Punisher Max - Marmara Çizgi

Başlatan hennessy, 24 Ekim, 2013, 20:59:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: nicholaihel - 14 Haziran, 2017, 03:50:48
50. fasikülün çizeri Howard Chaykin'in çizgilerini hiç beğenmedim. Neyse ki bir fasikül çizdirmişler sadece.

O neydi öyle hakikaten :-X umarım bir daha karşılaşmayız.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

dean

memospinoz

30 Ekim 1971'de Beşinci Hava Keşif Birliği'nin Hueyleri, Valley Forge Ateş Destek Üssü olarak bilinen bir Vietnam tepesine askerlerini boşaltmıştı. İçlerinde ateş destek üssünden iki yüz ABD deniz piyadesinin de bulunduğu yedi yüz ceset ile karşılaştılar. Hayatta kalan tek bir kişi vardı; Yüzbaşı Frank Castle. Eski bir düşman, asla açığa çıkmaması gereken sırlarla birlikte dönüyor. Punisher haline gelmiş olan adam kazanamayacağı bir savaşta, ateşle karşılık veremeyeceği bir düşmana karşı, hayatından çok daha fazlasını kaybetme riskiyle karşı karşıya. Çünkü her şeyin başı sayılabilecek savaşta, Castle'ı katliam dolu bir hayata götürecek olan tohumlar ekilmişti... ve bir ülke, ruhunu lekeleyen günahları tekrar ediyor.

Garth Ennis (The Boys) tarafından yazılan bu son Punisher öyküsü Valley Forge, Valley Forge, Punisher Max 55-60 arasındaki sayıları içermektedir. Eserin çizimi de Goran Parlov'a (Y: son Erkek) ait.

Sayfa Sayısı: 144
Etiket Fiyatı: 30 TL

ferzan

Bu seriyi ve 10 cilde yayılan 60 fasikülü, daha Marmara 'nın yayın planında bile yokken göz bandı, tahta bacak ve kanca eşliğinde dijital olarak dört kez baştan sona okumuştum...Marmara çıkardıkça da her yeni cildini alıp zevkle istiflemeye devam ettim...10. cilt de geçen hafta elime geçince, seriyi bu kez basılı olarak beşinci kez okumanın zamanı geldi diye düşündüm ve hafta sonu başlayarak pazartesi akşamına kadar hepsini bir kez daha zevkle bitirdim...Zamanında Scalped ile birlikte Türkçe 'de görmeyi en çok istediğim serilerdendi, çok şükür gördük...Marmara Çizgi 'ye sonsuz teşekkürlerimle...

Birkaç noktada, ufak da olsa rahatsızlık duyduğum çeviri azizlikleri olmuş...4. kitaptaki Mo Hala, Mo Teyze olmuş...Aynı sayfalarda Mo 'nun Cavella 'nın babasının kız kardeşi olduğu belirtiliyordu ama sanıyorum ki ''aunt'' görünce doğrudan ''teyze'' denmiş...''Hala'' olsa daha güzel olurmuş...6. kitapta da Barracuda 'nın tıka basa yediği pankeklere ''omlet'' denmiş...Krep / pankek yumurtayla yapılmasına rağmen omlet değildir, hafif şekerli ya da fazla şekerli türleri de olmakla beraber un da katıldığı için omletten farklıdır ve Barracuda da zaten omlet gibi yemiyor, zaten omlete benzemiyor...Barracuda gibi bir psikopatın, karakteriyle tezat oluşturan şeker tutkusunu da göz önüne alırsak keşke ''omlet'' yerine olduğu gibi ''pankek'' olarak kalsaymış ya da en kötü ''krep'' denseymiş...Bunlar haricinde çok fazla takıldığım nokta olmadı...Her şey harikaydı...

Marmara 'dan 2018 içerisinde 5 sayılık mini seri olan ve yine Garth Ennis - Goran Parlov imzalı olan, 6. ciltten sonra okunması gereken Punisher Max Sunar : ''Barracuda'' adlı cildi de basmalarını bekliyorum...Ana seride gördüğümüz bu psikopat karakterin kasvetinden arınmış ve kara mizah yönü daha ağır basan muhteşem hikayesini tüm Punisher Max severlerin okumasını ve kronolojideki yerini almasını can-ı gönülden isterim...

Bu arada Garth Ennis ve Goran Parlov 'un şu sıralar güncel olarak 6 sayılık bir Punisher Max mini serisi devam ediyor...Geçtiğimiz hafta 3. sayısı yayınlanan bu serinin adı ise Punisher Max : ''The Platoon''...Yani ''Müfreze''...10. cilt ''Valley Forge, Valley Forge'' da bol bol değinilen, Frank 'in 21 yaşındaki Vietnam günlerinde geçen bir hikaye...İleride Marmara Çizgi etiketiyle bu mini seriyi de tek cilt olarak görmek dileğiyle...

