Bill Watterson - Kalvin ve Hobs

Başlatan alan ford, 24 Temmuz, 2013, 19:04:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

İtki denen şey türlü çeşitli. Vakti zamanında Hayal Kahvem Şenol Bezci karikatürleri paylaşınca pek beğenmiş ve ismini aklımın bir kenarına yazmıştım. ( o zamana kadar tanımamak tamamen benim ayıbım, üstelik Serüven'deki Maus incelemesini beğenerek okumuş ama ismini not etmemişim işte.) Geçenlerde elime geçen bir sabit fikir dergisinde  Şenol Bezci'den bir Bill Watterson güzellemesini okuyunca kitapları almaya karar verdim. Remzi'nin bastığı 5 kitabın ilk üçünün baskısı maalesef tükenmiş. ( ben uyanana  kadar  :()   Uzaydan Gelen Garip Ziyaretçiler ve  Yatağın Altında Ne Var' ı rob 389 'dan aldım ve okunmayı bekliyor.

Ama güzel bir tesadüf , tatilde Burhaniye'de baskısı tükenen  Bilimsel Gelişme Gümledi' yi buldum ve hemen okumaya başladım. Diğer kitapları hemen okumadığıma da  pişman oldum. Süper tembel ve yaramaz Kalvin ve oyuncak kaplanı Hobs'un akla zarar bir hayal gücüyle ve  incelikli bir mizahla örülmüş maceraları gerçekten muhteşem. Şiddetle tavsiye eder ve bu seriyle tanışmama vesile olan hayal kahvem ve Şenol Bezci'ye teşekkürü borç bilirim. 

Tatil dönüşü ilk iş diğer kitapları okumak , hem kimbilir belki diğer iki kitap da rastgelir bir yerlerde.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

emre ozdamarlar

Kalvin ve Hobs bugune dek yaratilmis en guzel serilerden biri heralde. Bir gun su toplu kulliyatini alip bastan sona okuma hayalim var.

pearl jam

Ben de uzun süredir almayı düşünüyordum bu seriyi ama hakkında araştırma yapmaya üşenmiştim iyi oldu bu yorumlar bulduklarımı alıcam artık

BAHADIR

Remzi'nin 5 sayı yayınladığına herkes emin mi?

Ben de 3 cilt var ve devamının olmadığını zannediyorum...Yok yok 5 değildir yapmayın öyle şeyler...Nerden bulacaz şimdi o iki sayıyı...

Ama harbi harbi yıllar önce tesadüf eseri görüp aldığım Calvin ve Hobslar aynı şeyler bile olsa  kitaplıkta defalarca sıkmadan okunacak tek kitap herhalde...

6 yaşında ki bir çocuğun eşsiz ve geniş hayal gücünün nelere kadir olabileceğinin tek göstergesi...

Okuyun, Okutun, Tavsiye edin...Canava gibi bir seri...

hanac

Kadıköy'de bir araştırayım bakalım.

Bu kadar İTKİ den sonra boynumuzun borcu.

ercoktay

Remzinin kendi sayfasında 4 adet gözüküyor. Diğer internet satış sitelerinde göremedim. Belli Remzi'lerden alınabilir.

http://www.remzi.com.tr/index.asp?anakategori=61&kategori=129&siralama=&sira=23

alan ford

Alıntı yapılan: BAHADIR - 25 Temmuz, 2013, 09:29:34
Remzi'nin 5 sayı yayınladığına herkes emin mi?

Ben de 3 cilt var ve devamının olmadığını zannediyorum...Yok yok 5 değildir yapmayın öyle şeyler...Nerden bulacaz şimdi o iki sayıyı...

Ben eminim ve eğer son iki sayı eksikse ne mutlu size. Yok ilk iki sayı eksikse de keyifli bir arayış olur eminim hem belki nadir kitap da falan rahat bulunabiliyordur.

Alt sıradaki iki kitabı rob 389'dan aldım diğer üçünün baskısı yoktu

pizagor

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 24 Temmuz, 2013, 20:23:18
Kalvin ve Hobs bugune dek yaratilmis en guzel serilerden biri heralde. Bir gun su toplu kulliyatini alip bastan sona okuma hayalim var.

amazon fiyatına bir bakın derim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

emre ozdamarlar

53$, 102 lira. Bu edisyonu bir arkadasim almisti, ansiklopedi gibi kocaman formatta. Oldukca iyi bir fiyat bence.

BAHADIR

Siteden şimdi kapaklara baktımda "Uzaydan Gelen Garip Ziyaretçiler" ben de yok...Ne zaman çıktı bilmiyorum ama herhalde yeni basım olsa gerek...Dost'u aradım şimdi onlarda kayıtlarımızda gözükmüyor dediler...Bulacaz bir şekilde....

Kalviiiiiiiiiiiiiin sesime gel...

pearl jam

Alıntı yapılan: BAHADIR - 26 Temmuz, 2013, 12:36:44
Siteden şimdi kapaklara baktımda "Uzaydan Gelen Garip Ziyaretçiler" ben de yok...Ne zaman çıktı bilmiyorum ama herhalde yeni basım olsa gerek...Dost'u aradım şimdi onlarda kayıtlarımızda gözükmüyor dediler...Bulacaz bir şekilde....

Kalviiiiiiiiiiiiiin sesime gel...

İzmir Agora AVM deki Remzi'de tam da bu sayı vardı. Ankara'da bulursun muhtemelen ama olur da bulamazsan aklında olsun.

BAHADIR

Teşekkürler
Alıntı yapılan: Pearl Jam - 26 Temmuz, 2013, 15:48:44
İzmir Agora AVM deki Remzi'de tam da bu sayı vardı. Ankara'da bulursun muhtemelen ama olur da bulamazsan aklında olsun.

Teşekkürler...İzmir uzak ama bulamazsak aklımızda olsun...En kötü Ankara'da bir Remzi'ye uğramak lazım...

alan ford

Sonunda seriyi tamamladım. Yukarıda Emre'de söylemiş. Kalvin v Hobs çizgi roman dünyasının en ayrıksı ve en güzel serilerinden biri. Ben seriyi tamamladığım için mutlu ama okuyacak başka kitap kalmadığı için hüzünlüyüm.  Bu muhteşem seriyi herkese tavsiye ederim

pearl jam

Şu an çok övmek istemiyorum çünkü daha seriyi tamamlamadım kolay bulunmuyor zaten bir de kendimize rakip yaratmayalım  ;D

Aslında tam YKY ' ye uygun bir seri. Renkli baskısını yaparlar süper olur

ercoktay

Sadece ilk kitap Kalvin ve Hobs kaldı.

Bakalım onu da nereden bulacağız. Yok mu satan :)