Better Call Saul

Başlatan Harun Ça, 13 Eylül, 2013, 21:18:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

6
Bölüm:2/3 (GünceL) Jimmy, Sandpiper Huzurevinden daha çok müvekkil bulmak için uğraşır
Temposu bayağı düşük bir bölümdü
Ama gelecek bölüm iyi olacak gibi.Bu bölümde bayağı yatırım yapılmış ::)

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

AMC, Better Call Saul 3. sezon onayı verdi. Özellikle Breaking
Bad efsanesinden yakından tanıdığımız Jimmy McGill'ın başrolde yer aldığı yapım ilgiyle takip edilmeye devam ediyor. Amerika'da ne kadar yüksek reytinglere ulaşmış olsada ülkemizde büyük bir fan kitlesi yok

Breaking Bad spin-off yapımı sezonu ortalamış durumda ve 2.2 milyon reyting ortalaması ile kanalın en çok izlenen 4. dizisi konumunda, gelecek sezonda ise Breaking Bad karakterleriyle karşılaşmaya başlayacağımız bilgisi verilirken dizinin geleceği hakkında önemli planlar yapılıyor gibi gözüküyor. Walter White küçük bir ihtimalde olsa dizide gözükmeye başlayabileceği dedikoduları gelmekte.

Sezon bölümleri 10 olarak yayınlanan dizide bekleme süresi diğer dizilere oranla daha az olacaktır. Yıl sonuna kadar 3. sezonun başlaması planlanırken kesin tarih henüz açıklanmadı

ferzan

10 haftadır her salı akşamı beni sükunet ve huzur içerisinde pamuk gibi yapan, tüm sinirimi ve yorgunluğumu alıp götüren Better Call Saul'un da ikinci sezon finalini bu akşam izlemek suretiyle gelecek kışa kadar veda etmiş oldum...Hiçbir bölümde çok büyük olaylar olmasa da, aman aman germese de, karakterleri odağına alan dingin ama güçlü hikaye anlatımıyla inanıyorum ki üçüncü sezonda da beni hayal kırıklığına uğratmayacak...

Biliyorum, bu sıralar sürekli aksiyonsuz, dingin ama hikayesini takip ettirmeyi beceren yapımları övüp duruyorum...Belki marifetin bunda olduğunu düşündüğüm içindir, belki de yaş dolaylı (30) bir duygusal geçiş sürecinde olduğum içindir...Siz yine de ben bir diziyi övmüşsem iki kere düşünün... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Peyami

Aslında 10 haftadır BCS'ye karşı duyduğum hisler bende "sükunet ve huzur"dan ziyade, yoğun bir ilgi olarak tanımlanabilir herhalde. Öyle büyük bir ilgiyle izliyorum ki nefret ettiğim pazartesi günlerini iple çekiyorum diyebilirim :) Seyredenler bilir, dizide Jimmy ve Mike karakterleri lokomotif olarak ayrı kollardan ilerliyor ve yer yer yolları kesişiyor. Jimmy daha ağır bassa da Mike'ın yaşadıkları da dizinin sadece "Jimmy'ye boğulmasını" engelliyor ve farklı bir perspektif yaratıyor. 

Better Call Saul'un son bölümünü de bu pazartesi hiç boş vakit falan beklemeden tüm işlerimi bir kenara bırakarak izledim. Ne fiyakalı aksiyon sahneleri vardı... ne de senaristlerin "denouement"  dedikleri türden kritik açıklamalar. Aslında, bunlar olmadan da seyirci ilgisinin ayakta tutulabileceğinin harika bir örneği gibiydi dizinin çoğu bölümü. Bayıldım, akşam bir kez daha izledim. Yığınla yazılacak nokta var tüm sezon hakkında ama genel olarak "bu diziyi seyretmek bana iyi geliyor diyebilirim". Beklediğimden çok daha iyi bir spin-off oldu, hatta spin-off demek bence ayıp olur. Çoktan rüştünü ispat etti ve babası Breaking Bad'in gölgesinden sıyrıldı diyebilirim.

Zaten bu aralar iki tane dizim var. Bir bu, bir de Banshee. Onu da o başlığa kısaca yazarım artık.

Not: Breaking Bad döneminde de söylerdim, yine söylüyorum. TRT'de gerek jenerik müziğiyle gerek konusuyla bayıla bayıla izlediğim "Büyük Tuzak" Wise Guy dizisindeki Jonathan Banks'in yaşlılığının herkesi imrendirecek bir karizma doğurduğuna sanırım pek itiraz eden çıkmayacaktır.