Garth Ennis (Preacher, The Boys, Punisher Max) de benim için Jason Aaron ile birlikte (Scalped, Southern Bastards, The Goddamned, Thor, Star Wars vs) benim için Amerikan çizgi romanının başına gelmiş en güzel (ve en cüretkar) isimlerden biri...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Arka Bahçe 'nin cep boy bastığı iki cildi, yani ilk linktekileri bu yıl içerisinde okumuştum gecikmeli olarak...Sürükleyici olmakla birlikte son Max serisindeki tadı doğal olarak alamamıştım Ennis 'in ilk Punisher 'larından olduğu için ama kesinlikle kötü değildi...Büyük boy yeni basımı yapılsa tereddütsüz alırdım yeniden...İkinci linkteki diğer seriden haberim yoktu...4 sayılık Born mini serisini de tek göz/kanca/tahta bacak ile okumuştum yıllar evvel...Çizeri muhteşem olmasa da hikayesi muhteşemdi...Harika bir orijin fikriydi...Kesinlikle hatırlanması ve adı geçmesi gereken öykülerden o da...Hatırlatman süper oldu... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

seastar1000

Şimdi onuncu ciltle punisher max bitmiş mi oluyor ? Tam anlayamadım seri sonlandı mı yani ?

ferzan

Bir cilt daha var, bir de 6. ciltteki Barracuda karakteri üzerine ayrı bir cilt var...Seri 11+1 cilt ama Garth Ennis 'in yazdığı son cilt 10. cilt...11 'de başka bir yazar yer alıyor...O sebeple ben aslında Ennis bazında kendimce veda moduna geçtim...Seri bitmedi, bir cilt daha gelecek diye biliyorum...

hanac

Alıntı yapılan: ferzan - 12 Aralık, 2017, 08:26:35
    Bir cilt daha var, bir de 6.ciltteki Barracuda karakteri üzerine ayrı bir cilt var. Seri 11+1 cilt ama Garth Ennis 'in yazdığı son cilt 10. cilt. 11 'de başka bir yazar yer alıyor. O sebeple ben aslında Ennis bazında kendimce veda moduna geçtim. Seri bitmedi, bir cilt daha gelecek diye biliyorum.

11. cilt

memospinoz

Alıntı yapılan: seastar1000 - 12 Aralık, 2017, 00:39:34
Şimdi onuncu ciltle punisher max bitmiş mi oluyor ? Tam anlayamadım seri sonlandı mı yani ?

Bu seri -The Punisher Vol. 6- 13 ciltten oluşuyor. 11. cilt Gregg Hurwitz, 12. cilt Duane Swierczynski, 13. cilt Victor Gischler tarafından yazılmış. Yayınevi devamını yayımlamayacak.

seastar1000

Alıntı yapılan: memospinoz - 12 Aralık, 2017, 14:25:00
Bu seri -The Punisher Vol. 6- 13 ciltten oluşuyor. 11. cilt Gregg Hurwitz, 12. cilt Duane Swierczynski, 13. cilt Victor Gischler tarafından yazılmış. Yayınevi devamını yayımlamayacak.
Alıntı yapılan: ferzan - 12 Aralık, 2017, 08:26:35

Bir cilt daha var, bir de 6. ciltteki Barracuda karakteri üzerine ayrı bir cilt var...Seri 11+1 cilt ama Garth Ennis 'in yazdığı son cilt 10. cilt...11 'de başka bir yazar yer alıyor...O sebeple ben aslında Ennis bazında kendimce veda moduna geçtim...Seri bitmedi, bir cilt daha gelecek diye biliyorum...

Bilgilendirme için tesekkürler ama haber üzücü imiş 😩😩😩

ilke

2018 planı içinde (daha kesin olmasa da) Punisher Born cildi ve Punisher MAX serisindeki one-shot sayıların toplandığı bir cilt daha var. Garth Ennis'e doyamayanlara duyurulur.

seastar1000

Alıntı yapılan: ilke - 13 Aralık, 2017, 08:01:40
2018 planı içinde (daha kesin olmasa da) Punisher Born cildi ve Punisher MAX serisindeki one-shot sayıların toplandığı bir cilt daha var. Garth Ennis'e doyamayanlara duyurulur.
İlke Bey tesekkurler bilgilendirme için
Kolay gelsin iyi çalışmalar