Saga - Marmara Çizgi

Başlatan pearl jam, 30 Temmuz, 2013, 23:30:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Geçen hafta okuyabilmiştim. Kitap genel anlamda yol hikayesi olması bakımından şimdilik bir fakındalık yaratamasada devam eden sayılarda daha da güzel olacağını garanti ediyor. Hikayenin bu kadar çok faklı karakter içermesi çok güzel olmuş. Bu kadar faklı canavar öyküyü oldukça güzelleştirmiş. Yalnız kitap ile ilgili bir sorum var. Eğer İlke okursan cevaplamanı veya en azından gerekçeni duymak isterim. Hoş ülkemizin son yıllarda fikri bir otokrasi içine girdiği düşünülürse nedenini sormak saçma olur. Yalnız okur kitlesinin bu kadar sınırlı olduğu bir piyasada sansür uygulanmasa olmaz mıydı?

Bazı paneller tamamen sansür dolayısı ile çıkarılmamasına karşın panellerle oynanarak küçültülmüş. Öykünün içerisinde çok önem arz etmese de fikri özgürlük açısından can sıkıcı olduğunu düşünüyorum. Hoş Nemfomania'yı yayınlayamayan ve ahlakımızı erdemli bir şekilde koruyan çok bilgili bilimadamları uzmanların olduğu yerde benim gibi cahil, kısa boylu kıllı birinin fikrini önemsemek saçma olur. Aşağıda benim görebildiğim sansüre uğramış panellerin  orjinali var. Varın siz düşünün olmadı biden farklı kurum ve kuruluşlar düşünerek bizim ahlakımızı büyük bir erdemle savunsunlar.

Daha sonraki sayılarda bu panelin nasıl yayınlanacağını gerçekten çok merak ediyorum.

yunusmeyra

Güneş gibi bende cevabı "merakla" bekliyorum.. aslında Güneş olayı zaten çok güzel özetlemiş,ancak o zaman niye yayınlıyorlar usta bu kitapları??? diye soruyor insan.."illuminati" veya "masonlar" veya olmadı "tapınak şövalyeleri"   ??? hatta diğer bilumum "konsey"ler ve "baronlar" bizi "ahlak" düşmanı mı yapmak istiyorlar  ;D ne zamandır bu ülke ahlakının bekçiliğini "kıymeti kendinden menkul" "kara giyen adamlara" devretti?!? biliyorum herkes beğenmek zorunda,tasvip etmek zorunda değil,eleştirebilir hatta yerden yere vurabilirde ancak bir yazar-çizer ekibin sanatına ne maksatla müdahele ederseniz edin "suç" işlemiş olursunuz (ne suçu mu,sansür diyim fazla uzatmıyım..)  :P bu demektir ki,daha fazla "baskı" altında aynı "borgia"da olduğu gibi yayın yarıda kalacak! veya panellerden "tehlikeli ve ulu kişilerin hoşlanmadığı" tüm panelleri kaldıralım ve ilgili sayfalarda özet vererek geçelimde denebilir  :-X
not:Güneş dostuma sormadan başlığa ufak bir +18  ekledim  ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

tommikser

Yok abi ne demek yapabilirsin de bence gereksiz. 18 yaşından küçük çok yok bizde birde +18 demek gel bana bak demek. O yüzden pek işlevsel olduğunu düşünmüyorum. Bence editör bu yayında çok fazla ikilemde kalmış. Bakıyorsunuz sansür var bir bakıyorsunuz cesaretle yayınlamış. Bence yayın çok güzel ama güzel yurdum insanının erdemli ahlakını bozma sıkıntısı var. Yayıncının cesaretle yayımladığı bir panel. Editörü tebrik ediyorum. Balon tercümesi bile bomba ;D

Sakızlı Ohannes Paşa

Harika bir seri. İlk cilt çok güzeldi. 2. cildi bir an önce görsek keşke. Hadi marmara yap bi güzellik.

hanac

2. sayıyı fuara bekliyorduk ama çıkmadı.

Kapağını yükleyerek bir hatırlatma yapalım.

darkwood

Marmara dan 2.sayıyı en kısa zamanda bekliyoruz.
Darkwood Sakinleri..

haysat

İlke'ninde bir an önce çıkarmak istediği bir seri.

Ama yayıncıları ve telifle ilgili bazı sorunlardan dolayı beklemedeyiz dedi.

İlke gerekli açıklamayı yapacaktır.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

panthei

dean

baba alsana

Dün okudum .chew ile ikisini oldukca begendim marmara cizginin yayinlamak icin cok dogru secimler yaltigini dusunuyorum

Sakızlı Ohannes Paşa

Müthiş bir seri. Forumda bu kadar az ilgi çekmesi üzücü. 2. cilt ilki kadar iyi değildi bence ama yine de çok güzeldi. Sinsi denen karakterin yokluğunu aradım ben aslında bu ciltte. Karizmatik bir havası vardı. Keşke bu kadar çabuk harcanmasaymış.

Marmaradan isteğim böyle güzel image serilerinin sayısını artırmaları. Yürüyen ölüler ve saga şu an türkiyede yayınlanan çizgi romanlar içinde en güzel işlerden ikisi. Bu seriler için teşekkür ediyorum ve 3. cilt için yine 1 yıllık bir ara verilmeyeceğini umuyorum.

2. cilt 8/10.

pearl jam

O kadar uzun süre oldu ki hatirlamak icin ilk sayiyi yeniden okudum ve bu sefer daha da cok begendim. Sakizliya katiliyorum sanki hak ettigi kadar ilgi gormuyor forumda. Bunun nedeni ilerleyen kitaplarda daha asina olacagimiz ama ilk okundugunda neredeyse her sayfaya bir kac tane dusen fantastik tasarimlar nedeniyle hemen icine girilemeyen dunyasi olabilir. Ikinci cilt bu kadar gecikince bu etki daha da fazla oldu belki ama kesinlikle cok basarili bir cizgi roman.

Bir de bence su anda yayimlanan seriler icerisinde kapaklari en güzel olani saga.

pearl jam

Bu arada serinin editoru egemen bey forumun üyesi.  Üçüncü cilt ne zamana düşünülüyor belki bilgi verebilir  :)

egemen görçek

Saga çok yeni bir seri olduğu ve yurt dışında da anca 29. (belki de 30.) fasikülde olduğu, ve orijinalde 6 ayda bir cilt çıktığı düşünülürse çok da hızlı gideceğimizi söyleyemem. Çalışmalarına başladık ama zamanlamasını en iyi genel yayın yönetmenimiz İlke bilir.

Nightrain

Madem yeni, keşke fasikül formatında yayınlasaydınız. Bizlerde böylece "yeni cilt ne zaman çıkacak acaba" diye kabız olmazdık.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"