ŞU GARİP DÜNYA HAYATIMIZA NEREDE BAŞLADIK?

Başlatan s.b, 27 Ağustos, 2013, 22:30:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Bilindiği gibi insanlar ve hayvanlar doğum yoluyla dünyaya geliyorlar.
Kimi Almanya'da kimi İtalya'da kimi Afrika'da kimi bilmem hangi dağın başında dünyaya geliyor. Ya arkadaş hiç mi bakmıyorsun doğacağın yere. Ulan azıcık göz ucuyla bak. İyi bir yere benziyorsa çık gel, gelme diyen yok. Ama baktın ki ortam iyi değil etrafı gözün tutmadı hemen kafayı sok içeri. Çıkmıyorum ulan diyeceksin. Ama nerde o yürek hemen fırlayıveriyor millet. Sanki çok matah bir yere gelmiş gibi. Hiç düşünemiyor ki,benden önce annem ve babam gelmiş. Bir sürü sıkıntı çekmişler. Bazen iş bulamamış babası, bazen yemeye ekmek bulamamış anası. Senin zorun ne, acelen ne? 9 ay bekledin. Niye 9 sene beklemiyorsun. Ekmek elden su gölden misali ne sıcak derdi var ne de soğuk. Ohh at eli enseye yat babam yat. Ama yoooook illa gelecek.

Her neyse fazla uzatmayalım ve sadede gelelim. Bunca yıldır birlikteyiz. Azıcık birbirimizi tanıyalım.
Ben 1968 senesinde İstanbul'da  Süleymaniye doğumevinde Dünyaya geldim.

Ya siz?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

1971 Almanya, Neheim-Hüsten.

Dortmund'a 40 km.

tunaorhun

1971 İstanbul Beyoğlu Taksim İlk Yardım Hastanesi

V

1975 yılında Sivas'ın Aydoğan Mahallesinde,zemheri günlerinde(ki bu Sivas'ta -30  derece soğuklarda demek),bir dede ve babannenin etrafında toplanmış beş
oğul ve bunların gelin ve çocuklarının(yaklaşık 20 kişi kadar) oluşturduğu geniş ailenin bir bahçeye bakan, 3. oğuluna tahsis edilmiş 2 odalı evin bir odasında,mahallenin ebesi olan yan komşumuz Behiye teyzenin ellerine doğmuşum..
"İstemem,eksik olsun.."

DAMPYR

Bende 1966 senesinin sıcak bir Ağustos gecesinde İzmir Bornova semtinde bir evde doğmuşum.orada hayatımın ilk 20 yılını geri kalanınıda bildiğiniz gibi Antalyada geçiriyorum... 8) :D ;)

darkwood

1968 yaz aylarının ortalarında, Sakarya ilinin merkezi Adapazarı doğumluyum.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

1971 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nde

NIC

1983 yılı Tarsus'ta yine sıcak bir nisan günü ölümüme yaklaşılan ilk anım başlamış benimde

dean

3 Ocak 1992'de İstanbul/Şişli American Hastanesinde doğdum.

pukay

1987 yılının hala sevmediğim yaz aylarından birinde bakırköy de çıngar çıkardım.

yunusmeyra

1971 yılında "cerrahpaşa" hastanesi,istanbul..rahmetli kardeşim süleymaniye doğum evi idi (1973) sonra babamızın görevi nedeniyle Zonguldak (bartın-amasra..) ve çevresi kömür havzalarında,yaz tatillerinde kumburgaz,kocamustafapaşa ve gaziosmanpaşa yıldıztabya üçgeninde,son 20 yıldır muhtelif İstanbul semtleri ve yakın yerlerinde..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

altay1944

Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Nemo

30 Aralık 1980 Gaziantep Amerikan Hastanesi. 2 gün daha dişimi sıksaymışım 81'li olacakmışım :)
Özel Alfa Ajanı

kalidor

Eylül 1983 Konya Devlet Hastanesi. Gelirken yanımda ikiz kız kardeşimi de getirmişim, o zamanın ultrason teknolojisinde ikiz görünmediği için sürpriz olmuş tabii. Son 12 yıldır da İstanbul'da nefes alıyorum.
Crom! Ölüleri Say...

caretta

1954 Lefkoşa-Kıbrıs.Beni evde ebe dünyaya getirmiş.Rahmetli babam Türk tarihine çok meraklıydı.Bebekken ölen kardeşim
Atilla'dan sonra benim de adımı Atilla koymuş.