Kraven'in Son Avı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 11 Eylül, 2013, 19:54:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Avcı Kraven insanın bildiği her türlü hayvanı kovalayıp öldürmüştür.
Ama ondan kaçmayı başarmış tek bir canavar bulunmaktadır.
Her defasında onunla alay eden tek bir av vardır: duvarlarda sürünüp ağ sallayan Örümcek Adam.
Efendisi olduğunu kanıtlamak isteyen Kraven, kahramanın kostümünü giyip onun yerine geçecektir...
Tabii onu öldürüp yerin iki metre altına gömdükten sonra!

J.M. DeMatteis tarafından yazılıp Mike Zeck tarafından çizilen ve şimdiye kadar yayımlanmış en karanlık Örümcek Adam maceralarından birini barındıran bu ciltte, Web of Spider-Man #31-32, Amazing Spider-Man #293-294 ve Spectacular Spider-Man #131-132 bir araya getirilmiştir.

hennessy

İç baskısı size nostaji tadı yaşatacak. Okunması gerek en kısa zamanda
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Bu hikayenin başka başlıklarda da mevzusu geçti. Oldukça farklı bir hikayedir, okunması salık verilir. Ve umarım DeMatteis'in kime niyet kime kısmet şeklinde özetlenebilecek yazısı da Türkçe albümde vardır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Kraven'in Son Avı keyifle okudum. Baskısıda nostaji tadında olmuş. İlke'den güzel çeviriyide eklediğimiz zaman değmesin tadına. İlk defa okudum bu hikayeyi. Kraven'in Örümcek Adam'la arasındaki olayları güzel şekilde anlatılmış. Peter'ın eşi MJ'nin yanına dönmek için yaptığı mücadele ve MJ'nin eşinin ölmediğine yürekten inanması sonunda Kraven'in vedası. Ve alışmadığım kadar ilginç bir örümcek adam hikayesi. Örümcek adam seviyorsanız kaçırmayın.Güzel bir hikaye idi. Tebrikler marmara çizgi..
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

J.M. DeMatteis'in "Öykülerin Bir Ruhu Olduğu,canlı oldukları,yazarların sadece bir aracı, bir vesile olduklarına ilişkin sunuş yazıs"ı çok iyiydi.

Klasikleşmiş,"kara" bir öykü.Devam eden Marvel evreninde bir "WhatI If?" öyküsü de sayılabilir zamanına göre.

Bizde Bilka Örümcek Adam serisinin38,39 ve 40. ciltlerinde dolgu olarak yayınlandı.Dolgu olarak diyorum zira bu ciltleri dolduran

normal serinin61,62 ve 63. sayılarında bu macera yok.Herbiri 82 sayfa olan bu sayıların sonuna dolgu maceralar olarak eklenerek çıkartılan bu

ciltler 130'ar sayfa.Kolleksiyoncu arkadaşların dikkatine.

Bu arda Bilka ve Marmara çevirilerini karşılaştırma şansı buldum.Bilka hayli çıkartma,sadeleştirme yapmış.Kötü mü? Değil ama

Marmara'nın tam metin çevirisi daha makbul tabi ki..
"İstemem,eksik olsun.."

Pulluk

Çocukken okuduğum ve o zamandan hayal meyal aklımda kalmış olan bu güzel macerayı kaliteli bir baskı ile tekrar okumak muhteşemdi.  :)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

alan ford

Alıntı yapılan: V - 16 Eylül, 2013, 22:16:27
J.M. DeMatteis'in "Öykülerin Bir Ruhu Olduğu,canlı oldukları,yazarların sadece bir aracı, bir vesile olduklarına ilişkin sunuş yazıs"ı çok iyiydi.

Bizde Bilka Örümcek Adam serisinin38,39 ve 40. ciltlerinde dolgu olarak yayınlandı.Dolgu olarak diyorum zira bu ciltleri dolduran

ciltler 130'ar sayfa.Kolleksiyoncu arkadaşların dikkatine.

Bu arda Bilka ve Marmara çevirilerini karşılaştırma şansı buldum.Bilka hayli çıkartma,sadeleştirme yapmış.Kötü mü? Değil ama

Marmara'nın tam metin çevirisi daha makbul tabi ki..

Bilka bir sayıda daha yayınladı bunu , süper cilt 79
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Eflatun

Bir hikaye 3 farklı evrende anlatılıp nasıl birleşebiliyor  ??? Bu Marvel aklımı durduruyor benim.

hanac

Alıntı yapılan: V - 16 Eylül, 2013, 22:16:27

Evet bu sunuş yazısı gerçekten çok iyi idi.

Hikaye de çok güzel, bu tip klasik maceraları okumak büyük keyif.

Sırada hangi Klasik Macera var acaba ?

Sırada "Jean DeWolff'un Ölümü" olmasın ?  :)

rumar80

Olsun. Defalarca okuduğum hard cover'ını aldığım macera ama Türkçesini de alırım.

Mguney

Muhteşem bir hikaye, 10 defa okudum yine okurum.

dayıcomics

Geçenlerde okuma fırsatı buldum. Örümcek adamın azılı düşmanlarından Kraven'ın son avı gerçekten ilgi çekici bir öykü, işin güzel tarafı bu öykünün sonu ile Mcfarlane'ın yazdığı 1N tarafından basılan serinin bağlantılı olması. Tabi biz ilk o seriyi okuyunca bana garip gelmişti kraven, son avı okuduğumda taşlar yerine oturdu :)

hanac

Tuco Ramirez

Nightrain

Ne yazık ki hayır. Keşke yapsalar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"