E-DERGİ SAYI:4 YAYINDA

Başlatan yunusmeyra, 26 Ağustos, 2013, 18:34:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

yeni link eskisinin yerinde  ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hennessy

Hasan beye yaprığı röportaj için teşekkür edriz Yalnız araştırması yanlış olmuş 10 sene diye sormuş dokuz senelik mazisi olan Hoz Comics'e biraz daha araştırırken dikkatli olmasını tavsiye ederiz. Haşim beye teşekkür ederiz. F.B.forması olmasıan rağmen :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kalidor

Alıntı yapılan: gunessemerci - 29 Ağustos, 2013, 09:52:06
İlk okuduğum o oldu.Ne bileyim ben hayal kırıklığı yaşadım.Haşim bey dalgacı Mahmut tadında cevaplar vermiş.O açıdan çok eğlenceli bir röportaj olmuş amma çok fazla detay vermemiş.Biraz daha açık olabilseymiş süper olurmuş.Kertenkelelerini sevdim bu arada :D
Devlet sırrı taşıyorlar, sonra dünyanın en onemli işini yapıyorlar, olsun o kadar ;)
Crom! Ölüleri Say...

caretta

Selami Hoca'nın 'Ken Parker'yazısını çok beğendim.Haşim Bey sorulara net cevaplar vermemiş.Kit Taylor'u yayınlamaya devam
edeceği bana yeter.Kit Taylor olsun da varsın yılda iki sayı olsun!

hanac

Sevgili dostlar 4.sayımızı indirebileceğiniz link

http://rapidshare.com/files/3780733879/ALTINMADALYON4.pdf

iyi okumalar  :)

Harun Ça

Masist Gül: Kaldırım Destanı yazısı çok güzel olmuş. Geri kalana şöyle bi' göz atabildim Hoz röportajı keyifli geçmiş okurken ben de keyif aldım.

alan ford

Alıntı yapılan: hanac - 27 Ağustos, 2013, 11:55:17
Yavaş yavaş okuyorum.

Kaldırım Destanı yazısı çok çok iyi olmuş, kedidiro ve alan ford'un emeklerine sağlık.
Alıntı yapılan: Mic-Har - 02 Eylül, 2013, 21:12:59
Masist Gül: Kaldırım Destanı yazısı çok güzel olmuş. Geri kalana şöyle bi' göz atabildim Hoz röportajı keyifli geçmiş okurken ben de keyif aldım.

Teşekkürler arkadaşlar . kedidiro'nun iteklemeleriyle yazıldı yazı ve becerebilirsek benzer bir dosya yapma niyetimiz var 5. sayıya. Bakalım
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

alper_kaya

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 26 Ağustos, 2013, 22:10:17
Alper Kaya duy sesimizi ve "loch ness'in gizemi"nin devamını okuyabilelim..

Hikayenin devamı hazır (kafamda) derginin yayınlanmasını bekliyordum, yoksa elbette ki devamını okuyabileceğiz hep beraber :)

Dergi çok güzel olmuş emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

yunusmeyra

asıl senin ve diğer üreten dostlarımızın eline sağlık..martin öyküsü tam tavına gelmeye başladı ,devamını dört gözle bekliyoruz :)

kırmızı urbalı

Alıntı yapılan: hanac - 29 Ağustos, 2013, 09:48:03
Hiç okuyan yok mu ?

Okuduktan sonra yorumlarını bizlerle paylaşmaya hazır kişilere ihtiyacımız var.

Mesela HOZ röportajı nasıl olmuş ?   :)

Güzel olmuş Hasan... Emeğinize, ellerinize sağlık...

Alıntı yapılan: gunessemerci - 29 Ağustos, 2013, 09:52:06
İlk okuduğum o oldu.Ne bileyim ben hayal kırıklığı yaşadım.Haşim bey dalgacı Mahmut tadında cevaplar vermiş.O açıdan çok eğlenceli bir röportaj olmuş amma çok fazla detay vermemiş.Biraz daha açık olabilseymiş süper olurmuş.Kertenkelelerini sevdim bu arada :D

Neden hayalkırıklığı Güneş Bey?.. Hoz bütün sorulara cevap vermiş... Etrafta o kadar çok "ciddi" yayıncı var ki; Hoz da işin içine işimizi, yani "comics'i katmış... Bu arada lütfen... Kertenkele değil, kendisi alıngan bir iguana... :)

Alıntı yapılan: kalidor - 01 Eylül, 2013, 06:35:56
Devlet sırrı taşıyorlar, sonra dünyanın en onemli işini yapıyorlar, olsun o kadar ;)

Sayın kalidor... Sır yok; sadece bakmasını bilene cevaplar ayrıntılarda gizli... Belki dünyanın en önemli işi değildir yaptığımız; fakat dünyanın en önemli işini yapıyormuşçasına yaşıyoruz biz HozComics'i... Şımarıklıklarımız da olsun o kadar :)

Sevgiyle,

Başak Aksel Öz

aa

Ben de ilk olarak HOZ röportajını okudum ve gayet beğendim. Çok istediğim Tom Braks ın tamamlanması konusunda benim anladığım kadarıyla HOZ uğraşmaya devam ediyor ancak henüz tam sonuca varamamış.
Esse Gesse Hayranı...

