TEMMUZ 2013

Başlatan haysat, 11 Temmuz, 2013, 09:16:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Oğlak Yayıncılık / Maceraperest Çizgiler Dizisi
Aylık Teks Sayı: 194 Öğle Treni

Batı'nın dağları ve kırları arasında kesişen iki engebeli yol: Teks ve Carson Deadwood Dick'in katilinin suç ortağını takip ederken, Kit Willer'de, her kurbanın yanına bir iskambil kâğıdı bırakan esrarengiz intikamcının izini sürmektedir!

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Oğlak Yayıncılık / Maceraperest Çizgiler Dizisi
Altın Seri Tex Sayı: 158 / Kafa Avcıları

Teks, Baron Von Kramar'ın adada yarattığı dehşet krallığını yok etmek için elinden geleni yapacaktır!

haysat

NTV Yayınları / Çizgi Roman Dizisi
Buffy Vampir Avcısı Albüm: 7 / Türbülans - Alacakaranlık

Bu bir kuş, bu bir uçak, bu... Buffy?

Buffy ve 8. sezonun büyük kötüsü Alacakaranlık, ikisini zaman ve uzayda yolculuğa çıkarak bir savaşla yeniden karşı karşıya geliyorlar. Medeniyetin yapı taşlarını yerinden oynatacaklar. En nihayetinde Alacakaranlıkın gerçek kimliği ve büyük planı ortaya çıkıyor. Bütün bu karmaşaya ek olarak Buffynin ilk aşkı Angel beklenmedik bir şekilde geri gelecek.

haysat

Habitus Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Kavgam / Bir Dönemi Çizgilerle Yaşamak

Nazi dönemi tarihçisi ve eleştirmeni olarak Kurt Halbritterin çizilmiş ve "yazıya dökülmüş" anıları "çizgi roman" olmaktan çok ötedir. Bunlar -Göringin kendini beğenmişliğini ya da Goebbelsin yalan söylemekteki yüzsüzlüğünü hafifseyen pek çok fıkradan farklı olaraksözcüğün tam anlamıyla rezil kepaze eden çizilmiş "anekdot"lardır.

Iring Fetscher

Cani küçük burjuva, sırtı ve koca poposu okura dönük bir şekilde SA üniforması içinde aynada kendini Hitler-selamıyla selamlayarak kitabı açıyor. Kitapta Hitlerin Kavgamına uygun olarak beş bölüm sıralanmıştır: Önderlik ve Sadakat; Propaganda ve Örgütlenme; Kültür Kurucusu olarak Arî Irk; Irkçı Devlet ve Irk Hijyeni; Toprak Hukuku. Okuyucu ve gözlemciye Alman milli varlığının en değişmez kurumlarından biri olan müdavim masası eşlik etmektedir. Ama bira bağımlısı ve laf ebesi müdavimleri Nazi Döneminde buluşan bir masa değil, iktisadi mucizeyi temsil eden beylerin müdavim masası.

Peter Haertling

haysat

Nesin Yayınevi / Çizgi Roman Dizisi
Bayan Aynur ile Bay Buyur

Aziz Nesinin ilk kez 1960da Akbaba dergisinde yayımlanan Bayan Aynur ile Bay Buyur çizgi romanını elli üç yıl sonra ilk kez kitap olarak yayımlıyoruz.

Dönemin ruhunu yansıtmasının yanında güncel ve mizahi özelliklerini koruyan öykü, okurunu Aziz Nesin mizahının klasik tadına götürüyor.

Nesin Yayınevi / Çizgi Roman Dizisi
Baba Mirası

Aziz Nesinin "Ali Yazmış" takma adıyla yazıp, 1954te Mim Uykusuzun çizgileriyle Akbaba dergisinde yayımlanan Baba Mirası adlı çizgi romanı elli dokuz yıl sonra bu özgün biçimiyle yayımlandı.

Aradan geçen yıllara karşın çizimler özgün ve genç, öykü güncel ve komik. Yalnızca kahkahanın peşine düşmek de mümkün, dönemin siyasal ve toplumsal arka planının izini sürmek de...

DAMPYR

Güzel kitaplar birbiri ardına çıkmaya devam ediyor.Julia 4'te iğişallah bizi fazla bekletmez... 8) ::) :D

haysat

Büyülü Çizgi Roman / Çizgi Roman Dizisi
Kızılmaske Cilt :2

Bundan beş yüz yıl kadar önce, babasının ölümüne ve gemisinin korsanlar tarafından batırılmasına tanıklık eden genç bir adam kendini Bengali kıyılarında bulur. Orada, babasını katleden adamın kafatasına elini koyarak zalimlik ve açgözlülükle hayatlarını sürdüren insanların sonunu getirmeye yemin eder ve soyundan gelen erkeklerin nesiller boyu yaşatacağı efsaneyi, ölümsüz ruhu yaratır: Fantom.

17 Şubat 1936da Amerikalı tiyatro yazarı Lee Falk, Kızılmaskeyi bir gazetedeki birkaç karelik çizgi roman şeridi olarak okurların karşısına ilk kez çıkarttığında, maskenin toplum düşmanlarının ya da balo müdavimlerinin bir aracı olmadığını herkese kanıtlamış ve bununla yetinmeyip "bedeni sıkıca saran" özel kostümle çizgi romanlarda yeni bir gelenek başlatmıştır. Kendine has bu unsurlarla Kızılmaske günümüzün en popüler kahramanlarının atası ve bir çizgi roman klasiği olmuştur.

70li ve 80li yıllarımıza damga vuran Kızılmaske şimdi Büyülü Çizgi Roman etiketiyle, karakterin altın çağında, çizgilerin Sy Barryye emanet edildiği günlük gazete bandı maceralarını kronolojik sırayla toplayan bu ciltlerde yeniden okuyucuyla buluşuyor.

haysat

Büyülü Çizgi Roman / Çizgi Roman Dizisi
Thor Klasik Cilt:1

Şimşek çakacak, gök gürleyecek, yıldırımlar düşecek.... Çünkü Thor burada!

Marvel Comics kahramanları arasında ilk yayınlandığından beri eşsiz bir yerde olan Thor, bu ciltte Yeryüzünün ve Asgardın yanısıra hem evrenin hem cehennemin derinliklerinde pek çok akıl almaz maceraya atılacak ve yalnızca Kuzeyli savaşçıların en asilinin üstesinden gelebileceği zorlu mücadelelerden geçecek. Galactus, Mefisto, Surtur ve tabii ki Loki, Thora ve Asgardlı yoldaşlarına meydan okumaktan çekinmeyecek.

Jack Kirby, Neal Adams ve John Buscema gibi çizgi romanın büyük ustalarının çizgileriyle Stan Leenin senaryolarını kağıda döktükleri Thor #167-180 arası sayıları bulacağınız bu ciltte, Galactusun doğuşuna tanıklık edecek, Asgardın çöküşü ile yüzleşecek, Mefistonun karşısına çıkacaksınız.

haysat

Akılçelen Kitaplar / Çizgi Roman Dizisi
Taht Oyunları - Cilt 2

Gölge kadar sessiz
Durgun su kadar sakin
Geyik kadar hızlı
Yılan kadar seri

Bir Taht Yedi Aile

A Game Of Thrones: Taht Oyunları
Devam ediyor...

İlk cildi büyük bir ilgi ve beğeniyle karşılanan A Game of Thrones: Taht Oyunlarının II. Cildi hayranlarıyla buluşuyor.

A Game of Thrones: Taht Oyunları, G. R. R. Martin ve fantastik romanların bir başka ustası Daniel Abraham tarafından romanın aslına sadık kalınarak uyarlandı ve Tommy Pattersonun olağanüstü çizgileriyle görsel bir şölene dönüştürüldü.

Her karesi bir poster niteliğinde olan çizgilerle A Game of Thrones: Taht Oyunlarının II. cildini de keyifle okuyacak ve kitaplığınızda yıllarca saklayacaksınız. Bu cildin sürprizi, kitabın bir bölümünün metin hâlinden itibaren resimli sayfalara dönüştürüldüğü son aşamaya kadar geçen sürecinin ayrıntılı olarak anlatılması.

A Game of Thrones: Taht Oyunları hayranları ve çizgi roman hayranları için tam bir hazine.

haysat

Gerekli Şeyler / Çizgi Roman Dizisi
The New Avengers Cilt:9 / Gizli İstila - 2

Wolverine, Superman, Kick-Ass 2 filmlerinin arka arkaya vizyona gireceği bu dönemde New Avengers serisi de bütün hızıyla devam ediyor. Kahramanlarımız arasında güven sorununun neredeyse bütün gurubu dağıtacağı bir ortamda, iplerin en çok gerildiği anda, Skrull istilası artık göz önüne çıkmıştır.

Bu ciltteki fasiküllerin her birinde, Gizli istila öncesi ve istila sürerken, kahramanlarımızın başına gelen ayrı ayrı olaylar işleniyor. Kim Skrull kim değil, kimi değiştirmek istiyorlar, en çok kimden korkuyorlar, Neden Skrullar dünyayı bu kadar istiyor. Cevaplar New Avengers Cilt 8 Gizli istila 1in içinde.

Sızma başarıyla tamamlandı. İstıla başladı. Kaos burada.

Epik hikaye İç Savaştan beri, çizgi romanın en büyük hit serilerinden birisi haline gelmiş olan Gizli İstilanın sayfalarında kıvılcımlar uçuşurken, New Avengers içindeki pek çok sır, gün yüzüne çıkıyor -elinizdeki kitap sizi bunların başladığı noktaya götürüyor! Gerçekten Kaptan Amerika, Avengersa yeniden önderlik etmek için mi geri döndü? Skrulların, tutsak İlluminatiden öğrenebildikleri nelerdi? House of Mde, Spider-Woman ve Skrullar nasıl hayatta kaldılar? Ve Marvel Evreninin süper güçlü canileri, Skrull istilası New York Şehrini kırıp geçirdiğinde kimin tarafında olacak?
Marvel favorilerinizin yıldız kadrosunun oynadığı, hikayenin ardındaki hikaye Gizli İstila devam ediyor - Yazar Brian Michael Bendis (New Avengers, House of M, Halo:Uprising); çizerler Jim Cheung (Young Avengers) , Billy Tan (Uncanny X-Men) ve Michael Gaydos (Alias).

haysat

Özer Sahaf - Çizgi Düşler Yayınevi / Çizgi Roman Dizisi
Julia Cilt:4

haysat

Nathan Never Özel Albüm :4 / Define Adası
Janıne ekli olarak

haysat

Saguaro Cilt:2

haysat

Shangai Devil Cilt:1 / Afyon Kaçakçısı

aa

Shanghai Devili çok  merak ediyorum. İlk sayısını alacağım.
Esse Gesse Hayranı...