KEN PARKER RODEO YAYINCILIK

Başlatan hanac, 07 Kasım, 2009, 18:01:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Benim italyan forumlarında okuduklarım ise özetle şöyle;

"Ma come? Nel globale vengono tolti 3 punti al giudizio tecnico, nonostante i voti finora altissimi e la solita, poetica, ottima copertina di Milazzo?

Una ragione c'è: come molti altri appassionati lettori di Ken Parker sono purtroppo al corrente della pessima fortuna editoriale di questo personaggio - donde il titolo di questa recensione. Con il prossimo Speciale la pubblicazione probabilmente si interromperà (la notizia è ormai quasi certa, come purtroppo corrisponde a verità la notizia di un "litigio" tra i due padri di Ken, Berardi & Milazzo), quindi mi aspettavo, già da questo numero, una qualche notizia in più sulle sorti di Ken,una grande lotta per il futuro della trasmissione del Lungo Fucile!

Questo Speciale, invece, seppure ottimo, è solo un altro momento di "transizione", dopo il flashback - anche quello ottimo, beninteso - dello Speciale n.2. Il problema, però, è che (almeno stando alla presentazione in quarta di copertina) anche il prossimo Speciale - che dovrebbe essere appunto l'ultimo - sembra riferirsi ad un episodio retrospettivo... La delusione, quindi, è stata fortissima: quale sarà il futuro del nostro Ken? E non sto parlando solo del personaggio editoriale, ma di quello "reale", quello di carta che, dopo mille vicissitudini, è ancora incarcerato!

All'inizio del 1996 avevo assorbito, come molti altri, la notizia dell'interruzione del "Ken Parker Magazine" anche grazie alla promessa degli Speciali semestrali inediti ed ero stato entusiasta del n.1, "I condannati". Da allora il Ken Parker "reale", incarcerato, non è più riapparso mentre quello "editoriale" sta avviandosi verso una brutta fine... Ecco il perché dei 3 punti in meno: dateci qualche notizia di Ken!    Il formato bonelliano giova non poco alla lettura della storia rispetto al Ken Parker Magazine. Giusta anche la scelta di uscire con un albo semestrale che dovrebbe permettere il mantenimento della qualita' (ottima) raggiunta, obiettivo difficilmente raggiungibile con una periodicita' inferiore.Questo purtroppo separerà Berardi e Milazzo!

Yani diyorki, Bonelli formatı ikili arasında anlaşmazlığa sebep oldu ve seriyi bitirmeye karar verdiler.

NIC

Belki bu yazılanlar sadece spekülasyondur ama gelin sağlamasını yapalım

* Berardi ve Milazzo'nun 20 seneden fazla bir süre yediği içtiği ayrı gitmezken, bir sürü efsanevi hikaye yazmışken neden 2015 yılına kadar tek bir işte dahi bir araya gelmediler

* Bir tek Julia sayısında dahi Milazzo imzası yok malesef

* İlk iki sayısı ödül almış seri 4. sayısında, senaryosu da apar topar değiştirilerek neden bitirildi

* Ve 2015 yılında çıkan son sayıda Ken Parker yaşlı haliyle resmedilip aradan geçen 20 sene niye atlandı

Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar, Haa biz bu sayıları görene kadar yaşar mıyız ASIL SORUN BU TABİİ Kİ!!!

karlıova

Valla klavyene saglik Nic. Guzel bir arastirma ve gayet kuvvetli tesbitler yapmissin. Italyan forumundan aktardigin paragrafi cevirttigimde KP Speciale'nin 6 aylik periodu kaliteyi yukseltti ancak Bonelli ve okurlarin coguna ayak uydurmak icin aylik period gerekliydi ve ikiliden biri bu periodu desteklerken digeri karsi cikti is kopma noktasina geldi diye anladim.

Julia orneginden gidersek, o donemde Bonelli "noir" bir seri katmak istemis yayinlar arasina. Bugune kadar aylik periodu Berardi tutturabildigine gore, Milazzo'nun mukemmeliyetciligi ile bu periyodu tutturamamasi 20 yillik beraberligi noktalandirmis gibi gorunuyor.

Sevindirici olan ise, Mondadori'nin yeni KP edisyonlarinda Berardi-Milazzo'nun yayinlanan albumleri tekrar elden gecirmis olmasi, yani 2015'teki son sayi disinda yine isbirligine donmusler gibi. Klasik 56'lik seri, KP dergi ve Spesyal seri 50 albumde toplanmis durumda. Ucer album iceren renkli KP serisi ise 3 sayidan sonra kesilmis. 

http://www.mondadoricomics.it/collana/ken-parker

http://www.mondadoricomics.it/collana/ken-parker-colori

kharon

Alıntı yapılan: NIC - 12 Ekim, 2018, 22:53:17
Belki bu yazılanlar sadece spekülasyondur ama gelin sağlamasını yapalım

* Berardi ve Milazzo'nun 20 seneden fazla bir süre yediği içtiği ayrı gitmezken, bir sürü efsanevi hikaye yazmışken neden 2015 yılına kadar tek bir işte dahi bir araya gelmediler

