Büyülü Rüzgarda Final

Başlatan DAMPYR, 08 Ağustos, 2013, 22:16:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: kalidor - 15 Ağustos, 2013, 23:15:30
İlyas Abi'nin arasının Lal'le çok iyi olduğunu düşünmüyorum  ;) 8)

katılıyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

olsada Lal'in bizi kaale alacağinı pek sanmıyorum.... :-\ :'( >:(

drfuhrer

lal kitap bizler sayesinde var.ÇR okurları olmasa bir hiçtir kitap evi.ne demek ''bizi muhatap almaz''!!!
biz burada sadece sohbet etmek için mi varız?131 sayılık seriyi almışız.o kadar beklemişiz,para vermişiz.bi poster istiyoruz,çok mu yahu???

kalidor

Lal'in çıkardığı diğer kitaplara bakınca çizgiroman olmazsa hiç olacağını ben de düşünüyorum. Bence çizgiroman işiyle birşekilde ilgilenen herkes Altın Madalyon'a yazmasa da hergün üye veya ziyaretçi olarak uğruyordur.
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Alıntı yapılan: dr.ArAmAS - 17 Ağustos, 2013, 01:35:51
lal kitap bizler sayesinde var.ÇR okurları olmasa bir hiçtir kitap evi.ne demek ''bizi muhatap almaz''!!!
biz burada sadece sohbet etmek için mi varız?131 sayılık seriyi almışız.o kadar beklemişiz,para vermişiz.bi poster istiyoruz,çok mu yahu???
Daha öncede Lal Kitap hakkında birsürü şey yazıldı Lal gene kendi bildiğini yaptı ben ondan dedim bizi kaaale almıyor diye... :-\ ::) :D

NIC

Büyülü Rüzgar son sayısı 2007 yılında aramızdan ayrılan teks'in efsane çizeri Carlo Raffaele Marcello'nun Bonelli için çizdiği son sayı aynı zamanda

Hatırlanacağı gibi Carson,kayıp kaşif gibi çok sevilen hikayelerin çizeridir kendisi.Teks çizerlerim arasında ilk beştedir herdaim

BAHADIR

Bu sayfaya her defasında  final hakkında yorumlar bulurum umudu ile giriyorum ama galiba daha kimse son sayıyı okumadı...

Benden beklemeyin ben daha 98. sayıda kaldım...

Magico'nun finali, sonu, sizce ne kadar doyurucu idi...Manfredi anlatmak ve söylemek istediğini tam olarak verebildi mi?

Spoiler vermeden genel olarak bir şeyler söylerseniz daha 98. sayıya bile gelmemiş olanlara, hiç başlamamış olanlara yada yarıda bırakmış olanlara tekrar başlamaları için bir itki verebilirsiniz belki... :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: BAHADIR - 28 Ağustos, 2013, 09:32:29
Bu sayfaya her defasında  final hakkında yorumlar bulurum umudu ile giriyorum ama galiba daha kimse son sayıyı okumadı...

Benden beklemeyin ben daha 98. sayıda kaldım...

Magico'nun finali, sonu, sizce ne kadar doyurucu idi...Manfredi anlatmak ve söylemek istediğini tam olarak verebildi mi?

Spoiler vermeden genel olarak bir şeyler söylerseniz daha 98. sayıya bile gelmemiş olanlara, hiç başlamamış olanlara yada yarıda bırakmış olanlara tekrar başlamaları için bir itki verebilirsiniz belki... :)
Bahadır bildiğim kadarıyla asıl final geçen sayı sayı 130'da idi.Bu sayı Küçük küçük birkaç öyküden oluşuyor.Sorduğun soruya gelince Finali yeterince doyurucu olmadığını söylüyorlar... ::) ??? :-\

rumar80

Ben okudum.
  Bu kitapta üç farklı öykü var. Yaşlanmış bir Poe tarafından anlatılıyor.
  İlk öykü Büyülü rüzgarın ilk yıllarında geçiyor. Hogan-Sahte rahip_silah kaçakçılığı ile ilgili.
  İkinci öykü sadece Poe'nun olduğu bir cinayet araştırma öyküsü
  Son öykü ise Ned'in bir önceki kitapta yarım kalan sonunu anlatıyor, ama çok ta tatminkâr değil.
  Yine de yıllar geldi geçti ve Büyülü rüzgar aramızdan ayrıldı. Bir seriyi baştan sona okumanın keyfi ile nice okumalara...

ümitkr

Bahadır, bence en hoş sayıları okuyorsun şu anda. Tadını çıkar. Her ne kadar Little Big Horne savaşı beklenti karşılamaktan çok uzak gelişse de süreci iyi işlenmiş buldum ben. Ancak Kızılmaske'nin aldığı duyumlara katılıyorum. Final sayılmayacak 130. sayı hikayesi bence de gerçek finaldir. Düşük bir enerji ve hikayedir ama 131'le kıyaslanınca...

Hani efsaneler vardır ya sonu bilinmeyen, işte Manfredi böyle bir final yaratmak istemiş bence.

Spartacus örneğin öldü mü son savaşında kaçırıldı mı belli değil.
Jesse James, gerçekten öldü mü yoksa düzmece bir cinayetle ortadan yok olup yaşamaya devam mı etti belli değil.
Elvis yaşıyor mu belli değil.

Liste uzar. Manfredi 131. sayıda yaklaşık aynı şeyi Poe'nun ağzından yapmış. Farklı, çelişen bilgilerle dolu finalcikler tasarlamış. Dedikodu ve halkın eklentileriyle değişen efsane sonu yaratmak istemiş. Okura "ne istiyorsan ona inan" demiş.

Bu bilgileri onun ağzından almadım ama bence başka bir açıklaması da olamaz. Yoksa beklentisi yüksek olan bir okur uğrayacağı hayal kırıklığından sonra bir daha Manfredi çalışması okumak ister mi şüpheliyim. Nitekim ben az öyleyim. Harbi rahatsız oldum finalden... Ama okuyan kendi sonucunu kendi çıkaracaktır ben etkiliyor olmayayım kimseyi.  :-\

NIC

128. sayıdaki röportajda Manfredi'nin söyledikleri, son sayıların neden doyurucu olmadığına bir işaret olabilir.

nejat hüseyin özal

Biraz önce BÜYÜLÜ RÜZGAR'ın 131. (son) sayısındaki ikinci hikayeyi bitirdim.

"Katil kim?" hikayelerini sevenler için güzel bir macera... Katilin kim olduğunu yazmıyorum tabiki!

Çizim de çok harika. Ressam oldukça detay çalışmış. Çizime önem veren okuyuculara tavsiye ediyorum.

Bazı karelerden büyütme yapıp, duvara asılabilir...

Çizgiroman ressamı olmayı çok isterdim. Tabii İtalya'da!..

darkwood

Bu güzel resim ile Büyülü Rüzgarı da bir hatırlayalım istedim.
Darkwood Sakinleri..

Solomon Kane

Sayende hiç unutmayacağım :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

ümitkr

Şu anda TRT 1'de Tom Custer, Bill Hickok'un yer aldığı, Oglala Siouxlarının da işin içinde olduğu "Beyaz Bizon" adlı western film oynuyor. Büyülü Rüzgar karakterlerini bir arada görünce paylaşmak istedim.

Kırmızı Bulut'a Kızıl Bulut demişler burada ve Büyülü okuyanların hatırlayacağı üzere büyük reis beyazların başına bela olduğu gibi kızını kaybetmenin de acısını yaşıyor.