Saga - Marmara Çizgi

Başlatan pearl jam, 30 Temmuz, 2013, 23:30:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Marmara Çizgi' nin Ekim - Kasım gibi yayımlayacağını duyurduğu ve 2013 Eisner ödüllerinde En iyi devamlı seri, en iyi yeni seri ve en iyi yazar ödüllerini alan Saga' yı merakla bekliyor bu seri hakkında bilgi sahibi olanların yorumlarını rica ediyorum :)

emre ozdamarlar

Vay be, cok guzel haber gercekten. Marmara Cizgi'ye tebrikler.
Seri Y The Last Man'in yazari Brian K Vaughan tarafindan yaratilmis ve bugune dek 12 sayisi cikmis.

V

Saga tamam da arkadaş,her fırsatta söyleyeceğim:Öncelikle şu Bone'u tamamlayın bi zahmet..
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Abi havada bulut sen Bon'u unut.Hahahah baya uyumlu oldu.Sanırım Bone'u bekleyen 3-5 kişi var.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: V - 30 Temmuz, 2013, 23:43:26
Saga tamam da arkadaş,her fırsatta söyleyeceğim:Öncelikle şu Bone'u tamamlayın bi zahmet..

Engin abi aslinda haklısın. Bu kısmı itiraflar köşesine yazmam lazım belki ama neyse.

Bone' u uzun zamandır almak istiyorum ama bir türlü bu konuda istikrar sağlanamadığı için uzak durdum. Eger yayın periyodu düzelirse ilk alacağım serilerden biri...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

connyapku

Ayak ustu goz gezdirmistim. Erotik sahnelerin biraz sert oldugunu hatirliyorum. Kitap beni sarmamisti.

kalidor

Alıntı yapılan: connyapku - 31 Temmuz, 2013, 00:34:22
Ayak ustu goz gezdirmistim. Erotik sahnelerin biraz sert oldugunu hatirliyorum. Kitap beni sarmamisti.

Bunlar zaten boynuzlu, kanatlı felan mahluklar. Erotik sahnelerini de mi koymuşlar ? :o
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Saga'nın şu ana kadar 12 sayısı yayınlanmıştır.

Bunlar da 2 TP de toplanmıştır.

Saga bir epik uzay opera / fantazi çizgi romanıdır.

Brian K. Vaughan ve Fiona Staples tarafından yazılmıştır. Star Wars etkileri çok açıktır.

Kahramanlarımız Alana ve Marko, galaktik savaşlar sırasında yeni doğmuş kızları Hazel ile hayatta kalmaya çalışıyorlar. Hikaye Hazel tarafından bize aktarılıyor.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 31 Temmuz, 2013, 09:25:17
Saga'nın şu ana kadar 12 sayısı yayınlanmıştır.

13. sayı ABD de çıktı.

dean

hanac

Alıntı yapılan: dean - 19 Ocak, 2014, 17:12:31
Ay sonu geliyormuş.

Sevindim.

Enerjilerini bu tip serilere harcamalarını temenni ediyorum.

darkwood

Marmara'dan birçok ödül alan bu çizgiromanı yayınlamasını merakla bekliyorduk. Umut ediyorum dili dışında, orjinalliği ile fazla oynanmadan bu seriyi de Türkçe olarak yakın zamanda raflarımızda görmek güzel olacak.
Darkwood Sakinleri..

dean

Son zamanlardaki en merak ettiğim çizgi roman.

emre ozdamarlar

Ilk 6 sayiyi iceren cildi okudum ve 10 uzerinden 9'u rahatlikla veriyorum.

Hikaye ve olusturulan evren cok genis, garip ve farkli maceralar icin sonsuz olanak saglayabilecek bir yapi var ortamda.

Brian K Vaughan hayal gucunu costurmus diyorum, Fiona Staples'in cizimleri ve tasarimlari benim acayip hosuma gitti. Basit ve cok ilginc bir cizgisi var kendisinin.

Bu ilk ciltte söylendigi gibi erotik sahneler var, bi halt oldugu yok aslinda, bizim gibi Leman, Firt'la buyumus insanlari etkilemez ama ulkenin muhafazakar, paranoyak durumu malum, Marmara Cizgi'ye delinin biri dava falan acmaz isalla :)

kalidor

Şimdi orjinalini okumadım, ilgili erotik sahneleri de görmedim de bunlar şimdi bakınca değişik değişik mahlukatlar. Birisinin paletleri var, birinin kanatları, diğerinin boynuzları felan. Yani bunların erotik sahnelerinden rahatsızlık duyacaklar varsa, belgeselleri de şikayet etmeleri lazım.
Crom! Ölüleri Say...