Martin Mystere Speciale Seriler-Oğlak Ve Çizgi Düşler

Başlatan darkwood, 30 Ağustos, 2013, 22:39:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Nette gezerken Martin Mystere Maxi ciltlerlde boy gösteren Angie nin kapaklarına rastladım.

1996 da 1-2 adet kitabı çıkmış gibi görünüyor, bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun oluruz.

Darkwood Sakinleri..

köstebek

Eğer Kızılmaske veya Hanac beyler, Martin Mystere Martin Mystere Speciale Seriler adlı bir konu açarsa, orada bu meseleyi aydınlatabiliriz.

hanac

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 11 Temmuz, 2014, 20:51:41
Eğer Kızılmaske veya Hanac beyler, Martin Mystere Martin Mystere Speciale Seriler adlı bir konu açarsa, orada bu meseleyi aydınlatabiliriz.

Başlığın adını değiştirdim.  :)

Meseleyi burada aydınlatalım sayın Köstebek.

köstebek

Tabii ki, efendim. Şimdi öncelikle ulaşmamız gereken, special serisi hakkında genel bilgileri verelim.
1984 yazında İtalyanlar Martin bey hakkında da bir speciale serisi açmışlar. İlk macera "Altın Kobra".
senede bir yaz mevsiminde birer albüm yayımlayarak devam etmiş. En son geçen Temmuzda 30. albümü yayınlanmış.

Şimdi diğer bilgilere geçmeden önce... Martin Özeller, ülkemizde kaç sayı çıkmış, kim basmış vs. Hem orjinal hem de türk baskılarının kapaklarıyla derli toplu bir bilginin verilmesi gerekiyor...
İlgili arkadaşları göreve davet ediyorum...

altay1944

yukarıda görülen orginal dört sayı oğlak 1. sayı olarak basıldı.

Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

altay1944

yukarda görülen orginal 5-6-7-8.sayılar oğlakta 2.sayı olarak yayınlandı

Yarabbi bildir de

Hz. Mevlânâ

köstebek

altay bey, çok güzel gidiyor ve devam edecektir elbette.
Ama ben bir araya girip "Altın Kobra" adlı ilk maceranın Atlantis adlı dergide de yayımlandığını söyleyeyim.

Bu arada kapaklardan görüldüğü gibi "Gizem Sözlüğü" adlı (yanlış anlamadıysam 52 sayfalık) ekler de güme gitmiş durumda. İtalyanca bilen kardeşlerden biri tercüme etse de okusak, ne iyi olur.

pizagor

Angie'li hikayeler beni hiç sarmamıştı. Kitabı yarım bırakma gibi bir huyum olmadığı zorlaya zorlaya bitirmiştim bunları seneler önce. Ama tekrar deneyeceğim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

0 ilk macera Altın Kobra güzeldi ama sonradan bozdular seriyi devamı benimde hoşuma gitmemişti... ::) :-\ :(

s.b

Alıntı yapılan: pizagor - 12 Temmuz, 2014, 08:27:09
Angie'li hikayeler beni hiç sarmamıştı. Kitabı yarım bırakma gibi bir huyum olmadığı zorlaya zorlaya bitirmiştim bunları seneler önce. Ama tekrar deneyeceğim.

Ben tekrar denemeyeceğim. Elimdekileri de satmıştım zaten.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

köstebek

Altay Bey, oğlak ciltlerine göre kapaklı bilgilendirmelerle ilerliyordu ne güzel. Üçüncü ciltte kaldı, devam edip çıkanları tamamlayamazsa ben yenilerden devam etsem. sizin yüzünüzden kitap basamıyoruz. :)

altay1944

orijinal 9-10-11-12 oğlak serilerde 3.sayı olarak yayınlandı

Yarabbi bildir de

Hz. Mevlânâ

altay1944

orginal seride 13-14-15 ve 16 sayılar oğlak 4.sayı olarak karşımıza çıkar

Yarabbi bildir de

Hz. Mevlânâ

altay1944

Orijinal 17-18-19 ve 20 numaralı sayılar oğlakta 5.sayı olarak okuyucu ile buluştu.

Yarabbi bildir de

Hz. Mevlânâ

altay1944

Buraya kadar specialeleri basan oğlak nedense ani bir kararla maxi seriye geçti.

Orijinal bonellide 1 ve 2.sayılar (isterseniz yıllarla belirteyim 2004-2005 ) oğlakta 6.sayı olarak basıldı.

Yarabbi bildir de

Hz. Mevlânâ