* Bir tek Julia sayısında dahi Milazzo imzası yok malesef

* İlk iki sayısı ödül almış seri 4. sayısında, senaryosu da apar topar değiştirilerek neden bitirildi

* Ve 2015 yılında çıkan son sayıda Ken Parker yaşlı haliyle resmedilip aradan geçen 20 sene niye atlandı

Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar, Haa biz bu sayıları görene kadar yaşar mıyız ASIL SORUN BU TABİİKİ!!!

cok tesekkurler NIC tum bunlar icin. Ken Parker'in yeri her zaman ayri oldu benim icin Italyan ekolu arasinda, Bonelli'den ciktigini bile bilmiyordum.  kafamda da oturmadi nasil olur diye. ki zaten olmamis ve de ayriliga neden olmus gozukuyor.

neler donmus megersem :o

NIC

Rica ederim arkadaslar, Ken Parker basligina azicik hareket gelmesi dahi çok onemli. Okudugum en kaliteli eserlerden Ken Parker ayrica cok sayisi da yok ama simdiye kadar tamamlanmamasi çok büyük ayip. Örnegin Grev hikayesi, basli basina sayfalarca konusulabilecek potansiyele sahip, 3. baskiya girebilecek bir saheser ama nafile.
   Dilegim odur ki birgün tüm kulliyata sahip olurum, kahvemi elime alirim bir odaya kapanir telefonu vs de kapatarak bastan sona seriyi doya doya seyrederim. Tabi ozaman doktor yasliliktan kahveyi yasaklamazsa ;D
(sigara kullanmiyorum ama serinin tamamlanmasi adina bir keyif sigarasi da yakabilirim)

ferzan

Benim aklıma da Ken 'in formatıyla alakalı olabileceği geliyordu...Yalnız bunu yıllar önce aylık seride çözmüş, sonradan Ken Parker Magazine 'lere geçmişlerdi ve kalite/zaman sorunsalı hallolmuştu...Bu dört albümle birlikte sorun yeniden başa dönmüş anlaşılan...Yazık olmuş...Ne bileyim, bir Julia 'da Milazzo imzası görmek isterdim...Demek o olaydan sonra Milazzo 'nun dev Teks ve Büyülü Rüzgar süreci başlamış...Büyülü 'den sonra ne yaptığını ise bilmiyorum, bir ara Amerikan Vampiri için iki sayfalık suluboya bir flashback sayfası çizmişti Vertigo 'ya, comics sayfa ölçüsünde ama Milazzo panellemesiyle...Örneği bulursam paylaşırım ben de...

O zaman Ken 'in son macerası , yani 2015 'teki albüm de hızlıca bağlanmış oluyor bu hesapla öyle değil mi?..Ken daha iyisine layıktı ama şu ana kadar çıkmış olduğu haliyle bile halen bir başyapıt olmayı sürdürüyor...Keşke geri kalanların da bizde yakın bir gelecekte tamamlanacağına inanabilsek... :(
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Vega

Geç oldu, güç oldu ama sonunda oldu. Uzun uğraşlar, sahaf araştırmaları, eşe dosta rica minnet, yalvarma, dilenme sonucunda seriyi tamamladım. Değdi mi? Değdi.

İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

kharon

Alıntı yapılan: Vega - 15 Aralık, 2018, 09:12:08
Geç oldu, güç oldu ama sonunda oldu. Uzun uğraşlar, sahaf araştırmaları, eşe dosta rica minnet, yalvarma, dilenme sonucunda seriyi tamamladım. Değdi mi? Değdi.

Harika gorunuyorlar Vega, emegine saglik...
muhakkak tamamlamak istedigim serilerden biri

karlıova

Tebrikler. Çoğu maceralar dönüp tekrar okunabilecek kalitede. O yüzden doğru yatırım, elden çıkmaması gereken bir seri

sefik

Alıntı yapılan: NIC - 11 Ekim, 2018, 18:49:22
Dev Tex 13. sayi ama Tekse pek yakistiramadim cizgilerini.

Orjinal basim tarihi 1999 yili, Ken Parker'in bitiminden 1 yil sonra

https://www.babil.com/tex-ozel-album-sayi-13-coloradoda-kan-kitabi-claudio-nizzi

Ben nedense Milazzo'nun cizimlerinin Ken Parker haricinde herhangi bir cizgi romana gidecegini hissetmiyorum . Sanki Ken Parker icin dogmus , ve hala onu cizmeliymis gibi .

AU4

Dün Kertenpelex ile iletişime geçtim. 48 ve 50. sayıların haftaya stoklarında olacaklarını söylediler.
Herkesin bilgisine.

Zeljko

Fuarda geldi hala ses yok. Duyum alan kimse yok mu?Yeni sayi 2020'ye kalmasa keşke
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

bayram1944

Değerli dostlar. Ken parker 34 ve 46 sayıları bir türlü temin edemedim. Nasıl bulabileceğim konusunda yol gösterecek bütün forum üyesi arkadaşlara teşekkür  ediyorum.

Vega

İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

bayram1944

Sayın Vega çok teşekkür ediyorum. Eksik olan ken parker no:33 . Yanlışlıkla 34yazmışım. No: 33 arıyorum.