Saga - Marmara Çizgi

Başlatan pearl jam, 30 Temmuz, 2013, 23:30:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Eisner Ödüllü ikili Brian K. Vaughan (The Private Eye, Bağdat'ın Aslanları) ve Fiona Staples (Mystery Society, Thor)'ın elinden çıkan SAGA, kainattaki yerlerini bulmak için mücadele eden genç bir ailenin nefes kesici hikâyesini anlatmaya devam ediyor... Aile tuhaf ve yeni bir dünyayı ziyaret ettiği ve daha da fazla düşmanla karşılaştığı sıralarda, bebek Hazel sonunda yürümeye başlamıştır. Bu sırada talihsiz ebeveynleri Marko ve Alana devam etmekte zorlanmaktadırlar.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 144
Etiket Fiyatı: 30 TL

darkwood

Saga 4. cildi merakla bekliyordum, bakalım kahramanlarımızı ve bebeklerini ne maceralar bekliyor.
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Bugüne kadar Saga serisine hep ön yargı ile baktım nedense bir türlü elim almaya gitmemişti.

Ne kadar hata yaptığımı ilk cilt bitince anladım. İki genç insanın ve bir çocuğun kaçış hikayesi yada yol hikayesi diye biliriz.

Espriler ve hikaye güzel. Çizimler gerçekten güzel. kesinlikle alınıp arşive konacak bir seri.

8/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

sulkesen

saga ilk cildi öylesine okumuş vasat bulmuştum 2.cildi okuyunca hoşuma gitti sonra 3 ve 4.ciltleride okudum güzel bir seri umarım daha çabuk basarlar

Sakızlı Ohannes Paşa

4. cilt benim için ilk 3 cildin biraz gerisinde kaldı. Öncesinde yağ gibi akan hikaye zorlama aile sorunları ile biraz sekteye uğramış. Tabi yine de piyasadaki birçok çizgi romana nal toplatacak bir hikaye ve karakterler sunuluyor. Yalnız daha ilk sayfasında insana bir şok yaşatıyor. Ciddi ciddi bunu çizmişler mi dedim ;D

Cilt 4 : 7.5/10

ferzan

Saga 'nın son cildi üzerinden de 14 ay geçmiş...Hazır bugün çıkmayan yayın sorma günümdeyken, Saga 'yı da aradan çıkarayım... :)

Marmara Çizgi 'nin yayın takvimine göre yakın bir zamanda 5. cildi görme ihtimalimiz var mı, yoksa bir süre daha beklemek daha mı münasip olacak?..
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

Alıntı yapılan: ferzan - 01 Mart, 2018, 11:45:24
    Saga 'nın son cildi üzerinden de 14 ay geçmiş...Hazır bugün çıkmayan yayın sorma günümdeyken, Saga 'yı da aradan çıkarayım... :)

Marmara Çizgi 'nin yayın takvimine göre yakın bir zamanda 5. cildi görme ihtimalimiz var mı, yoksa bir süre daha beklemek daha mı münasip olacak?..

Türkiye'deki Image serileri çok yavaş gittiği için, hepsini elimden çıkarttım. İlerde tamamlanırsa, yeniden alırım artık.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Ben uzun aralıklarla çıkan yayınları da çıktığı gibi alıyorum ama okumayıp kitaplığımda birikmesini bekliyorum ya da en fazla ilk iki cildi falan okuyorum...Almazsam ve belki böyle düşünen başka okurlar da almazsa hepten serinin yarım kalma ihtimalinden çekindiğim için çıktığı gibi almaya gayret ediyorum...Saga 'yı da iki ciltten sonra okumadım, 5. cilt çıkınca baştan okuyacağım hepsini...Senede bir de çıksalar, meraklıları olarak almadığımız sürece bu eserler çok daha uzun aralıklarla çıkacaklar ya da hiç çıkmayacaklar...O yüzden yayın periyodu dolayısıyla zaman aşımına uğrayan okuma keyfimden feragat edip sırf devam etmesini istediğim için almaya devam edeceğim bu tarz az rağbet gören yayınları... :'(
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 21 Mayıs, 2016, 00:39:57
Marmara'nın baskı konusunda biraz daha seri olmasını diliyorum. Sonuçta;

1. cilt: Şubat 2014
2. cilt: Mayıs 2015
3. cilt: Mart 2016

1. cilt: Şubat 2014
2. cilt: Mayıs 2015
3. cilt: Mart 2016
4. cilt: Aralık 2016

Alıntı yapılan: ferzan - 01 Mart, 2018, 11:45:24

18 ay olmuş, Marmara'dan bir açıklama gelirse seviniriz.

hanac

ABD de 8. cilde kadar yayınlandı ve seri halen devam ediyor.

tulgan

memospinoz

Saga Cilt 5 raflarda!

Eisner Ödüllü ikili BRIAN K. VAUGHAN (We Stand On Guard, Paper Girls) ve FIONA STAPLES (Archie, Mystery Society)'ın elinden çıkan SAGA, kâinattaki yerlerini bulmak için mücadele eden genç bir ailenin nefes kesici hikâyesini anlatmaya devam ediyor. Birçok hikâye, kâinata yayılmış bu yeni ciltte kesişiyor. Gwendolyn ve Yalan Kedisi, Vasiyet'e bir tedavi bulmak için her şeylerini
tehlikeye atıyorlar. Marko ve Prens Robot IV, korkutucu yeni düşmanlarla birlikte tuhaf bir dünyada kapana kısılmış kayıp çocuklarını bulmak için rahatsızlık verici bir ittifak kuruyorlar.

16cm x 24cm, 152 Sayfa, Renkli, 39 TL

İnancomic

Marmara çizgi fiyatlari baya artırmış.

memospinoz

Alıntı yapılan: İnancomic - 06 Temmuz, 2018, 17:43:16
Marmara çizgi fiyatlari baya artırmış.

Merhaba,
O zaman dolar 3.51'di, bugün ise 4.58. Marmara Çizgi ne yapsın? Dolar da %30 artmış, etiket fiyatı da. (30 TL iken 39 TL olmuş)
Belki de farketmediniz ama bütün yayınlarda etiket fiyatı arttı. Hatta -sadece çizgi roman olarak konuşmuyorum- eski basım tarihli kitapların fiyatı bile arttı. Çizgi romanda genellikle ithal kağıt kullanılıyor. Yerli kağıt kullanmak istesen bile selüloz (kağıdın ham maddesi) yurt dışından geliyor. Bu durumda da yapacak bir şey kalmıyor maalesef. Keşke daha ucuza kitap alabilsek ama şimdilik durum bu maalesef.

NOT: Sadece kağıt değil telif başta olmak üzere dağıtım, matbaa vb. tüm işlerde fiyatlar yükseldi. Bu da kaçınılmaz olarak etiket fiyatlarına yani son tüketici olan biz okurlara yansımış oldu.

hanac