Klasik Thor - Büyülü Çizgi

Başlatan hanac, 08 Temmuz, 2013, 12:09:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: gunessemerci - 08 Temmuz, 2013, 18:13:17
Bende #direnthor kampanyası açalım.İlyas abiyi ikna edelim.Daha baskıya girmediyse durduralım olmadı matbaayı TOMAlar la ıslatalım.Bence yayınlanması lazım en azında ilk syılar satmaz abi diye düşünüyorsa 500 adet bassın ne diyeyim.

#direnthor
Aman sakın haaa matbayı ıslatmayın sonra Kızılmaskede okuyamayız.derrrrmişim... ;D :D ;)

tommikser

Şimdi birşeyi inceledim merak ettim.Esenşıl Thor 1 83-112 diyor.Yani onlarda ilk sayılarından başlamamışlar mı acaba?Vol 2 ise 113- 136 olarak görülüyor.Demek ki bu adamlarda birinci sayıdan başlamamış biz o zaman neyi istiyoruz.Vol 1 yyaınlansa bile orjinal sıralama olmayacak.O zaman İlyas abi haklı mı oluyor?Onlar kafalarına göre seçiyorlarsa biz neden seçmeyelim?

#direnilyas daha mantıklı sanki ;D ;D ;D

mrex

Güneş abi, Thor yayın hayatına Journey Into Mystery serisinde başlamış, sonradan o seri sayı numarasını koruyarak Thor adını almıştır. Ondan öyle gözüküyor.

Thor'da da Kızılmaske'de de  geriye dönük kapı kapalı değil. Henüz aralanmadı sadece. İlyas Bey'in iknası için facia olmayan satış rakamları yeterli olacaktır. (Bir de ilk ciltleri çevirmeye göğüs gerecek bir çevirmen tabii)

tommikser

Dostum mrex İlyas abimle konuştum.Onun kafasındakileri öğrendim.Baya uzun anlattı sağolsun.Onun satış kaygısını anlıyorum ve hak veriyorum.İlk sayılar satmazsa güzelim maceraları göremeden batma riski var.Güzel maceralarda tutarsa Zagor klasik gibi ilk üç cilt yayınlanabilir (ben öyle bir hisse kapıldım umarım yanılmam) diye düşünüyorum.Hem neden olmasın.

Açıklayıcı bilgi içinde sağol.Ben bu bilgiyi bilmiyordum.Kendi dergisine geçtiğinde demek ki aynı sayıdan devam ettirdiler.

DAMPYR

Kızılmaske ve Thorda klasik yada altın sayılar adı altında bu sayılar yayınlanabilir ama kızılmaskede Barry öncesi çizimler insanı hiç cezbetmiyor 1001 romandan kızılmaske çizimlerine bakabilirsiniz sizde hak vereceksiniz.eminim Thordada öyledir.belki ilerde bu yapılabilir.Ama İlyas bu kahramanlarda nereden hangi sayıdan başlanacağını çok iyi biliyordur ondan o sayılardan başlamıştır... ::) ??? 8)

BAHADIR

Bakıyorum okuyucu kendi kendini bir takım konularda ikna etmeyi başarıyor...Bu da güzel... :)

Direnmesenizde olur... ;)

tommikser

Diren diren nereye kadar abi.Abimizin toması var suyu var gazı var ne yapalım da ikna olmayalım  ;D ;D ;D

gamlıbaykuş

Bu konudaki durumu Umar abi çok güzel anlatmış. Tex'i, Zagor'u şunu bunu ilk sayılarından itibaren aldık okuduk. Çizimlerine kötü demiyorum; çünkü o döneme ait çizgilerdi ve konularda öyle. Aynı durumu Thor içinde düşünüyorum. Olaya böyle bakmak lazım dönemin çizgileri böyleymiş diye. Almak istemeyen yine almaz bir şey diyemeyiz. Ben şahsen ilk sayıdan itibaren yayınlanmasını isterdim. Daha önce bahsetmiştim, benim için çıkan her çizgiroman kurtarılmış çizgiromandır özellikle de esenşıllar. Hayırlısıyla çıkan çıksın olmadı ilk sayılarda akabinde yayınlanır diye umut edelim.
Ayrıca inşallah satışlar falan düzgün olur da yüzümüzün akıyla İlyas abiden Esenşıl Kaptan Amerika'yı da isteriz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tommikser

onun da sırası gelebilir merak etme ;)

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: gunessemerci - 08 Temmuz, 2013, 21:04:19
onun da sırası gelebilir merak etme ;)

İnşallah Güneş. Ayrıca bir şey soracağım. Belki yeri uygun olmayacak ama; höloogğğ nedir? :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tommikser

hüloğğğ diye youtube de bir ara videolarda izle çok güleceksin emin olabilirsin. ;D ;D ;D

dean

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 08 Temmuz, 2013, 21:00:07
Kaptan Amerika'yı da isteriz...

Öyle bi'şey olsun çıldırırım ben be ! Düşünüyorum da Türkçe Captain America Essential of of of.

tommikser

Ben Fantastik Dörtlü'den de umutluyum  ;)

Nightrain

Essential Iron Man diyorum ben de.  ;D

4.cillten itibaren basılacak olması çok kötü oldu benim içinde. Zaten ciltler bölünüp basılıyor! jack Kirby'li Thor'ları okuyamayacak mıyız şimdi? :(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tommikser

Şimdilik okuyamayacağız maalesef :-\