Komançi - YKY

Başlatan yalcinerol345, 09 Temmuz, 2013, 13:40:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Aldım okudum Sami Bey.Teks'e akraba olan bu Red Dust'ı da bağrıma bastım.

s.b

Attila  Bey inanın ben bu Red Dust'ı çok beğendim. Yeni cildinin yayınlanacağı anı iple çekiyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mister NO

İlk cilt bitti.

Çizimler hikayeler güzel. Sabırsızlıkla diğer ciltleri bekleyeceğim.

Bir de şu boyutlarını küçültme huyundan vaz geçseler çok iyi olacak.  >:(

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 29 Eylül, 2013, 22:34:59
Attila  Bey inanın ben bu Red Dust'ı çok beğendim. Yeni cildinin yayınlanacağı anı iple çekiyorum.

Acaba yeni cilt gelecek mi ?

Çünkü bu çıkan ciltte 1. sayı diye bir şey yazmıyor.

Daha önce YKY Tetikçi, Samuray ve Okko da hep 1. sayı yazısı olurdu.

Yayınlanmaz ise hikaye yarım kalır.

Çünkü 3. hikaye sonunda Red Dust yarım kalmış bir işi tamamlamak üzere yola çıkmıştı.

Hikaye çok da heyecanlı bir yerde kaldı.

s.b

Mutlaka yayınlanacaktır. Yayınlanmazsa katliam yaparım. Komançi yayınlanmaz mı ya? Yayınlanır, yayınlanır.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Nightrain

1 hafta önce 4 tane çr almıştım, onlardan biride buydu. Baskısı falan şahanede, keşke küçük basmasalardı. Moralim bozuldu resmen. Frankofonları küçük okumak hiç zevkli değil.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

esattr

Bir frankofon ve Hermann hayranı olarak Komançi 2'yi bekliyorum.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: esattr - 07 Nisan, 2014, 19:09:44
Bir frankofon ve Hermann hayranı olarak Komançi 2'yi bekliyorum.
ekleyeceğim hiç bir şey yok sayın jüri üyeleri,esattr'nin söylediklerine aynen katılıyorum  ;)  ;D
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Nightrain

YKY ilk cilde numara bile vermemiş. Devamı gelmezse çok üzülürüm.

altay1944

Frankofonun kaderi bu olmamalı,üvey evlat muamelesi görmemeli.Hergün bir frankofon bassınlar alırım ama bizim yayıncılar nedense kostümlü peşindeler...Veya haklı olan onlar piyasa onu gerektiriyor.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Nightrain

Çok heyecanlı bir yerde bitti 1.cilt. Eğer YKY bunun devamını getirmezse binalarını bombalarım. ;D Bir de çizimler çok şahaneymiş. Görsel anlamda tavan yapmış bir frankofonu küçük boyda okumak çok kötü oldu. YKY'yi anlamak güç. Diğer frankofonlar gibi büyük basıcaklarına neden küçük basmışlar bilen var mı? Sadece bunu değil: Samuray ve Okko'yuda.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: Nightrain - 12 Nisan, 2014, 09:44:08
Çok heyecanlı bir yerde bitti 1.cilt. Eğer YKY bunun devamını getirmezse binalarını bombalarım. ;D Bir de çizimler çok şahaneymiş. Görsel anlamda tavan yapmış bir frankofonu küçük boyda okumak çok kötü oldu. YKY'yi anlamak güç. Diğer frankofonlar gibi büyük basıcaklarına neden küçük basmışlar bilen var mı? Sadece bunu değil: Samuray ve Okko'yuda.
yky gibi dağıtım,satış v.s. her konuda avantajlı ve güçlü yayınevleri frankofonlar başta olmak üzere bu çizgi romanları ebat,cilt gibi konularda daha ciddiye alıp yayınlamalılar..bu , sanat dalına ve ülkemizdeki kalıcılığına ve gelişmesine daha büyük katkı sunacaktır.. mesela;bir YKY'nin ,  "komançi"yi tek sayılar halinde daha sık periyotlarla (mesela senede toplu olarak 3 sayıdan oluşan tek ciltl yerine 3 ayda bir tek sayı..) ve orjinali gibi daha büyük boy olan ebatlarında neden yayınlamadığını bana birisi açıklar mı? veya soruyu şöyle soralım; mesela bir bilge kültür sanat yayıncılığın "yakari"yi (ki derib'in güzel eseri!)ya da akılçelen kitaplar'ın "assassin's creed" i nasıl yayınlayabildiğini ve YKY den "üstün" yanlarını bana açıklayabilir misiniz?
remzi'nin yarım bıraktığı diziyi (thorgal..) küçük bir yayıevinin diziyi tamamlamak ideali ile kendi "ölçülü" imkanları dahilinde küçük boy ve 3'lü ciltler halinde basmasını (hoşumuza gitmesede..) anlamaya çalışırız da, frankofon veya aynı ebatlardaki başka çizgi romanların,kağıt,renk ve ebatlarından büyük kesintiler yapılarak yayınlanmasına kimse bizi ikna edemez..
inkilap "blueberry"i gücü yettiğince yayınladı,remzi thorgal'ı aynı şekilde..ama kimse kusura bakmasın "büyük güç"  sorumluluk getirir!! YKY çizgi roman yayınlıyorsa grafikten,baskıya,ebattan,yayın periyoduna kadar bize ve ülkemiz çizgi romanına sunacakları daha ciddi  ve kalıcı,çizgi romanın tüm önemli çizgi roman yayınlayan ülkelerdeki standartlarına yakın şekilde olmalıdır..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Nightrain

Aynen. XIII, Komançi, Okko, Samuray, Thorgal, gibi küçük basılan frankofonlar, tek sayı halinde, orjinal boyutunda, aylık olarak yayınlansa bizim için daha iyi olurdu.

Ahmet Oktay

V

"İstemem,eksik olsun.."