RENKLİ ÇİKO - LAL ???

Başlatan s.b, 09 Ağustos, 2013, 00:09:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

lal serisini aldım ama okumadım.Zagor benim için eski bir kahraman çiko ise...Sanırım renkli bile olsa(bile derken aslında ben siyah-beyazcıyım) almam alan arkadaşlar olacaktır onlarada karışmam.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Ayrıca istekleri büyütüp renkli çiko yerine renkli zagor olsa daha iyi değil mi? hazır adamlar başlamışken. birinci sayıdan gir, 10 15 senede biter. daha büyük bir delilik olmaz mı?.

darkwood

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 16 Mayıs, 2014, 22:20:38
Ayrıca istekleri büyütüp renkli çiko yerine renkli zagor olsa daha iyi değil mi? hazır adamlar başlamışken. birinci sayıdan gir, 10 15 senede biter. daha büyük bir delilik olmaz mı?.

Doğru söze ne denir.  ;)
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

italyadaki gibi haftada 3-4 sayı yayınlarlarsa kısa sürede biter .... ;D :D ;)

s.b

6. SAYI                                                                                       7. SAYI
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mrtekin

Kapaklar harika, özellikle conqisdator... ;)
They drew first blood...

doktor1881

Orjinal kapaklardan birini bulup,çerceveletip duvara asmak gerek.Çok güzel durur duvarda.

aa

Yok mu renkli Zagor-Çiko basacak bir yayıncı?...
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Renkli Çiko'yu Lal'den başka yayınlayan olmaz. Fiyat olarak da en uygun yayınlayacak olan odur zaten. Bakalım zaman ne gösterecek.

8 SAYI                                                                                                9. SAYI

xmenac

Bonelli'nin popüler karakterlere bu tarz yan seriler çıkarması epey güzel fikir, Nathan Never ve Martin Mystere için yapılan yan seriler de güzeldi. Başka karakterlerde durum nedir bilmiyorum. Yalnız kapaklarda Zagor'a bu kadar büyük yer ayrılması kapağın görselliği için çok iyi bir seçim gibi gelmedi bana.

s.b

10. SAYI                                                                                    11. SAYI

Ralph

Baştan söyleyeyim, Ne Zagor okudum ne Çiko'yu tanırım doğru dürüst ama yıllardır çizgi roman okuyan biri olarak şöyle bir tespitim var:

Fumettilerde sayfalar renklendirildikçe öyküler renksizleşiyor. Renkli bir fumettinin hiçbir hikayesini beğenemedim ben şahsım adına...

Siyah beyazı daha çok seviyorum ama bundan kaynaklanmıyor. Renkli sayıların senaryo kalitesi çok düşük oluyor...

İtiraf: Aylardır bunu söyleyecek uygun bir başlık arıyordum.  :P

xmenac

Renkli yayınlardaki öykülerin siyah beyaz öykülerdeki kadar doyurucu olmadığı konusunu bir süredir ben de düşünüyordum. Çiko serisinde durum nedir bilmiyorum, henüz hiçbir sayısını okumadım.

Yalnız diğer yayınlar için şöyle bir yorum yapılabilir, renkli serilerde sayfa sayısı değiştiği için öykü de farklı tasarlanıyor. Haliyle bildiğimiz western filmi senaryosu gibi öyküler bir anda kısalıyor ve yavan geliyor okuyucuya.

Ralph

Aslında horror cico ve detective cico ilgimi çekmedi değil. Ola k yayınlanırsa bunları alırım merak ettim baya çünkü.

@xmenac

sanırım dediğiniz gibi sayfa sayısından kaynaklanıyor ya da fumettilerin kendine özgü o gotik atmosferini kaybetmesi de bir etken olabilir.

doktor1881

Alıntı yapılan: Ralph - 22 Nisan, 2015, 19:42:25
Aslında horror cico ve detective cico ilgimi çekmedi değil. Ola k yayınlanırsa bunları alırım merak ettim baya çünkü.

@xmenac

sanırım dediğiniz gibi sayfa sayısından kaynaklanıyor ya da fumettilerin kendine özgü o gotik atmosferini kaybetmesi de bir etken olabilir.
Bunlar Lal tarafından siyah beyaz yayınlandı Piyasada bulabilirsin