Çizgi Roman Kahramanlarının yaşlandığı maceralar

Başlatan DAMPYR, 28 Ağustos, 2013, 09:31:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Çizgi roman kahramanları hep aynı yaşta çiziliyor.Kahramanların yaşlı gelecekteki halleri ile çizildiği maceraları bilen varmı.Örneğin ben ben Martin Mysterede öyle bir macera hatırlıyorum... :o ::) :)

Dorian Gray Operasyonu

pizagor

Dark Knight Returns var mesela, Batman'in en iyi hikayelerinden birisidir bence. Sonra aklıma gelen Kingdom Come albümün de tüm DC karakterleri yaşlı. Bu kitap evde okumamı bekliyor.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Martin'in bir macerasında Mister no'nun ihtiyarlığını görmüştük. Ama hangi macera olduğunu hatırlayamadım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

İhtiyar Logan da Wolverine az da olsa yaşlanmıştı.  :)

Eee, Kral Conan'da Conan artık genç değildir.

Nemo

Alıntı YapMartin'in bir macerasında Mister no'nun ihtiyarlığını görmüştük. Ama hangi macera olduğunu hatırlayamadım.

Skynet'ten Kaçış.
Özel Alfa Ajanı

pizagor

Days Of Future Past'i de bu gruba dahil edebiliriz. Bu arada bu macera adı nasıl çevrilmiş kitapta, dikkat eden var mı?

alan ford

Alıntı yapılan: Nemo - 28 Ağustos, 2013, 11:14:23
Skynet'ten Kaçış.

Annabel Lee'nin öyküsünde de Mister NO'nun yaşlı hali yokmuydu ???
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Dev albümlerinde yaşlı bir Nathan Never görürüz.

pizagor

Alfa'nın yayınladığı Thor'lardan paneller geldi aklıma. Hela'nın (umarım doğru hatırlıyorumdur ismini) dokunuşuyla kare kare yaşlandığını izleriz Thor'un.

kalidor

Conan ilk defa Conan of the Isles (Adalar Hakimi) adlı 90'larda bizde de yayınlanan grafik albümünde  70'li yaşlarında olarak yer almıştır. Yalnız saçlarındaki biraz aklık ve yüzündeki birkaç çizgiden başka pek bir ihtiyarlık emaresi çizimlerde görülmez.

Dark horse'un Kral Conan yeniden uyarlama mini serilerinde ise biz bu sakalı değirmende ağartmadık diyen  bir Conan görmekteyiz:

Bir de hatırlayayanız olacaktır Kral Conan'ın son maceralarında Conan geçmişi yad ederken Red Sonja Conan'ı ziyaret eder. Yıllar Sonja'mıza da pek dokunmamıştır :D Bu macerada akıllarda kalan terkedilmiş yarı batık bir gemiyi yağmalamak için Conan'dan yardım isteyen Sonja su altında Conan'ın şakayla elle yaptığı tacize sağlam bir tekme atarak cevap vermesiydi. Tekmeyi yiyen Conan'ın -Kadın, katır gibi tepmenden formunda olduğun belli gibi bir ifadesi de vardı.

Crom! Ölüleri Say...

cyrano

Çok güzel konuymuş.

Alex Ross'un Kingdom Come'ı vardı. Hatırladığım. Bir de Kızılmaske'de hayal metal böyle bi fantom'Luğu devretme hatırlıyorum ama macera aklımda yok.

Mister NO

DAMPYR

Mister Noyada yaşlılık hiç yakışmıyor doğrusu... :-\ :( :)