Superboy Cilt Tanıtımları

Başlatan dean, 21 Eylül, 2013, 15:06:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Superboy Vol. 1: Incubation

Merhaba arkadaşlar, Superman ailesi çizgi romanlarını okumaya Superboy ile devam ediyorum. Dört koldan Superman çizgi romanı okuyorum bu ara (Superman, Action Comics, Supergirl, Superboy) Maceramız bilinmeyen bir tesiste başlıyor. Superboy bir kapsülün içinde. Kendi bilinci yerinde ama diğerleri bunun farkında değil. Superboy, bilim adamları tarafından Superman ve kimliği belirsiz insan bir donör'ün DNA'ları ile üretiliyor. Neyse millet Superboy'da bir beyin aktivitesi felan gözlemleyemedikleri için deneyi sonlandırmayı düşünüyorlar.

Tam fişi çekerken Superboy şiddetli bir şekilde kapsülü parçalayarak kaçıyor. Onun yaşamasını isteyen "Red" ise Superboy'a sahip çıkıyor. Superboy'u Kansas'ta bir ailenin yanına yerleştiriyorlar. Ama bu da bir oyun. Red, Superboy'u gözlemlemekte. Bu arada şöyle bir diyalog geçiyor. Red diyor ki : Superman insanları kurtarmaya kendini adamış ama insan tarafı megolomanyak ve narsist. Heralde insan donör Lex Luther çıkacak diye düşünüyorum. Daha sonra Superboy'u tesise geri getiriyorlar. Zaniel Templar diye bir adam geliyor. Superboy üzerinde deneyler yapmaya devam ediyorlar. Lav deneyinde Superboy yanardağ modunda bir yere dayanıklılığını gösteriyor sonrada kaçıyor.

Onu Lav'da yaşayan bir eleman takip ediyor. Superboy ile kapışıyorlar. Superboy onu kendininde anlamadığı bi'şekilde yeniyor. (telepatik durumlarda var Superboy'da) Daha sonra Superboy güçlerini kontrol edebilme düşüncesiyle tesise geri dönüyor. Red, She-Hulk'vari bir dönüşüm geçiriyor ve Superboy'u tehdit ediyor. Daha sonra Centerhall diye bir tip geliyor Superboy'a yardım ediyor. Superboy hayatında ilk defa kendi başına dışarı çıkıyor ve insanları anlamaya ve tanımaya başlıyor. O sırada sevgili modunda iki tip çıkıyor. Değişik güçleri var bunların milleti felan yakıyorlar. Superboy bunları durduruyor kendi kahramanlığını keşfediyor.

4-5 sayı okuduktan sonra beni rahatsız eden bi'durum oldu. Bunun sebebide her dakika Teen Titans bağlantısı. Bende son 2 sayıyı okumadım. Teen Titans ile birlikte okumayı düşünüyorum. Genel olarak yorum yapabilirim tabi cilt için. Ben beğendim. Superboy'un oluşumu ve insanlar arasında ki yabancılığı güzel ve ilgi çekici işlenmiş.

8/10

s.b

Süperboy dediğimiz genç, Süperman'in çocukluğu değil miydi birader. Bu dıngıla ne oluyor böyle Süperboy filan. Bu ne bohem hayat böyle be.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

superzagor

1986'da John Bryne ile Superman hikayesi yeniden yazılmıştı. 6 sayılık mini seri Bilka da yayınlanmıştı. Superman'in ölümü maceralarında (Bu sayılarda bizde yayınlandı) sayıların ardından 4 yeni superman ortaya çıktı. Bunlardan biri de Superboy (Superman DNA kopyalanarak) idi. Sanırım New 52 bir bakıma bu hikayeye benzer (Superman'in ölümü hariç)  kalınarak bir Superboy hikayesi yazılmış.

s.b siz 1986 öncesindeki sayılardan bahsediyorsunuz.