Peyami

Üçüncü sezonun ilk 3 bölümünü seyrettim. Özlemişim. Özellikle ikinci bölümde beklenen karakterin diziye katıldığı müjdesini vereyim.  :)

ferzan

Dün gece 3. sezon finalini de izlemek suretiyle sonraki sezona kadar olacak 10 aylık bekleyişe geçtim...

Her bölümü, her anı, her dakikası ayrı bir keyifti yine...Çok az spin-of'a nasip olur herhalde ana diziye rahmet okutacak kadar kaliteli olmak...Sözde Breaking Bad'in spin-of'u ama benim gözümde Breaking Bad'i geçeli çok oldu...Acele etmeden, büyük bir tatmin ve kıvraklıkla hikayesini derinlemesine işlerken, benzersiz havasıyla da aylarca kendini özletmeyi beceren fevkalade bir seri...Tekrar tekrar izlenesi dizilerden ama ben ikinci izlemeyi yapmaya kıyamaz oldum şimdiden...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

doktor1881

Alıntı yapılan: ferzan - 22 Haziran, 2017, 14:11:43
    Dün gece 3. sezon finalini de izlemek suretiyle sonraki sezona kadar olacak 10 aylık bekleyişe geçtim...

Her bölümü, her anı, her dakikası ayrı bir keyifti yine...Çok az spin-of'a nasip olur herhalde ana diziye rahmet okutacak kadar kaliteli olmak...Sözde Breaking Bad'in spin-of'u ama benim gözümde Breaking Bad'i geçeli çok oldu...Acele etmeden, büyük bir tatmin ve kıvraklıkla hikayesini derinlemesine işlerken, benzersiz havasıyla da aylarca kendini özletmeyi beceren fevkalade bir seri...Tekrar tekrar izlenesi dizilerden ama ben ikinci izlemeyi yapmaya kıyamaz oldum şimdiden...
Ferzan bey güzel yazınızı okuyunca diziyi 2. sezonda radarımdan kaçırdığımı farkettim Yaz aylarında kalan bölümleri sizin yazdığınız üzere zevkle izlemeyi umuyorum

doktor1881

Çoğunlukla Breaking Bad  oyuncularının yer aldığı "Better Call Saul" dizisinin geçtiğimiz günlerde 3.sezon finali yayınlandı. Fakat fazla vakit geçmeden Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Rhea Seehorn, Patrick Fabian ve Michael McKean'in oyuncularının yer aldığı "Better Call Saul" dizisi 4. Sezon onayını alarak izleyicilerini sevindirdi

Better Call Saul 4. Sezon 2018 Nisan ayında yayınlanması bekleniyor.

Zeljko

Bryan Cranston ve Aaron Paul'un, Better Call Saul'un final sezonunda rol alacağı açıklandı.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

hanac

Alıntı yapılan: Zeljko - 10 Nisan, 2022, 13:07:08
Bryan Cranston ve Aaron Paul'un, Better Call Saul'un final sezonunda rol alacağı açıklandı.

Ama bu muhteşem bir haber  :)

Zeljko

Dizi 6. sezon 3. bölümle kendini aşmaya devam ediyor.Oyunculuk çok üst düzey, sinematografi deseniz muhteşem.Senaryo, karakter gelişimi ile seyirciye kurdurulan empati...En nefret ettiğiniz karakteri bile size yavaş yavaş sevdirebiliyor ve sonunda duygusal hislerle veda etmenize sebep olabiliyor.Yalnız türkiyedeki netflixe niye bukadar geç geliyor halen anlam veremiyorum

Zeljko

6. Sezon 11. bölümün adı "Breaking Bad"
Geriye kaldi 2 bölüm...

hanac

Alıntı yapılan: Zeljko - 30 Temmuz, 2022, 17:34:35
6. Sezon 11. bölümün adı "Breaking Bad"
Geriye kaldi 2 bölüm...

Hala netflixe gelmedi  :'(

Zeljko

Yillar sonra beklediğimiz şey gerçekleşti ama buruk bir buluşma oldu birşeyler eksik yarim kaldi heleki Aaron Paul'un sesi ve görüntüsüne neler olmuş öyle  :-\ Sızılı bir sevinç yaşıyorum  :'(

"Ne beklediğini bilerek -ama, beklemeden yaşayacaksın : en çok beklediğinin de, gelse bile bir gün, hiçbir zaman beklediğin anlamda gelmeyeceğini bilerek.. " Oruç Aruoba

Zeljko

BB ve BCS evreni 14 yıl sonra bugün final bölümüyle sonlaniyor.Heyecan dorukta...

"All bad things come to an end"