2013 Ağustos Ayı Ödüllü Yarışması-Daredevil Sarı

Başlatan tommikser, 01 Ağustos, 2013, 10:25:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Hahahaha Umara abim beni sabah sabah çok güldürdün sende gül inş. Ben Kasar'ı da çok beğendim.Gözüpek'e gelince benden önce Doğa abim yazmış.Benim çocukluğumdan beri çok sevdiğim bir lakaptır.Korkusuz fazla iddalı bir isim.Kim hiç bir şeyden korkmaz ama Gözüpek daha gerçekçi ve anlamlı bir isim.Konuyla ilgili olarak yazmak istersem;Sarı gerçekten güzeldi yalnız bence ondan daha iyi çıkmış Gözüpek macerasını Arkabhaçe yayınladı.

Arkabahçe'nin yayınladığı Korksuz bence çok iyi yazılmış,konu olarak da çizim olarak da enfes bir kitap.Kitabın güzelliği başından belli;yazar Frank Miller çizer John Romita Jr. Defalarca okuduğum eşimin bana sevgiliyken aldığı anlamı da olan bir kitap benim için.Kitapta Göüzpek'in hiç görülmediği son sayfada arz-ı endam ettiği,Matt Murdock eksenli ve onun nasıl kahraman olduğunu anlatan çok güzel bir kitap.Tek handikapı o zaman ki Arkabahçe'nin baskısı.Kağıt güzel olsada dağılmaması için dikkatli okumak gerekli.

korsanmurat

marvelin çizgi roman dünyasının popüler olmayan kahramanlarından biri olarak yerini alacak pek başarılı değil
ticari amaçlı roman

pizagor

Alıntı yapılan: korsanmurat - 12 Ağustos, 2013, 17:18:06
marvelin çizgi roman dünyasının popüler olmayan kahramanlarından biri olarak yerini alacak pek başarılı değil
ticari amaçlı roman

popüler olmadığı konusuna katılmıyorum. Onyıllardır aralıksız yayınlandığına göre seveni bol miktarda olmalıdır. Sadece bir Örümcek Adam gibi çılgın müptela bir kitle yaratamamıştır kendisine.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 11 Ağustos, 2013, 08:11:34
Daredevil'in sözlük anlamı zaten Gözüpek. Bilka'nın zamanında yaptığı en güzel şeylerden biri. Buna karşılık Quasar karakterine Kasar da denmiştir Bilka tarafından.

Kasar mıydı yoksa Kaşar mıydı o Umar?

rumar80

hanac

Daredevil Sarı ankete göre epey beğenilmiş.

Ama karakter olarak Daredevil - Gözüpek'i pek sevmem.

Önceliğimi diğer kahramanlara veririm.

tommikser

Ben satın almayan arkadaşlara mümkünse alıp okumalarını tavsiye ederim. Olmadı birinden okumak için ödünç alın.

Okumayanların fikirlerini çok merak ediyorum. Acaba ön yargılı mı davranıyorlar yoksa haklılar mı?

Bu sorunun cevabını alabilsek süper olur.

kalidor

Diğer birçok superhero gibi Daredevil'i de okumadım. Beleş bulsam okurum ama  ;D
Crom! Ölüleri Say...

kedidiro

Alıntı yapılan: kalidor - 20 Ağustos, 2013, 12:03:22
Diğer birçok superhero gibi Daredevil'i de okumadım. Beleş bulsam okurum ama  ;D

ben beleş bulsam hem okurum hem yorum yaparım hem de utanmadan ödül beklerim ;D ;D ;D

tommikser

Yazmayan arkadaşlar hazır ortam kalabalıklaşmışken birileri bu sorumuza cevap versin.

Örümcek Adam

daredevilin figürlerini az biriktirmemiştim. şimdi ise hiçbiri yok ortalarda  :-[ daredevil hikaye bakımından çok iyi bir karakter bence.okumadım ancak figürleri çok hoşuma gittiği için figürlerini toplamıştım  :) Kızılmaske 1 e de çok ihtiyacım vardı bak  ;D ;D

pizagor

Daredevil Sarı, Renkler serisinde kimi zaman Mavi'yi aşıp bir numaraya koyduğum bir albüm. Matt Murdock'ın baba figürü ve karakter gelişimine olan etkisi ve Karen ile arasındaki tutku; bunlar bu hikayenin iki temel direği ve Loeb her ikisini çok başarılı bir şekilde okura aktarmakta. Aslında beni bu albüme bağlayan esas unsur da işte bu Matt-Karen aşkı. Ancak Karen karakterinin yazarların elinde ne hale getirildiğini de unutmamak lazım. Daredevil Sarı'yı okuduktan sonra onun etkisiyle üzerine Arkabahçe'nin Daredevil serisini de edinip okumuştum. Bu serinin ilk iki cildinde Matt'in yolu Karen ile kesişiyordu. Ancak bu Karen, Loeb'in bize çizdiği kadından çok farklı, masumiyeti kaybolmuş, hayatın farklı yollarına sürüklenmiş bir kadın. Gwen Stacy - Karen; neden yazarlar karakterlere atfettiğimiz yüceliği yıkmaya bu kadar meraklılar, şu hayatta kimse masum kalamaz mı?

hanac

Yarışmaya katılmak için son 3 gün.

Gözüpek hakkında birşeyler yazın ve ödülü kazanın.

s.b

Ben satın almayanlardanım. Bu renk serilerinden hiçbirini alıp okumadım. Çizim tarzlarını sevmedim. Ama Arka Bahçeninkileri okuyup beğenmiştim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tommikser

Sami abi almamana gerçekten çok şaşırdım.Alınması sıkıntılı ve devamı olmayanları al tek serilik güzel serileri alma.

Şaşırdım :o :o :o