Zagor 600-605 Hellingen ile son kapışma

Başlatan NIC, 27 Ağustos, 2013, 20:11:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Umar abi,

sanirim bu kez Allen poe yerine baska bi ajan var.
Özel Alfa Ajanı

Nemo

605- Oyunun Sonu

Yazan: Moreno Burattini

Cizen: Gianni Sedioli and Marco Verni, Fabrizio Russo

Kapak: Gallieno Ferri

Hellingen, cyborg ordusu ile dunyayi fethetmeye hazirdir. Zagor, onu nasil durduracaktir?
Edgar Allan Poe, Zagor ile Baska yer'de bulusur. Philadelphia'da insan yiyen bir katile karsi yardim ister.

Özel Alfa Ajanı

hanac

Nemo,

600-605 Hellingen yazılarını bu başlık altında topladım.

605 ile macera bitti mi ?

Nemo

Eline saglik Hasan abi. Sanirim bu sayida sonlaniyor.
Rumar abi, bu arada Poe tekrar karsimiza cikiyormus.
Özel Alfa Ajanı

rumar80

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Nisan, 2015, 08:19:52
Ben ve Düşmanım'ın siparişini hanıma geçtim. Bakalım gelecek mi?

Geldi mi Sn. Pizagor ?

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 03 Aralık, 2015, 14:22:12
Geldi mi Sn. Pizagor ?

Maalesef. Hanım iş değiştirince İtalya bağlantımız da yokoldu artık...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

600. sayı için zamanında Villa'ya da alternatif kapak çizdirilmiş.

Soldaki Ferri - Sağdaki Villa

darkwood

Bizde mayıs 2018 ayında basılan orijinal 582.sayı ile birlikte 600.sayıya ulaşmamıza 18 sayı kaldı. Lal kitabın yayın düzeni aynı şekilde devam ederse, önümüzde ki yaklaşık 1.5 yıllık bir zaman diliminden sonra Hellingen'li bu merakla beklediğimiz maceraları okuyabileceğiz.
Umarım Lal bir güzellik yapıp, bu sayıya özel alternatif kapaklı olarak bu sayıyı basar ve Zagor arşivimiz şenlenir.
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Tadı kalmadığı için bıraktım Zagor'un bu serisini, bayağı da oldu ama bu 6 sayılık hikayeyi illaki alacağım. Varyant kapağı çıksın onu da katarım arşive.

aaciltan

Ah be Özgür, Zagor bırakılır mı, Zagor candır.
Bu taytlı kahramanlarda ne varsa Zagor'da da var. Durur durur, arada güzel bir macera patlatır; değer okuduğuna...
Çocukluğumuzun iyilik sever kahramanıdır o...
Sadece kitaplığının raflarında bile durması yeter insana. Ama benim gibi düşünenler yavaş yavaş da değil, hızlıca çekiliyorlar bu sahneden maalesef...

pizagor

Eski hikayelerin güzelliğini reddetmiyorum ki aaciltan ağabey, yanlış anlaşılmasın. Fumettide bir heroic age var dersek, Zagor bu çağın en önemli öğesi. Bir efsane. İlk birkaç sayıyı atlattıktan sonra yüzlerce sayı arasında iyiden çok çok iyiye salınan bir sürü macera var ve işin ilginci bunlar benim için halen keyifle okunabilir, çağdaşlarının anlatmaya çabaladığından daha nitelikli diyebileceğim hikâyeler. Belki şu anki döneminde de güzel hikayeler çıkıyordur ama bunlar o kadar ender ki bu tadı almak için diğerlerini de okuyor olmak zaman israfına dönüşüyor. Gereksiz sürdürülen bir vazgeçmeme, bir sonlandırmama inadı yüzünden Zagor en dibe gidiyor...

pizagor

Açıkçası bu hikayeden de öyle aman aman bir beklentim yok ama Hellingen söz konusu olunca kayıtsız kalamıyor insan. Bir de altı sayılık alışılmadık uzunlukta bir öykü olması bana yine aynı uzunluktaki Incubi - Kabus efsanesini hatırlatıyor ve 'acaba' ümidiyle karışık bir sevinç doğuruyor ister istemez. Tatmin etmezse üzülmem ama Zagor - Hellingen ikilisine yakışır iyi bir hikaye çıkarsa da yeniden bu seriye dönmeme, devam etmeme yetmez.

hanac

Daha bu sayıların yayınlanmasına 1,5 yıl var.

Bu arada bende kaybolan bütün resimleri yeniledim ve başlığı güncelledim.

6 sayı sürecek bu macera zamanında İtalya'da çok ilgi görmüştü.

hanac