Çelik Simyacı - Akılçelen (27 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan darkwood, 16 Ağustos, 2013, 15:48:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

En çok istedikleri şeye sahip olabilmek için amatörce yöntemleriyle bu gücü elde etmeye çalıştıklarında, iki kardeş olan Edward ve Alphonse Elric'ten biri kolunu ve bir bacağını kaybetmiş, diğeri de yaşayan bir çelik parçasının içine tıkılıp kalmış bir ruha dönüşüvermiştir. Edward artık bir hükûmet ajanıdır ve askerî bir simya tesisinde çalışmaktadır. Benzersiz güçlerini emirlere uymak, hatta öldürmek için kullanır. Ancak Edward, başkalarının da aynı güçlere sahip olduğunun farkında değildir.

Simyanın aşırı kullanımı sonucunda dünya âdeta bir cehenneme döner. En değerli simya hazinesi Felsefe Taşı'nı ele geçirmeye çabalayan düşmanları, kahramanlarımızdan çok daha zalim ve acımasızdırlar.

Ed Resembool'a döner ve yıllardır görmediği babası Hohenheim ile karşılar. Babası onu görmekten mutlu olmasına rağmen, Ed onları bırakıp gittiği için babasına karşı büyük bir öfke duyar. Ancak Ed'in babasına duyduğu bu yoğun öfke yıllar önce teşebbüs ettikleri insan dönüşümü hakkında önemli bir gerçeği keşfetmelerini sağlar. Annelerini kısmen dirilttiklerini düşünürken aslında yaptıklarının bambaşka bir şey olduğunu anlarlar ki bu, kaderlerini sonsuza kadar değiştirebilecek bir keşiftir.

Fullmetal Alchemist, şimdi Çelik Simyacı adıyla Türkçe!
27 ciltlik maceranın 25. cildini okumaya hazır mısınız?
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 192
Etiket Fiyatı: 14.90 TL

pizagor

Şafak iki... Bu serinin ilk 13 albümünü okuduktan sonra araya uzun süre girdi ve hikayenin detaylarını unuttuğumu farkettim (ki genel olarak mangayla ilgili sıkıntım bu - öyle uçuk kaçık oluyorlar ki sabun gibi akıp gidiyorlar, bende kalıcı iz bırakmıyorlar). Seri tamamlansın yeniden başlayacağım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

En çok istedikleri şeye sahip olabilmek için amatörce yöntemleriyle bu gücü elde etmeye çalıştıklarında, iki kardeş olan Edward ve Alphonse Elric'ten biri kolunu ve bir bacağını kaybetmiş, diğeri de yaşayan bir çelik parçasının içine tıkılıp kalmış bir ruha dönüşüvermiştir. Edward artık bir hükûmet ajanıdır ve askerî bir simya tesisinde çalışmaktadır. Benzersiz güçlerini emirlere uymak, hatta öldürmek için kullanır. Ancak Edward, başkalarının da aynı güçlere sahip olduğunun farkında değildir. Simyanın aşırı kullanımı sonucunda dünya âdeta bir cehenneme döner. En değerli simya hazinesi Felsefe Taşı'nı ele geçirmeye çabalayan düşmanları, kahramanlarımızdan çok daha zalim ve acımasızdırlar. Ed Resembool'a döner ve yıllardır görmediği babası Hohenheim ile karşılar. Babası onu görmekten mutlu olmasına rağmen, Ed onları bırakıp gittiği için babasına karşı büyük bir öfke duyar. Ancak Ed'in babasına duyduğu bu yoğun öfke yıllar önce teşebbüs ettikleri insan dönüşümü hakkında önemli bir gerçeği keşfetmelerini sağlar. Annelerini kısmen dirilttiklerini düşünürken aslında yaptıklarının bambaşka bir şey olduğunu anlarlar ki bu, kaderlerini sonsuza kadar değiştirebilecek bir keşiftir.

Fullmetal Alchemist, şimdi Çelik Simyacı adıyla Türkçe!

27 ciltlik maceranın 26. cildini okumaya hazır mısınız?
(Tanıtım Bülteninden)

Kauss

Akılçeleni tebrik etmek lazım. Düzenli bir şekilde bastılar ve serinin bitmesine sadece 1 kitap kaldı. Onu da kasım ayında çıkarıp bitirirler heralde. Çelik simyacıya gelecek olursak; geçtiğimiz sene başlamıştım 7. ciltten sonra uzun bir ara verdim. Fakat son iki haftadır tekrar başladım ve şuan 17. ciltteyim. Bir ara durağanlaşsa da özellikle 10'lu rakamlara ulaşınca hikaye daha heyecanlı bir boyut kazandı diyebilirim. Yani hikaye 2. plana attığım bu mangayı şuan tekrar yoğunlaşmamı sağladı diyebilirim.

darkwood

FMA'nın anime olarak tamamını seyrettiğimden, manga serisine henüz girmedim.
Çok beğendiğim bir seri olduğundan, mangası bitince takım olarak satın alıp bir kenara koyacağım.
İleride keyifle okumayı planladığım, bir seri olarak elimin altında olması güzel olacak.  8)
Darkwood Sakinleri..