Hayalet

Elinize sağlık, ben de indirdim bi iki gündür iş'te boş vaktim olunca okuyorum. Özellikle Kaldırımlar Destanı ve Masist Gül'ün hikayesi çok ilgimi çekti. Bu tip insan hikayeleri bana hep çekici gelir. Motosikletle ilgili olduğum için tam aynısı olmasa da benzer bir kitap hikayesi vardı. Hasan Safkan. "Kuzey Afrika'dan Portekiz'e Oradan Eve" diye bir kitap yazmış, daha doğrusu yaptığı motosiklet yolculuğunu kitaplaştırmış ama amatörce basılmış ve piyasada bulunamıyordu, tesadüfen e-kitap olarak bir arkadaşının sitesinde paylaşması sonucu basıp okumuştum. Ona benzettim az buçuk öyküyü. O da genç yaşta yanılmıyorsam kanserden vefat etmiş. Üstelik başarılı da bir heykeltraşmış, daha motorculuğun pek yayılmadığı yıllarda Afrikadan Portekiz'e motor sürmüş. Masist Gül'ü pek çoğunuz gibi ben de figüran olarak bilirim ama açıkçası sadece tipini, adını bilmezdim. Çok güzel araştırıp işlemişsiniz, kitabı nerede bulacağımıza kadar yazmanızsa çok güzel olmuş, en kısa zamanda edineceğim.
Bu arada HOZ Comics röportajı da benim hoşuma gitti. Elinize sağlık.

Siteye yeni üye oldum ama bu kadar kısa sürede hoşuma giden bir sürü şey oldu, hatta site sayesinde ağabeyimin kahramanı misterNO'nun klasik serisinin ilk cildini bugün gidip edindim(Bulmaksa kolay oldu sandığımın aksine). Bu siteye emeği geçen herkese teşekkürler.
Çizgi roman bir çocuğun okuma alışkanlığı kazanmasının en iyi yollarından biridir, bir büyüğünse hayata çocuk merakı ve heyecanıyla bakabilmesinin.

hanac

Alıntı yapılan: Hayalet - 05 Eylül, 2013, 15:15:16
Bu arada HOZ Comics röportajı da benim hoşuma gitti. Elinize sağlık.
Bu siteye emeği geçen herkese teşekkürler.

Arkadaşlarım adına ben size teşekkür ederim.

Haşim Bey ile yaptığım bu ikinci röportaj idi.

Birincisi için bakınız E-Dergi Sayı 2.

İnşallah seneye üçüncüsünü de yaparız.

yunusmeyra

röportajı gerçekleştiren adminimiz hanac'a kocaman teşekkür öncelikle..ve devamını her sayıda bekliyoruz..bu arada hennessy italyan yazar çizer tayfası dışında hanac ile röportajı yapıp dergide yayınlatmak istiyor ki (duyumlarımıza göre c. villa röportajı bile bu yüzden ertelendi  ;) ) harika olur..
  röportaj dolayısıyla Haşim ve Başak Öz'e de kocaman teşekkürler..işleri gün günden iyi olur inşaallah..şirin bir kıyı bölgemizde hepimizi heyecanlandıran çizgi roman işini artan bir coşkuyla sürdürmeleri dileğiyle..ee kolay değil bizim gibi her şeye kulp takabilen çizgi roman sevdalılarından "seri bitiren yayınevi!" ünvanını almak..
  Doğa ve Selami yani alan ford ve kedidiro ise ağzımıza bu yazıları ile bir parmak bal çaldılar ancak biz çizgi roman sevdalıları kavanozu talep ediyoruz  ;)
   Alper Kaya dostumuz,lütfen daha fazla sayfa teslim edin bize ;işin içinde hem martin hem ebedi gizem "loch ness" var.. ve bunları hayal eden çizgi roman dostu yerli bir "düş kurucu" olunca, insan derginin yayınını geciktirdiğine daha çok üzülüyor..
  ilk elde dergimize bu sayısında çok değerli katkıları olan Mustafa Men'e de teşekkür boynumuzun borcu..ilk önce kısa hem de çok kısa ama aynı oranda etkili öyküsü "Mucizeden Öte" yi okumadan geçmeyin..bazı çizgi roman severlerin geçmişte,korku dergilerinde çok severek okuduğu "eeire" ve "creepy" kökenli kısa ve sürpriz sonlu, o oranda da etkili ve rahatsız edici öyküler vardı..işte ben bu tadı aldım..elinize-beyninize sağlık  :)
  "cave man" tanıtımı ise her daim güncelliğini koruyor çünkü biz yerli (yabancı da dahil..) çizgi roman severlerin kitaplığında bulunması gereken bir eseri tanıtmışsınız..
    Mustafa Men'in diğer öyküsü yine bol sürprizli "ışınla oyun olmaz "..keşke kısa öyküleri çizecek bir arkadaş ile çizgi öyküye de aktarılsaymış dediğim bir güzel öykü.. lütfen forumdan mesajlarınızı ve görüşlerinizi,dergiden katkılarınızı eksik etmeyin  :)

yunusmeyra

"e-dergimiz basılı olsaydı nasıl olurdu ?" bir görelim istedik...ancak fotolara dikkatli bakarsanız prova baskı A-5 (yani bir dosya kağıdının yarısı ) ebatlarında yapıldı  ::) bundaki amacımız ise dergimizin olası yayıncılık koşullarında bir çok yayınevinin yaptığı gibi maliyetlerini kısmaktı  ;)  ;D

not:aslında baskı için hazırlanmamış bir yayını   ( çözünürlük , tasarım ve renk düzeni açısindan baskı için hazırlanmamış ) .pdf formatında dijital kopyadan bastırdık.