ŞU GARİP DÜNYA HAYATIMIZA NEREDE BAŞLADIK?

Başlatan s.b, 27 Ağustos, 2013, 22:30:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 29 Ağustos, 2013, 11:38:27
Sayın hanac niye doğmak için Almanya'yı tercih ettiniz acaba.

Hani şimdi moda oldu ya, doğum için ABD ye gidiyorlar.

Doğan çocuk amerikan vatandaşı olsun diye.

Bizim ki öyle değil  :)

Babam ve Annem Almanya'ya çalışmaya gitmişler.

Önce 1970 yılında banac doğmuş, sonra 1971 Aralık ayında ben (hanac) doğmuşum.

s.b

Abiciğim ne iyi etmişsinizde yurda dönmüşsünüz. Yoksa biz ne yapardık. İki kardeşsiniz anladığım kadarıyla. Ne güzel.
Benim kardeşim yok. :'( :'( :'(
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Yok mu başka bizimle tanışmak isteyen? Arkadaşlar amacımız sadece sanal arkadaşlık değil. Hepimiz birbiriyle görüşen, konuşan, kucaklaşan gerçek arkadaşlar olmak için buradayız.

Spider-Sense

11 Ağustos 1995'de Denizli'de doğdum. Öyle çok hikayem olmadı ama 750 gram doğmuşum, aynı tuzlu fıstık gibi.

ferzan

Bu sevimli başlığı hatırlayalım, bu vesileyle zaman içerisinde aramıza katılan ya da halihazırda bir süredir beraber olduğumuz dostlara dair merakımızı giderelim (şayet katılmak isteyen olursa) istedim ve ben de bu başlığa yazmamış olduğumu fark ettim...Eksik kalmayayım dedim... :)

1987 yılında, Temmuz ayının son haftasının başlangıcına bir gün kala bir cuma günü Alsancak 'ta bir özel hastanede dünyaya gelmişim ben de...18 yaşıma kadar İzmir 'de yaşadım, 18 'imden itibaren de okumak için geldiğim Eskişehir 'e yerleştim ve halen burada yaşayıp çalışıyorum...Kısa bir dönem geçici İstanbul maceram oldu çalışma adına, bir ayağım İstanbul 'daydı ama artık temelli Eskişehirli oldum...Kalabalıkları kafam kaldırmıyor, trafik faktöründen de uzak olduğum için daha uzun yıllar burada devam etmek istiyorum...

Soyum, çok uzun zaman önce Bayındır ve Ödemiş taraflarına yerleşmiş göçebe Yörük Türkmenlerine dayansa da ben hareketten ve göçerlikten hoşlanmadığımdan, 13 senedir Eskişehir 'de oturduğum mahalleyi değiştirmediğim gibi 12 senedir de aynı apartmanda ikamet ediyorum...Ne göçerlikten, ne de İzmirli 'likten gram nasibimi almış değilim... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Saint2

Ben 1973'te İstanbul'da doğdum... Üniversiteye kadar da hep İstanbul'da yaşadım. Üniversite için Edirme'ye gittim. Edirnelileri severim, ama Edirne'yi hiç sevmem. Bana hep oralara savrulmuşum gibi gelmiştir. Sonra İstanbul'a döndüm. 2014 yılına kadar orada yaşadım. Şimdi 3-4 gün İstanbul, 3-4 gün Adapazarı gidip geliyorum.

caretta

Altın Madalyon'da eksikliğini duyduğum üyelerimizin kim oldukları, nerede doğdukları, nerede oturdukları.
Yanlış anlaşılmasın kimse gerçek adını soyadını yazsın demiyorum. Zaten çoğunun adını soyadını biliyoruz.
Çok az toplanıyoruz, toplantılara çok az katılım oluyor. Belki de sadece İstanbul'dan 50 küsur üye var.
Acaba bu üyelerden 10 tanesi olsun bir araya geldi mi?
Birbirimizin mutlu günlerini, doğum günlerini, dünyaya gelen çocuklarını kutluyor muyuz?
Acı günlerimizi, vefat eden bir büyüğümüzü, hasta olan, ameliyat olan bir arkadaşımızı hatırlıyor; "başın sağolsun" veya
"geçmiş olsun" diyor muyuz? Nadiren İstanbul'a geldiğimde sessiz sedasız Kadıköy'e uğrayıp gidiyorum.
Forumdan çok az üyeyle yüzyüze geldim, tanıştım. Acaba bizler de birgün "Altın Madalyon Ailesi"olacak mıyız?

