Avengers Sonsuz Savaş - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 04 Ekim, 2013, 08:42:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

ÇOK UZUN ZAMAN ÖNCE TOPRAĞA GÖMÜLDÜĞÜ SANILAN KORKUNÇ BİR NESNE, SAVAŞTAN ZARAR GÖRMÜŞ BİR ÜLKEDE TEKRAR ORTAYA ÇIKIYOR.

FAKAT BU SEFER ÜZERİNDE BİR AMERİKAN BAYRAĞI VAR. ESKİ BİR KABUSUYLA YENİDEN YÜZLEŞMEK ZORUNDA KALAN CAPTAIN AMERICA, GEÇMİŞİNDEN GELEN HAYALETİN ELİNDEN BAŞKA BİR ÖLÜME DAHA İZİN VERMEYECEKTİR.

EN BÜYÜK UTANÇ KAYNAĞI TEKRAR GÜN YÜZÜNE ÇIKAN THOR, TANIDIK BİR CANAVARI YAKALAMAK İÇİN YENİ BİR AVA ÇIKMAK ZORUNDA KALIYOR.

EKİPTEKİ HİÇBİRİNİN TEK BAŞINA YÜZLEŞEMEYECEĞİ TEHDİTLERİ SONA ERDİRMEK İÇİN MÜTTEFİKLERİNDEN DE DESTEK ALIYORLAR. ONLAR ASKER. SAVAŞÇI. SİLAH ARKADAŞI.

YAŞAYAN BİR EFSANE LİDERLİĞİNDEKİ KUDRETLİ KAHRAMANLAR, BERABERKEN, TEK BAŞLARINA OLDUKLARINDAN ÇOK DAHA GÜÇLÜLER.

hennessy

House of M'i ve Gizli İstilayı nasıl keyifle okuduysam. Her daim bir kez daha okumak istesemde, malesef bu kitap için aynı şeyi söylemem imkansız. Kitap baskısı HC kapağı çevirisi için İlke kardeşime sözüm yok ama konusu 5/10. Bişi anlamadım neyin peşindeler onu bile anlamadım. Cap. eskiye gitmiş S.H.I.E.L.D.düşman olmuş anladığım kadarı ile konu bana çok zayıf geldi. Çizimler alışmadığm tarz kısaca sarmadı bu kitap beni.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Tarkan Kurt

Sırf Hard Cover için bile almaya değer bence. Henüz almadığımdan konu ve çizimler hakkında yorum yapmam mümkün değil şimdilik. Bu arada Murat fiyatını senden öğrenebilirmiyiz.

V

Filmlerin etkisiyle kahramanlarımız filmlerde kendilerini canlandıran  karakterlere  benzemeye başladılar.

Iron Man R.D. Junior gibi konuşup,davranıyor. Keza Hulk ve Thor'da öyle.

Oyuncuların başarılı yorumları çizgi roman yazarlarını da  etkilemiş belli ki.

Thor ve Kaptan'ın eskiye dair hesaplaşmalarıyla bezeli öykü çok birşey anlatmıyor.

Sonuçta bütünlük arzaden bir Avengers öyküsü olduğu için bu evrenin tamamına hakim olamayan okur kitlesi için öykü yadırgatıcı

ve anlaşılmazlarla dolu olabiliyor. Bizde erken yayınlanmış bir öykü şu haliyle.

Bu arada Wolverinin Marvel evrenindeki gidişatını hiç beğenmiyorum..
"İstemem,eksik olsun.."

darkwood

Baskı kalitesi ve albümün dünya ile aynı anda bizde de çıkması çok güzel oldu ama hikaye için bende pek beğendiğimi söyleyemiyeceğim.
Darkwood Sakinleri..

dean

Ben daha okumadım ama genel olarak filmlerinden Avengers'ı tanıyanlar için yazılmış bir çizgi roman Endless Wartime. Marvel'ın yeni çizgi roman şekli olan OGN'nin de ilk cilti bu. Diğer OGN'ler daha iyi olur diye düşünüyorum. Sırada Spider-Man: Family Business var.

berkuralcan

Endless Wartime garip bir çizgi roman. Avengers'ı filmlerden tanıyanlar içinmiş gibi gözüküyor,  ki Captain America, Thor ve Iron Man'in (ki Iron Man'in çizgi romanlarda RDJ gibi davranması yeni başlayan bir şey değil, 2008'deki ilk filmden beri durum böyle) karakterleri buna fazlasıyla uyuyor, ama öte yandan, bazı unsurlar, Wolverine'in dahil edilmesi, filmdekinden tamamen farklı davranan bir Hawkeye vs. de, filmden gelen okurların kafasını karıştıracak şekilde kurgulanmış.

Onun ötesinde, Marvel Evreni'nin gidişatına da karışmamaya, Hickman'ın devam eden "asıl" Avengers serisiyle çelişmemeye, filmden gelenleri kucaklarken, çizgi romanlardan gelenleri de korumaya falan çalışmışlar, ortaya da düpedüz "olmamış" bir eser çıkmış. Bu kadar farklı kitleleri, farklı hikayeleri, farklı kurguları aynı anda ele alıp, iyi bir iş çıkartmak imkansız, ki yazarlara da böyle ciddi kısıtlamalar getirmek, olayın OGN olmasının getireceği bütün avantajların da yok olmasını sağlıyor.

Marmara Çizgi'nin Endless Wartime'ı ABD ile aynı anda yayınlayarak önemli bir iş yaptığı ortada, ama tabi çıkış gününe yetiştirmek (yani, bir anlamda eserin kalitesini bilmeden, gelen tepkileri okumadan yayınlamak) aynı anda büyük bir risk. Cilt epey kaliteli, fiyatı da düşük sayılmaz, umarım çok zarar etmezler bu hamle nedeniyle. 

Eseri daha iyi anlamak, OGN'in ne olduğunu öğrenmek, ne gibi "avantajlar" sağlayabileceğini görmek için şu yazıya göz atabilirsiniz:

http://www.altevren.net/index.php/cizgi-roman-yazlar/marvel/598-avengers-endless-wartime-ve-yeni-marvel-grafik-romanlar

Bu da eserin bir incelemesi:

http://www.altevren.net/index.php/say-seri-ncelemeleri/marvel/599-avengers-endless-wartime

hanac

Ben bu eseri fena bulmadım. Geçer not aldı benden.

Özellikle Bruce Banner'in gelip ekibi uyardığı konuşmaya resmen bayıldım.

Bu cildi de Hulk kurtardı  :)

Solomon Kane

Ben beğenmedim :S okuduğuma pişman bile oldum
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

BlackBishop

Oldukça gecikmeli okuduğum bir eser oldu. Okumasam da olurmuş. Bu kadar yıla rağmen hala piyasada 1. baskısının gayet ucuza bulunmasına şaşmamalı.

Bazen insanlardan bir şey yapmaları istenir. İçinizde ilham yoktur, aklınızda güzel bir fikir, bir tema yoktur. Yine yap denildiği için zoraki bir şeyler yapar ortaya çıkartırsınız. Bence bu da öyle bir çalışma.

Avenging Spider-Man fasikülleri benim için Marmara Çizgi'nin en alt seviyesiydi (eser seçimi anlamında) ama artık o olumsuz payeyi Avengers: Sonsuz Savaş'a veriyorum.

Bundan daha kötüsü ancak Galaktus'u gelip dünyanın yaşam enerjisini emmesi olur. Abarttım biliyorum ama Galaktus'un severim bir şekilde adını anayım dedim :)