Komançi - YKY

Başlatan yalcinerol345, 09 Temmuz, 2013, 13:40:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Alıntı yapılan: ginobili - 09 Temmuz, 2013, 20:49:46
Müthiş bir haber, bu yılın en güzel çizgi roman sürprizi oldu, çok yaşa YKY.

benim içinde güzel bir sürpriz oldu. küçükken çocuk dergilerinde okuduğum yayınları şimdi düzgün bir edisyonla tekrar okumak mükemmel olacak
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

esattr

Türkiye'de Tercüman Çocuk ve Doğan Kardeş içinde 8 macerası yayınlanmıştı... Uzun zaman ses seda çıkmayınca umudu kesip 3.ve 4. albümü de ben tercüme edip 10 albümü balonlamıştım... hal böyleyken bu haber beni fazlasıyla mutlandırdı.

ercoktay

Alıntı yapılan: Nightrain - 09 Temmuz, 2013, 17:58:39
Alırım ki. :D

Yalnız İdefix siparişleri çok geç gönderiyormuş. 1 ay'ı buluyormuş bazıları. Facebook'ta bayağı şikayet eden var. Kuzgun'a gelsin de, alayım.

İdefixten bundan sonra zor alış veriş yaparım. Adamlar berbat ettiler herşeyi. 24 haziranda yüklü bir sipariş verdim. İyi indirimi vardı. Lalde yüzde 40 filan. Sonra bekle babam bekle. Kaç defa email yazdım. Twitterdan taciz ettim adamlar dönmedi bile. En son dün email göndererek siparişimin iptal edildiği ve parayı iade edeceklerini belirtmişler. İlk defa bütün siparişim iade edildi. Zaten d&r idefixi aldıktan sonra böyle saçma sapan işlerin olduğunu da duydum. Yazık oldu siteye. İlk çıktığı günden beri sipariş geçtiğim yerlerden biriydi. Zaman zaman iyi indirim yapıyordu. Taksitli olması avantajıma geliyordu.

kalidor

D&R da elinde olmayan ürünü stokta olarak gösterip satıyor. Daha sonra arayınca ürünün 2 ay içinde ellerinde olacağını söylüyorlar. Allahtan zorluk çıkartmayıp iptal ediyorlar. Eğer bir kitabın baskısı bitmişse bir web sitesinde stokta görüp aldanmamak lazım. Çünkü web siteleri de tedarikçilerden bulmaya çalışıyorlar. 
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

eskiden yanlızca stokta olanları göster butonu vardı şimdi onu kaldırmışlar sanırım... :-\ ::) >:(

Nightrain

Alıntı yapılan: kalidor - 10 Temmuz, 2013, 14:16:57
D&R da elinde olmayan ürünü stokta olarak gösterip satıyor. Daha sonra arayınca ürünün 2 ay içinde ellerinde olacağını söylüyorlar. Allahtan zorluk çıkartmayıp iptal ediyorlar. Eğer bir kitabın baskısı bitmişse bir web sitesinde stokta görüp aldanmamak lazım. Çünkü web siteleri de tedarikçilerden bulmaya çalışıyorlar.

D&R'da bir kere sorun yaşadım. Red Kit Toplu Albümler 1'i sipariş etmiştim. Ellerinde olmadığı halde stokta gibi gösterip, beni 2 hafta oyaladılar. En sonunda paramı iade ettiler. Yine de netten kitap ve çizgi roman almak istersem ilk tercihim D&R oluyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

V

Sıcağı sıcağına üç albüm biraradayı peşpeşe okudum.Milliyet Çocuk'tan tanıdığım bu eski dost hayli keyif verdi.Greg'in yoğun taramalı,ayrıntılı çizimleri

küçültülen  boyutun kurbanı olmuşlar ama buna da şükür ne diyelim.Çizgi roman bolluğu yaşadığımız bu dönemde,BD fakirliği çekmemize mana veremiyorum

açıkcası.

