2013 Eylül Ayı Ödüllü Yarışması-Kick Ass (Popoya Şaplak)

Başlatan tommikser, 10 Eylül, 2013, 16:10:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Evet bu ay ki konumuz Kick Ass (Popoya Şaplak). Hazır ikinci kitabı ve filmi çıkmışken, konuşmaya ne dersiniz ?

Eğer 1. cildi okuduysanız, filmini de izlediyseniz kesin yazacak bir şeyleriniz vardır.

Hele ikinci cildi okuduysanız filmini de izlediyseniz kaymaklı kadayıf.

Yazdıklarınızın tadına doyulmaz. Hemen yazmaya başlayın bakalım neler çıkacak ?

Hediye mi oda bizden sürpriz. Hep haber verecek değiliz ya!

Evet kimler bir şeyler yazmak ister. Aman yazdıklarınız kitabın dili gibi olmasın dilinize biber sürülmesin.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

s.b

Beyefendi siz önce Yuma Kit'i okuyun ki bizde bunu okuyalım.

Ne o öyle, oraya buraya şaplak maplak. Ayıptır ayıp.  >:( >:(
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Ahmet Oktay

Adı orijinal kalmalı bence :D hiç Türkçeleştirmekle uğraşılmamalı :)

Smh Ozbln

Çocuk'ken ben süper kahramanlara özenirdim. Çok güçlü diye Hulk olmak isterdim, ağ atıyor diye'de örümcek adam. Fakat hep sıradan kaldım çevremde. Hikayesi gerçekten samimi olan, hayatımızdan bir parça olan bir çizgi roman var adı'da Kick Ass!

İlk sayfayı açıtığında çizimlerden etkilenmemek elde değil. Her sayfa poster niteliğinde. Okumaya başlıyorsun sayfalar ardı ardına geliyor, şaşırıyorsun. Bi anda herşey bitiyor aynı gerçekteki gibi.
Heyecanlanıyorsun, okumaya devam ediyorsun. Birazcık da olsa kendini buluyorsun hikaye'de.
Biraz gülümseyip devam ediyorsun biraz da feyz çıkarıyorsun tabi "Bütün gün şikayet edeceğin bir eğitim için neden eğitim alasın ki?" inceden kafanı sallıyorsun devam ediyorsun Olay'a dalıyorsun, işler yerine oturuyor ta ta taaatam! Kitap'ı ilk günde bitirmişsin.

Kitabı rafa koyarken ben şahsen Gerekli Şeyler'e bir teşekkür'ü borç bildim kendime teşekkürü etmem için tam zamanı bence burası. Teşekkürler Gerekli Şeyler ekibi!

hanac

Bir önceki mesajı yazan arkadaş 14 yaşında ve Kick Ass'i çok beğenmiş.

Ben 42 yaşındayım, ben de çok beğendim.

Gerçekten elinize almanızla bitirmeniz bir oluyor.

Senaryo o kadar akıcı ki, çizimler de mükemmel.

Kick-Ass 1 çizgiromanına 10 üzerinden 10,

Kick-Ass 1 filmine 10 üzerinden 9

Kick-Ass 2 çizgiromanına 10 üzerinden 9,

Kick-Ass 2 filmine not veremiyorum, henüz seyretmedim.

Kerimoğlu

"Kıça tekme" bir solukta okuduğum ve izlediğim tek comics desem yeridir. İkinci kitap listemde, elimdeki yüzlerce cilt bitince veya bitmese de fuar zamanı gelince alacağım. Tek kelimeyle muhteşem, iki kelimeyle müthiş muhteşem bir eser...

darkwood

Madem bu kadar övüyorsunuz, okuyalım bakalım. Ne kadarı doğru bir test edelim.
Darkwood Sakinleri..

V

Gönlümdeki yeri apayrı,çizgi alemin çocuk starı Hitgirl'in 2. kitapla iyice coşması,sahneyi terkederken ki selamı ve

aşağıdaki unulmaz repliği ile hep aklımda kalacak çizgi roman:

SPOİLER::

"Bir damla gözyaşı dökmek iyidir Dave.Ama tamamen bir korkağa dönüşmek kabul edilemez.Babanı öldürdüler ve

kız arkadaşına tecavüz ettiler.Bütün gece burada  Oscar törenlerindeki .rospular gibi hıçkıracak mısın?
"İstemem,eksik olsun.."

pearl jam

Alıntı yapılan: hanac - 12 Eylül, 2013, 15:05:53
Bir önceki mesajı yazan arkadaş 14 yaşında ve Kick Ass'i çok beğenmiş.

Ben 42 yaşındayım, ben de çok beğendim.

33 yaşındayım kick ass i çok beğendim.

Solomon Kane

Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

hanac

Alıntı yapılan: tommikser - 10 Eylül, 2013, 16:10:03
Hediye mi oda bizden sürpriz. Hep haber verecek değiliz ya!

Sn. Semercimikser,

Hediyeyi lütfen açıklayın.

Belki katılım artar.

Harun Ça

Kick-Ass filmlerini iyiki çizgi romanları okumadan önce izlememişim çünkü çizgi romanları önce okusaydım filmleri bu kadar sevmezdim. Filmler her ne kadar çizgi romanla çok paralel başlasada sonunda büyük farklılıklar var ve 2. film için daha önce yazmıştım Mindy'nin ergenlik muhabbetleri beni gerçekten sıkmıştı. Filmler hakkında çizgi romana kıyasla beğendiğim nokta Red Mist ve sonradan Mother-F*****r olan süper kötümüzü canlandıran Christopher Mintz Plasse'in karaktere getirdiği farklı hava. Çizgi romanlara tekrar dönecek olursak Romita Jr.'ın çizimlerini çok seviyorum Mark Millar da orijinal ve güzel hikaye yazıyor 3. kitabı büyük bir merakla bekliyorum.

korsanmurat

benim favorim film fantastik ve jim kery nin bulunduğu güzel bir film