Thor Cilt Tanıtımları

Başlatan dean, 09 Ekim, 2013, 14:39:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Bu ülkede Thor kıtlığı var. En azından one-shot maceraları basılabilir Deadpool gibi.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 05 Mayıs, 2015, 15:08:37
Bu ülkede Thor kıtlığı var. En azından one-shot maceraları basılabilir Deadpool gibi.

Now dönemi Thor çok iyi. Aslında o basılsa çok iyi olur. Tabi one-shot maceralarada hayır demem.

dean

The Mighty Thor/Journey Into Mystery: Everything Burns

Hikayemiz Freyja'nın kendisini alevler içinde gördüğü bir kabus sahnesi ile açılır. Dünya'da ise kahramanımız Thor alevler içinde kalmış bir binanın söndürülmesinde itfaiye ekiplerine yardım etmektedir. Lakin alevlerde bir gariplik vardır. Ne yaparsa yapsın ateşler sönmemektedir. Loki ise etrafta bir gariplik sezmiştir. Asgardia'ya Freyja ile konuşmaya gider. Freyja ona gördüğü rüyayı ve o rüya ile bağlantılı anılarını anlatmaya başlar.

Frayja bizi çok uzun zaman önce Vanaheim diyarına götürür. Aesir ve Vanir Savaşı çıkmak üzeredir. Odin, Aesir tarafındadır. Frayja'nın babası ise Surtur'ın himayesindedir ve Vanir tarafındadır. Savaş Odin'in üstünlüğüyle tamamlanır. Aesir ve Vanir arasında bir barış olur. Bu barışın mührü ise Odin ve Frayja'nın düğünüdür.

Hikayemiz günümüzde döner. Thor hafif yanmış vaziyette Loki'nin yanına gelir. Loki, Thor'a yardım eder. İki kardeş can sıkıcı olayların geleceğinden hem fikirdir. Valhalla'da ise Yggdrasil'in alev aldığı görülür.

Huzursuzluk bütün diyarlara sıçramıştır. Muspelheim'ın Surtur'ı Vanaheim'a hızmetçisi The Herald'ı yollar. Herald, Vanaheim'ın yöneticisi Freyja'nında kız kardeşi olan Gullveig'i Asgard'a karşı kışkırtır.(Şu iki cümleyi normal insanların yanında kursak adama deli muamelesi yaparlar ;D ) Surtur'ın yanında olmaları gerektiğini söyler ve Manchester Gods'ın teknolojisini sunar. Vanaheim'lılar Vanaheim ve Asgard'ın barış sembolünü yakmaya gider. Heimdal bunu görür ve All-Mothers'a söyler. All-Mothers ise Thor'a adamlarını toplaması ve bu çılgınlığı durdurmasını ister. Thor ve Asgardlı savaşçılar Vanaheim'a baskın yaparlar. Thor, ilk önce konuşma yanlısıdır. Lakin Gullveig hiç de öyle değildir. FOR ASGARD, FOR VANAHEIM naraları içinde iki ordu çarpışmaya başlar.

Gullveig'in Surtur'un söndürülmez ateşle kaplı Manchester Gods teknolojili bir orduyu çağırması ile savaşın rengi değişir. Asgardlılar geri çekilmek zorunda kalır. Loki ise Thor'la özel olarak konuşmak ister.(Şimdi burada benim bir araya girmem lazım. Bildiğiniz gibi Marvel çokça serileri sıfırdan alan bir anlatım izliyor. Thor'un şuanda yazdığım volume'ü başladığında aynı zamanda Journey Into Mystery diye ayrı bir seri daha başlamıştı. Orada Loki odaklı anlatılan bazı hikayeler vardı. Bu hikayeler anladığım kadarıyla All-Mother, Loki, Hela, Surtur ve Mephisto gibi karakterler arasında geçen ve bu maceranın altyapısını oluşturan hikayelerdi. Ben Journey Into Mystery'i okumadığım için ayrıntısını bilemiyorum. Ama bilmemiz gereken kısım Surtur'ın hazırladığı ve diyarlara kafa tuttuğu bir planı olduğu. Dokuz diyardanda komploya katılan bazı önemli oyuncuların olduğu.

Tekrar hikayeye dönersek. Loki'nin anlattıklarından sonra Thor ve Loki, Manchester Gods'ın başı Master Wilson'a giderler. Wilson, Surtur ile anlaşma yaptığını ama Surtur'ın amacını bilmediğini, asla dokuz diyarın kötülüğünü istemediğini söyler. Bir nevi bizde kandırıldık der. Thor ve Loki ikilisi Asgardia'ya geri dönerler. Ama Asgardia'da karışmıştır. Volstagg elinde bir tablet tutmaktadır. Tablette ise All-Mothers'ın Loki ve Surtur ile bir komplonun içinde olduğunun kanıtı vardır. Başta Warrior Three olmak üzere Asgardia'lılar All-Mothers'ı tutuklamaya gelir. Doğal olarak iş Lokiyede sıçrar. Thor ise bu duruma karşı çıkar. Thor ve Asgardia'lılar arasında dövüş başlar.

Dövüş sırasında Loki kaçar. Heimdal ise araya girerek bütün diyarlar yanarken biz kendi aramızda dövüşürsek halimiz ne olur modunda bir konuşma yapar. herkes sakinleşir. Sular durulana kadar All-Morhers göz altına alınmayı kabul eder. Thor, Asgardlılar ile birlikte diyar diyar gezerek huzuru geri getirmeye çalışır. Aynı zamanda diyarları Surtur'ın karşısında durmak için organize etmektedir. Daha sonra Loki ile karşılaşır. Loki ise Hela ile görüşmek için Hel'e gider. Ama Hela bu ittifak'a katılmak istemez. Ne olacaksa olsun der. Diğer taraftan Surtur'ın The Herald'ı Loki'nin en yakın arkadaşı Leah çıkar. Asgardlılar, All-Mothers'ın yokluğunda Kral olan Volstagg'ın kumandasında diğer diyarlardaki faaliyetlerine devam ederler. Thor ve Loki ise Muspelheim'a giderler. Bu sırada dokuz diyara karşı hazırlanan komplonun başrollerinden birisinin Loki'nin kendisi olduğunu öğreniriz. Zaten All-Mothers'ın başını yakan fotoğraflatrda Volstagg'in tabletine Loki kendisi yüklemiştir. Loki, Leah ile birlikte Surtur ile bir daha anlaşma yapar. Daha sonra soluğu Thor'un yanında alır. Onu kandırarak Muspelheim alevlerinin içine atar. Loki, Surtur ile görüşür. Ama Surtur'ın elinde Leah'ın olması işleri değiştirir. Leah'ı Surtur'ın elinden kurtarmak ister. Hela'da Thor'u Muspelheim'ın alevlerinden kurtarır. Üstelik Valhalla'nın savaşçılarıda oradadır. Cesur bir ordu toplanmak üzeredir. Loki'nin ise herşeyi değiştirecek son bir oyunu daha vardır.

Böylece bir dönemin daha sonuna geldik. Bundan sonra Marvel Now dönemi Thor maceraları var. The Mighty Thor/Journey Into Mystery: Everything Burns hikayesi yurt dışı eleştirilerine baktığımda güzel ama karmaşık bulunmuş. Açıkçası bu fikre bende katılıyorum. Uzun, komple ve güzel bir hikaye. Ama bir noktada insan kendini bir karmaşanın ortasında bulabiliyor. Ben de yazıyı yazarken baya kısaltma, sadeleştirme ve hatta atlama yapmak zorunda kaldım.

9.5/10