Saint2

Alıntı yapılan: caretta - 19 Şubat, 2018, 00:03:36
Altın Madalyon'da eksikliğini duyduğum üyelerimizin kim oldukları, nerede doğdukları, nerede oturdukları.
Yanlış anlaşılmasın kimse gerçek adını soyadını yazsın demiyorum. Zaten çoğunun adını soyadını biliyoruz.
Çok az toplanıyoruz, toplantılara çok az katılım oluyor. Belki de sadece İstanbul'dan 50 küsur üye var.
Acaba bu üyelerden 10 tanesi olsun bir araya geldi mi?
Birbirimizin mutlu günlerini, doğum günlerini, dünyaya gelen çocuklarını kutluyor muyuz?
Acı günlerimizi, vefat eden bir büyüğümüzü, hasta olan, ameliyat olan bir arkadaşımızı hatırlıyor; "başın sağolsun" veya
"geçmiş olsun" diyor muyuz? Nadiren İstanbul'a geldiğimde sessiz sedasız Kadıköy'e uğrayıp gidiyorum.
Forumdan çok az üyeyle yüzyüze geldim, tanıştım. Acaba bizler de birgün "Altın Madalyon Ailesi"olacak mıyız?

Vefa konusunda iki kişinin adını tek geçerim... Biri Hasan biri de Murat'tır.  Eskiden toplantılar oluyordu. 15 kişi gibi toplanılıyordu. İl dışından gelen bile oluyordu. Geçenlerde içimden keşke toplantı yapsak diye geçirdim...  Ayrıca benim için onur ödülünü Dr. Umar abim alır...   

Hadi toplantı yapalım... Her zamanki gibi pizzalar benden... :D

kharon

1978 Rize dogumluyum, cok klasik olarak ailemin memuriyeti dolayisiyla TR'yi doalstiktan sonra Manisa'ya yerlesmisiz.

Istanbul'da Universiteden sonra uzun yillar yasadim, calistim.
Kisa bir Avusturalya denemesinden sonra (cok guzel ama her yere cok uzak  :D) son 10 senedir UK'de yasamaktayim.

Sanirim buralarda emekli olurum  ::)

Arada sirada TR'ye geliyorum, denk gelirse tanisma-bulusma toplanitlari varsa katilmak isterim muhakkak.

kedidiro

Alıntı yapılan: kharon - 20 Şubat, 2018, 13:20:02
1978 Rize dogumluyum, cok klasik olarak ailemin memuriyeti dolayisiyla TR'yi doalstiktan sonra Manisa'ya yerlesmisiz.

Istanbul'da Universiteden sonra uzun yillar yasadim, calistim.
Kisa bir Avusturalya denemesinden sonra (cok guzel ama her yere cok uzak  :D) son 10 senedir UK'de yasamaktayim.

Sanirim buralarda emekli olurum  ::)

Arada sirada TR'ye geliyorum, denk gelirse tanisma-bulusma toplanitlari varsa katilmak isterim muhakkak.

Forumun tek manisalı üyesi olarak buralara yolunuz duşerse misafir etmekten keyif duyarım...

kharon

Alıntı yapılan: kedidiro - 20 Şubat, 2018, 17:33:16
Forumun tek manisalı üyesi olarak buralara yolunuz duşerse misafir etmekten keyif duyarım...

senede en az bir kere ugramaktayim, aklimda olacak;  muhakkak tanisalim... :)

Bilal ceylan

Ben bilal hayata gözlerimi 1973 yılında istanbul kadıköy zeynep kamil hastanesinde açmış,ım iyimi etmişim kötü mü onu bilemiyorum .

s.b

Alıntı yapılan: Bilo - 09 Nisan, 2018, 22:55:51
Ben bilal hayata gözlerimi 1973 yılında istanbul kadıköy zeynep kamil hastanesinde açmış,ım iyimi etmişim kötü mü onu bilemiyorum .

Hem dünyaya hem de buraya hoşgeldiniz Bilal Bey.