YKY ve Marmara'ya inadına BD yayınladıkları için sonsuz teşekkürler..
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Ben senin gibi düşünmüyorum Engin abi.Bir kere bu YKY'nin tercümanlarına Türkçe dersi vermek lazım.Tercüme bu albümde de vasattı.Ne dediği nasıl bir cümle kurduğu anlaşılamıyor.Bu çizgi roman balon aleminde noktalama kullanmak yasak mı onu da merak ediyorum.

Renklendirme kötü.Adamların dişlerini bile ten rengine boyamışlar oraları beyaz bırakmak o kadar mı zor.Konu çok alışılmışın dışında değil ve ilk maceradan itibaren derinlik olmadan çabuk ilerliyor.Boyuttan bahsetmeye gerek bile yok.Ben son iki albümdür YKY den memnun değilim açıkçası.

HacıGeraltEmmi

Çizimlerine laf edeni manitu çarpar, renklendirmesi de iyi, hikaye sıradan.
Gene de kendi dönemdaşları içerisinde değerlendirilirse şaheser kabul edilir.
Yazılardaki aksaklıklar beni de rahatsız etmişti.

rumar80

Boyutu dışında ben de sevgili Abbas'a katılıyorum. Zaten az sayıda olan frankofonlardan biri Komançi. Eski bir çizgi roman olabilir ama önemli olan kendini okutabilmesi.
   Sağol YKY, Frankofonlara devam.

darkwood

Komançi'nin içindeki canlı renklerine göre soluk kalan kapağını ve küçülen ebatını saymazsak, yaşına göre iyi bir westerni kütüphanemize kazandıran YKY teşekkürler..
Darkwood Sakinleri..

ercoktay

YKY'nin çıkardığı Frankafonları çok beğeniyorum. Hele kalın kapaklı çıkanlar arasında beğenmediğim yok gibidir. Kiminin çizimini kiminin hikayesini beğenmişimdir.
Komançi de ilk çıktığında aldığım fakat okuma fırsatı bulamadığım çizgi romanlardan biriydi. Dün sonunda bu çizgi romanı okuma fırsatı bulabildim.
Eski bir çizgi roman olmasına rağmen ben bayağı beğendim. Özellikle çizimleri çok güzel. Konusu klişe ama çizgileri için bile alınır. Fiyatı her zamanki gibi çok iyi. 3 kitabı barındıran kalın kapaklı ve renkli bir seri için 25 tl çok iyi fiyat. Çizgi roman satan dükkanlardan ve internetten alınca daha da iyi fiyata geliyor. Western severlerin daha çok hoşuna gidecek bu çizgi romanı imkanınız varsa bence alın.

haysat

Şu an 2. hikayedeyim.

Daha önce çocuk dergilerinde okuduğum için ve yılların özlemi  (Çocukluğum geldi aklıma ) ile sindire sindire okuyorum.

western okumayı seven birisi olarak severek aldığım ve keyifle okuyacağım bir kitap.

Cilt olarak çıkması ayrı bir güzellik. Ebat olayına bir şey diyemiyoruz, bunada şükür...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

s.b

1. sayı 1972

2. sayı 1973

3. sayı 1974

Bu üç sayıyı bir ciltte yayınlayan YKY'ye teşekkürler. YKY, Kalın karton kapaklı, dikişli ciltleri ve kaliteli yayınları ile aldı başını gidiyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Her ne kadar kitabın adı Komançi ise de bizim adamımızın adı Red Dust.Kendisi ile kitabın ilk sayfasında tanışıyoruz. Oldukça hızlı karar veren ve hızlı silah çeken bir arkadaş.

Kitaba adını veren Komançi ile 14. sayfada tanışacaksınız. Kendisi bir bayan. Elinden alınmak istenen çiftliğini ölümüne savunmak isteyen cesur bir bayan. Öldürülmekten korktukları için hiç kimsenin çalışmak istemediği bomboş bir çiftlik. Sadece On Galon adlı bir ihtiyar ve Komançi.

Büyük toprak ağaları her zaman olduğu gibi burada da karşımızda.
Fakat hiç hesapta olmayan biri gelir; Red Dust.
Komançi, ihtiyar ayyaş On Galon ve Red Dust'ı bu mücadelelerinde yalnız bırakmayalım.
Güzel bir western okumak için sayfaları aralamaya başlayalım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN