Avengers Cilt Tanıtımları

Başlatan dean, 13 Temmuz, 2013, 02:55:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Temmuz, 2013, 10:16:40
Yeni dönem için de eğer düşünürsen Jonathan Hickman'ın yazdığı Secret Warriors'ı öneririm.

O seriyi duydum, ama hiç okumadım. içeriğinide pek bilmiyorum. Tam olarak konusu ne Secret Warriors'ın ?

rumar80

İç savaş sonrası yeraltına inen Nizk Fury bu sırada kendi gizli takımını kurar. Bu sefer takımda süper güçlü gençler vardır. Fury SHIELD'in gerçek kurulma nedenini öğrenirken Hydra, Leviathan gibi gruplara ve içlerindeki İrlandalılara karşı da mücadele vermektedir.
  İkinci dünya savaşı ekibinden dostların da görüldüğü, SHIELD'in bazı üyelerinin de öldüğü 6-7 ciltlik bir seri. Tek tek okununca güzel ama Hickman 7 ciltlik bir hikaye yazmış. Sonuna gelindiğinde de herşeyi toparlamış.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Temmuz, 2013, 11:31:39
  İç savaş sonrası yeraltına inen Nizk Fury bu sırada kendi gizli takımını kurar. Bu sefer takımda süper güçlü gençler vardır. Fury SHIELD'in gerçek kurulma nedenini öğrenirken Hydra, Leviathan gibi gruplara ve içlerindeki İrlandalılara karşı da mücadele vermektedir.
  İkinci dünya savaşı ekibinden dostların da görüldüğü, SHIELD'in bazı üyelerinin de öldüğü 6-7 ciltlik bir seri. Tek tek okununca güzel ama Hickman 7 ciltlik bir hikaye yazmış. Sonuna gelindiğinde de herşeyi toparlamış.

Evet, dikkatimi çekti bu seri. Ben o zaman bunu listeme aldım. Bilgi için teşekkürler rumar 80.

dean

House of M: Avengers

House of M. Magneto'nun ve onun ailesinin kontrol ettiği, mutantların baskın tür olduğu bir Dünya.

Peki bu dönemde bir Avengers olsaydı nasıl olurdu ? Kimler kurardı ? Neler yaparlardı ? İşte bu soruların cevabı House of M: Avengers cildinde yanıt buluyor.

Bu macerada baş karakter Luke Cage. Earth 616'da da olduğu gibi güçlerini yine hapishanede kazanıyor. Güçlerini kazandıktan sonra mahallesine dönerek intikamı alıyor. Orayı mutantlardan temizliyor. Artık Harlem, Sapien Town olarak anılıyor ve Luke Cage bir nevi mafyaya bağlıyor. Ama mafya demişken bildiğimiz mafya değil. Mahallenin kabadayısı diyelim.

Diğer kahramanlarında Luke Cage'e katılmasıyla işler iyice büyüyor ve faaliyetleri artık dikkat çekiyor. Devlet kanatından başını Thunderbird'ün çektiği Brotherhood olaya müdahale ediyor. Luke Cage'in sevgilisi Tigra ölüyor ve işler artık kişiselleşiyor. Daha sonra Kingpin ile adamlarınında olaya katılımıyla işler iyice karışıyor ve final mücadelesi başlıyor.

Ben aslında çizgi romanlarda paralel evren hikayelerini çok sevmem ama House of M ana hikayesini sevmiştim. Belkide Avengers en iyi House of M yan hikayelerinden biri.

8/10

rumar80

Sevgili Dean Scarlett Witch event'in sonunda "No more mutants" der. Küçük bir karışıklık oldu sanırım.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 18 Temmuz, 2013, 14:55:43
   Sevgili Dean Scarlett Witch event'in sonunda "No more mutants" der. Küçük bir karışıklık oldu sanırım.

Hayda ! doğru haklısın. Yazıya güzel bir giriş yapim demiştim ama karıştırmışım uyarı için sağol. Ben şimdi bir ayar çekim o kısma   ::)

hanac

Bir dakika, van minut !

Bizde yayınlanan 5. cilt bu değil galiba.

Bu sayı bizde yayınlanmadı diye biliyorum, yoksa yanılıyor muyum ?

rumar80

Yanılmıyorsun. Bu maceralar event'in alt öyküleri. Gerçek kitaplarla birebir bağlantiları yok. Bu nedenle sanırım yayınlanmadı.

dean

Alıntı yapılan: hanac - 18 Temmuz, 2013, 15:42:12
Bir dakika, van minut !

Bizde yayınlanan 5. cilt bu değil galiba.

Bu sayı bizde yayınlanmadı diye biliyorum, yoksa yanılıyor muyum ?

Ben, modern Avengers diyebileceğimiz Avengers Disassembled sonrasını, yan Avengers dergileri ile birlikte okuyorum ve paylaşıyorum. Yani bildiğimiz sıra ile gitmiyorum. Bu bağlamda Avengers: The Initiative, Young Avengers, New Avengers: Illuminati gibi diğer dergileri de okuycam. Mesela şu anda Young Avengers vol 1 ile New Avengers vol 5: civil war'u okuyorum. Sonra genel bir okuma sırası yaparız  :)

dean

New Avengers, Vol. 5: Civil War

Efsanevi event Civil War'un (ki bence Marvel'ın en iyi Event'ı dır.) yan hikayelerin biri New Avengers, Vol. 5: Civil War. Bu ciltte bir ana hikaye yok. Cildin her sayısı bir başka New Avengers üyesine odaklanmış.

İlk sayı, Captain America'nın. Bu sayıda Steve'in direniş için üye toplamaya karar vermesini ve bunun için Hank Pym'e gitmesini görüyoruz. Altta ki resimden de anlaşılacağı üzere pek olumlu geçmiyor  :)

İkinci sayı Luke Cage. Onun üzerinde de kayıt yasasını imzalayıp imzalamama baskısı var. İmzalamamaya karar veriyor. Karısını ve çocuğunu evden gönderiyor ve devlet güçlerinin gelmesini bekliyor. Evet güçler geliyor ama bir başka kişi daha geliyor... (bence ciltte ki en iyi hikaye)

Üç, Spider- Woman. Onunda başı hem S.H.I.E.L.D. hemde Hand ile belaya giriyor.

4. Sayı Sentry. O da bütün bu Civil War karmaşasından sıkılıp, düşünmek için Ay'a gidiyor. Ama bu ziyareti Inhumans yanlış anlıyor ve arbede çıkıyor.

5. Sayı da Iron Man odaklı. Pelerin katili denen zırhların kötüye kullanıldığını düşünen üretici, hesap sormak için Iron Man'e Avengers Tower'da saldırıyor.

Eskiden ilk okuduğumda, daha farklı bi'şeyler beklediğim için biraz hayal kırıklığına uğramıştım. Ama bu sefer ki okumamda daha çok sevdim. Tek tek baktığımız zaman kötü bir hikaye yoktu ama yıldız Luke Cage.

8/10

Spider-Sense

dean bu vol.1 bitirsin vol.2ler benden! ;)

dean

Young Avengers Vol. 1: Sidekicks

Hikaye, Avengers Disassembled'tan kısa bir süre sonra geçiyor aslında. Avengers'ın yokluğunda, Avengers'ın kurucu üyeleri gibi giyinip, onlara benzeyen güçleri olan tipler türüyor. Gazete bunlara Young Avengers adını takıyor. Jessica Jones ve Kat Farrell, J. Jonah Jameson tarafından Young Avengers'ı araştırmaları için görevlendiriliyorlar. Iron Man ve Captain America'da durumun farkında ve Jessica Jones'u buluyorlar. Bir şey bulması halinde kendilerine haber vermesini istiyorlar.

Akşamına bir kilisede rehine durumu söz konusu oluyor. Young Avengers olaya mudahale ediyor. İş bittikten sonra gizli karargahlarına gidiyorlar. Bu gizli karargahta yıkık, Avengers Malikanesi'den başka bir yer değil. Jessica Jones hemen Iron Man ve Captain America ile irtibat kuruyor ve birlikte Malikaneye gidiyorlar. Orada Iron Lad ile tanışıyorlar.

Bu tanışmadan sonra cilt'in her karesi ayrı bir spoiler olduğu için cildi anlatmayı burada kesiyorum. Iron Lad'in kimliğinden, Patriot'un kökenine olay gerçekten. o yüzden karakter odaklı olarak anlatıma devam edicem.

Eli Bradley (Patriot) :

?   (Iron Lad) :

Theodore "Teddy" Altman (Hulkling) :

William "Billy" Kaplan (Wiccan) :

Katherine Elizabeth "Kate" Bishop (Hawkeye) :

Cassandra Eleanor "Cassie" Lang (Stature) :

Genel toplamda çok beğendim Young Avengers'ı. Aslında ben karakterlerin Young'ı, Old'u, She'si, He'si gibi şeyleri pek sevmem. O yüzdende Young Avengers''a aşırı derecede soğuk bakıyordum yıllardır. Ama fena halde yanılmışım, en azından ilk cilt itibari böyle düşünüyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

10/10

hanac

Alıntı yapılan: dean - 19 Temmuz, 2013, 13:21:52
10/10

Vay vay vay, iyiymiş vallahi.

Ama bunu da istiyorum demeyeceğim, biz şimdi Mighty ve Dark Evincirs ile yola devam edelim.

Spider-Sense

Alıntı yapılan: hanac - 19 Temmuz, 2013, 13:44:49
Vay vay vay, iyiymiş vallahi.

Ama bunu da istiyorum demeyeceğim, biz şimdi Mighty ve Dark Evincirs ile yola devam edelim.

Ben hiç  beğenmemiştim hatta Young Avengers'ı bir daha hiç elime almamaya itti bu seri.

dean

New Avengers, Vol. 6: Revolution

Civil War'dan sonra dağılan New Avengers'ın ilk macerası Revolution. Cildin ilk sayısında Hawkeye ve Scarlet Witch'in geri dönüşlerine şahit oluyoruz.

İkinci sayı ile cildin ana hikayesine geçiyoruz. Geri kalan New Avengers üyeleri ve kayıt yasasına karşı çıkan bir kaç kişi daha, Dr. Strange'in Malikanesinde saklanıyorlar. Iron Man ve ekibi New Avengers'ın orada kaldığından şüpheleniyorlar ve ortaya Captain America'nın yaşadığına dair yem atıyorlar. New Avengers, Cap'i almak için gidiyorlar ve tuzağa düşüyorlar, son dakika Dr. Strange'in büyüsüyle kurtuluyorlar.

Diğer taraftan ise; Ronin olan Maya Lopez, Japonyada Hand ile karşılaşıyor. Hand'in başında bulunan Elektra, Maya'yı öldürüyor ve kendisi kullanmak için tekrar diriltiyor.

Iron Man bir kez daha New Avengers'ı ortaya çıkarmayı deniyor. Bu sefer bir başka büyücü olan Brother Woodoo'yu kullanıyor. Dr. Strange Malikanesi, Dr'un büyüsü sayesinde dışardan harabe halde görünüyor. Brother Woodoo bu büyüyü bozamıyor. (Böylece Brother Woodoo'da hikayeye dahil oluyor. İlerisi için önemli)

Daha sonra, Maya Lopez olayını haber alan New Avengers, Hawkeye'ın da katılımıyla pılını pırtını toplayıp Japonyaya gidiyor ( ;D ;D ;D) ve Elektra ile ilgili bütün Marvel evrenini yeniden şekillendirecek sırrı öğreniyorlar.

Evet 6. cilt Revolution'ın mükemmel bir cilt olduğunu düşünüyorum. Hikaye güzel, kurgu her daim insanı heyecanlı tutmayı biliyor. Çizimlerde 10/10 hal böyle olunca, genel toplamda :

10/10