dean

hanac

memospinoz

En çok istedikleri şeye sahip olabilmek için amatörce yöntemleriyle bu gücü elde etmeye çalıştıklarında, iki kardeş olan Edward ve Alphonse Elric'ten biri kolunu ve bir bacağını kaybetmiş, diğeri de yaşayan bir çelik parçasının içine tıkılıp kalmış bir ruha dönüşüvermiştir. Edward artık bir hükûmet ajanıdır ve askerî bir simya tesisinde çalışmaktadır. Benzersiz güçlerini emirlere uymak, hatta öldürmek için kullanır. Ancak Edward, başkalarının da aynı güçlere sahip olduğunun farkında değildir.

Simyanın aşırı kullanımı sonucunda dünya âdeta bir cehenneme döner. En değerli simya hazinesi Felsefe Taşı'nı ele geçirmeye çabalayan düşmanları, kahramanlarımızdan çok daha zalim ve acımasızdırlar.

Ed Resembool'a döner ve yıllardır görmediği babası Hohenheim ile karşılar. Babası onu görmekten mutlu olmasına rağmen, Ed onları bırakıp gittiği için babasına karşı büyük bir öfke duyar. Ancak Ed'in babasına duyduğu bu yoğun öfke yıllar önce teşebbüs ettikleri insan dönüşümü hakkında önemli bir gerçeği keşfetmelerini sağlar. Annelerini kısmen dirilttiklerini düşünürken aslında yaptıklarının bambaşka bir şey olduğunu anlarlar ki bu, kaderlerini sonsuza kadar değiştirebilecek bir keşiftir.
(Tanıtım Bülteninden)

dean

İlk iki cildi okudum ve çok beğendim. Daha önce animesinide izlemediğim için benim için yepyeni bir hikaye Fullmetal Alchemist. Bir Shōnen'de olması gereken her şey fazlasıyla var. Özellikle Elric kardeşlerin ilişkisini çok beğendim. Ama daha ilk sayfadan beni içine çeken şey ise hikayenin dini altyapısı oldu. Bir hikayede aile ön plandaysa ve dini motifler kullanılıyorsa benim için iş o noktada genelde bitiyor. 12 sezondur Supernatural'dan vazgeçememe sebebimde bu.

darbove

Umarım death noteda yaptıkları gibi light novellerinide çevirip basarlar.Death noteun kitapları baya satmış memnunmuş akılçelen.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

pizagor

Ciltler boyu süren bir finalle, geçen haftasonu aralıksız Çelik Simyacı rallimi tamamladım. Peki ne oldu? Bir haftalık bir okuduklarım otursun, sakinleyeyim, akil düşüneyim, akil yargılayayım sonrası koskoca bir boşluk! Keyif aldım mı? Nispeten evet. Ayılıp bayılmadım ama her fırsatta elimi atacak kadar kaptırdım kendimi o sürükleyici ve hızlı tempoya. Ama bir hafta sonrasında eğer ki hakkında coşkulu yazmakta zorlanıyorsam, hayatımdan iz bırakmadan geçenlerden biri olacak demektir. Nesi kötüydü peki? İlk sırayı özellikle finalin finalindeki takip etmesi zor aksiyon ve hızlı çözümlemeler - oldubittiler alır. İkinci sıraya da karakter enflasyonunu koyarım, her biriyle zenginleşiyor gibi görünse de amaca hizmet etme pahasına odağın kaymasına neden oluyor. Okunur mu okunur. Bünyede sabun köpüğü kıvamında bir tatmin yaratması muhtemel. 7,5/10...

darbove

Alıntı yapılan: pizagor - 24 Aralık, 2016, 22:45:28
Ciltler boyu süren bir finalle, geçen haftasonu aralıksız Çelik Simyacı rallimi tamamladım. Peki ne oldu? Bir haftalık bir okuduklarım otursun, sakinleyeyim, akil düşüneyim, akil yargılayayım sonrası koskoca bir boşluk! Keyif aldım mı? Nispeten evet. Ayılıp bayılmadım ama her fırsatta elimi atacak kadar kaptırdım kendimi o sürükleyici ve hızlı tempoya. Ama bir hafta sonrasında eğer ki hakkında coşkulu yazmakta zorlanıyorsam, hayatımdan iz bırakmadan geçenlerden biri olacak demektir. Nesi kötüydü peki? İlk sırayı özellikle finalin finalindeki takip etmesi zor aksiyon ve hızlı çözümlemeler - oldubittiler alır. İkinci sıraya da karakter enflasyonunu koyarım, her biriyle zenginleşiyor gibi görünse de amaca hizmet etme pahasına odağın kaymasına neden oluyor. Okunur mu okunur. Bünyede sabun köpüğü kıvamında bir tatmin yaratması muhtemel. 7,5/10...
ben de animesini bitirmiştim. Rafta duruyor sizin yaptığınız gibi 1 hafta bi maratona tabi tutacağım. Bakalım ne farkları varmış :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

pizagor