Punisher Max - Marmara Çizgi

Başlatan hennessy, 24 Ekim, 2013, 20:59:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

vay vay vay İlke kardeşime yakışır

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

tommikser

Max comics nedir? Marvel yayını değil mi bu?

gamlıbaykuş

Punisher Max serisinin kapaklarını çok beğeniyorum. Umarım İstanbul' a gelene kadar çıkar da bir an önce okurum :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Alıntı yapılan: tommikser - 24 Ekim, 2013, 21:55:53
Max comics nedir? Marvel yayını değil mi bu?

Marvel'ın, ama Max Comics atiketli yayınlar ana evren olan Earth-616'dan bağımsız gelişen ve yetişkinlere yönelik yayınlardır.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: dean - 24 Ekim, 2013, 22:01:53
Marvel'ın, ama Max Comics atiketli yayınlar ana evren olan Earth-616'dan bağımsız gelişen ve yetişkinlere yönelik yayınlardır.

Haliyle bir soru daha doğdu şimdi. Earth 616 nedir?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

V

DC'nin Vertigo'suna karşılık, Marvel'in Max'i yetişkinlere hitap eder..
"İstemem,eksik olsun.."

dean

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 24 Ekim, 2013, 22:13:16
Haliyle bir soru daha doğdu şimdi. Earth 616 nedir?

Marvel ana evreni. Civil War, Secret Invasion gibi eventların olduğu, Gereklinin yayınladığı Avengerslar'ın geçtiği, Marmara Çizgi'nin Spider-Man'inin de içinde olduğu evren.

tommikser

616 nerden geliyor diye gıcık bir soru sorayım o zaman.Neden 515 değil?

dean

Alıntı yapılan: tommikser - 24 Ekim, 2013, 22:30:37
616 nerden geliyor diye gıcık bir soru sorayım o zaman.Neden 515 değil?

Çok güzel bir soru aslında. Ben tam olarak şuanda bilmiyorum ama galiba Alan Moore ile bir bağlantısı olması lazımdı olayın. Bide Şeytan'ın sayısı olarak bildiğimiz 666'nin asıl kökeni 616 derler. Ondan esinlendiğinide söyleyenler vardı diye hatırlıyorum.

pearl jam

Kapak muhteşem. Punisher'ı hep merak etmişimdir. Marmara Çizgi'nin seçimleri gerçekten çok iyi. Baskı kalitelerini biraz arttırsalar bir de şu Bone'u artık tamamlasalar kusursuz bir yayın evi olacaklar.

Yayımlayacaklarını söyledikleri Saga'yı da merakla bekliyorum.

tommikser

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 24 Ekim, 2013, 23:35:09
Baskı kalitelerini biraz arttırsalar bir de

Dostum bu cümleye çok takıldım.Kusura bakma ama bu konuda yanlış düşündüğünü düşünüyorum.Baskı kalitesi derken kitap boyutundan bahsediyorsan bu cümle yanlış oluyor.Kitap boyutunu bende çok eleştiriyorum.Yalnız baskı kalitesi derken dediklerinin doğruluğuna katılamıyorum.Kağıt kalitesi olarak,kağıdın çok iyi olduğunu düşünüyorum.Onun dışında zaten orjinal CD geldiğinden Marvel'de nasıl basıldıysa bizde de aynı.Renk kalitesinde sorun var diyorsan bu matbaanın beceriksizliği olabilir yayınevini ne kadar bağlar ayrı bir soru.Amerikan cilt kullanıyorlar.Sonuçta hiç bir kitap okurken elimizde dağılıp kalmıyor.

Birde Marmara bu ülkede yapılmayanı yaptı (ben hatırlamıyor olabilirim hatırlatan olursa sevinirim) ve sıvama kapak diye tabir edilen sert kapak ile baskı yaptılar ki bu  bu zamana kadar kapak kalitesi açısından en üst kaliteydi.

Burada haksız bir eleştiri olduğunu düşünüyorum.Şahsen onları savunmuş oldum aslında bana düşmez ama bu tarz eleştiriler anladığım kadarıyla yayıncının forumadan uzaklaşmasına neden oluyor.Tabii bu onların bilecekleri birşey.Bize birşey demek düşmez saygı duyarım ama bu cevabı İlke'nin yazması beni daha mutlu ederdi.Ben sadece bu eleştiriye katılmadığımı belirtmek istediğim.Sürçü lisan ettikse afola.

alan ford

Alıntı yapılan: tommikser - 25 Ekim, 2013, 04:35:20
..Renk kalitesinde sorun var diyorsan bu matbaanın beceriksizliği olabilir yayınevini ne kadar bağlar ayrı bir soru.Amerikan cilt kullanıyorlar.Sonuçta hiç bir kitap okurken elimizde dağılıp kalmıyor.

Birde Marmara bu ülkede yapılmayanı yaptı (ben hatırlamıyor olabilirim hatırlatan olursa sevinirim) ve sıvama kapak diye tabir edilen sert kapak ile baskı yaptılar ki bu  bu zamana kadar kapak kalitesi açısından en üst kaliteydi.

Burada haksız bir eleştiri olduğunu düşünüyorum.Şahsen onları savunmuş oldum aslında bana düşmez ama bu tarz eleştiriler anladığım kadarıyla yayıncının forumadan uzaklaşmasına neden oluyor.Tabii bu onların bilecekleri birşey.Bize birşey demek düşmez saygı duyarım ama bu cevabı İlke'nin yazması beni daha mutlu ederdi.Ben sadece bu eleştiriye katılmadığımı belirtmek istediğim.Sürçü lisan ettikse afola.

tabii ki yayınevini bağlar bana ne matbaanın beceriksizliğinden , ben tabii ki kitabı basan yayınevini bilirim, ama renklerle ilgili problem olduğunu düşünmüyorum.

sıvama kapak dediğin tam olarak nedir bilmiyorum ama Blacksad kapağını tarif ediyormuşsun gibi geldi ::)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 24 Ekim, 2013, 23:35:09
Kapak muhteşem. Punisher'ı hep merak etmişimdir. Marmara Çizgi'nin seçimleri gerçekten çok iyi. Baskı kalitelerini biraz arttırsalar bir de şu Bone'u artık tamamlasalar kusursuz bir yayın evi olacaklar.

Yayımlayacaklarını söyledikleri Saga'yı da merakla bekliyorum.

Kusursuz bir yayınevi olmaları için hadi Red Sonja'yı geçtim de Conan'ın hakkını vermeleri lazım. Yılda 2 tane bile SSOC çıkartamıyorlar neredeyse. Renkli yeni maceraları zaten unuttuk. Halbuki Kimmerya serisi güzeldi  :(
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Punisher güzel bir haber, Conan ve Red sonja yı da daha hızlı bir şekilde yayınlandığını görmek istiyoruz artık.
Darkwood Sakinleri..