Çizgi roman dükkanı açmak

Başlatan joker1515, 02 Kasım, 2013, 18:43:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

joker1515

Herkese merhaba
Ben şu anda üniversite öğrencisiyim ama mezuniyet sonrası en büyük hayalim çizgi roman ve eski kitap satabileceğim bir dükkan açmak. Bu konuda bilgisi olanlara bir kaç şey danışmak istiyorum. Öncelikle sahaflar eski çizgi roman ve kitapları nerelerden tedarik ediyorlar. kendi koleksiyonlarından mı yoksa eski sayıların dağıtımını yapan kişiler mi var? Bir de böyle bir dükkanı istanbul,ankara veya izmir gibi büyük şehirlerde açmak ne kadara mal olur. Bilgisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

V

Güzel bir hayalin var ve inşallah gerçekleştirirsin..

Yeni çıkan yayınları yayınevleriyle  belirli bir iskonto üzerinden anlaşıp dükkanına koyabilirsin.Sistem heryerde ayrı.

Eskileri ise elden,okurundan alabilirsin veya şanslıysan yine faal veya faal olmayan eski yayınevleriyle irtibat kurarak

temin edebilirsin.Şöyle ki bu yayınevleri zamanla artan iade depolama masraflarından kurtulmak için depolarındaki çizgi romanları

kilo işi bile satabilmekteler..Tabi bu durum istisnai,şansa,uygun zamana ve gerektiğinde elinizde ne kadar nakit para olduğuna bağlı.

Gerekli iletişimi kurarsanız ve şansınız yaver giderse bu şekilde dükkanınızı doldurabilirsiniz.Şu an dükkan açan arkadaşlarımızın bir

kısmı bu şekilde dükkanlarını doldurma şansına kavuşmuşlardır.Yıllardır piyasayı takip eden birisi olarak söyleyebileceklerim bunlar..
"İstemem,eksik olsun.."

berkuralcan

Eğer hedefler arasında yabancı çizgi roman satmak gibi bir şey de varsa şu adres ve sayfanın sol tarafındaki linkler fazlasıyla yardımcı olacaktır:

http://retailer.diamondcomics.com/Home/1/1/28/225

Şuradan iletişim kurmak da ileriki aşamalarda önemli bir adım olabilir:

http://retailer.diamondcomics.com/Home/1/1/28/227

Diamond Comics çizgi roman dağıtımının tekeli olarak adlandırabileceğimiz bir şirket, Marvel - DC'den tutun Image - Dark Horse'a aklınıza gelebilecek tüm şirketlerin çizgi romanlarını bu arkadaşlar dağıtıyor. Bir gün hayalinizi gerçekleştirir ve yabancı çizgi romanlara da el atmak isterseniz, kendileriyle sık sık muhattap olacaksınız muhtemelen :)

DAMPYR

Sen okulu bitirinceye kadar bu piyasanın kaymağı iğşallah azalmaz.Bence açabiliyorsan şimdi aç... ??? ::) :D

pizagor

Heves baltalayan adam olmak istemem ama Kesinlikle sağlam bir fizibilite yapılmadan girilmemeli derim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Hayal Kahvem

Ras Al Ghul

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

Mrtekin

Eğer, İngilizce de olsun istiyorsan, Arkabahçe ile de bir konuşabilirsin. İsimlerine frençayz parası almıyorlar ama tek şartları tedarikin kendilerinden yapılması. Izmirde uygun bir lokasyanda, stopaj dahil, dükkan kirası 2500 tl yi bulur. Ankara'da bu civara yaklaşır. (Hava parası yok ise)

İngilizce için en büyük sorun, herhalde amazondan veya ilgili
Sitelerden daha ucuza nasıl Türkiye'de satış yapılacağı, arayan bunun da yollarını bulur.

13.gezegenin abonelik sistemi de tıkır tıkır işliyor, bir benzerini sen de uygulayabilirsiniz.

E-çr de önemli bir pazar, e-çr yi Türkiye'de yaygınlaştıran, parayı bulur.

They drew first blood...

emre ozdamarlar

Benim tavsiyem eger imkanin olursa simdiden kitapcilarda, sahaflarda gerekirse bedava da olsa calismaya basla. Sonucta isin esnaflik kismi önemli. Isin mutfaginda pismeden böyle bir seye kalkismak daha da riskli olur.

İlyas Erkul

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 04 Ağustos, 2014, 19:27:51
Benim tavsiyem eger imkanin olursa simdiden kitapcilarda, sahaflarda gerekirse bedava da olsa calismaya basla. Sonucta isin esnaflik kismi önemli. Isin mutfaginda pismeden böyle bir seye kalkismak daha da riskli olur.
Dostumuz emre işin özünü çok güzel yazmış önce tecrube edinmen iş hayatına atıldıktan sonra yapacağın tecrubeden daha ucuza gelir.
O safhayı atlattıktan sonra biraz sermaye biriktirmelisinki dayanma gücün olsun ayrıca ne yaparsan yap asla pasaja girme pasaja 1 vereceğine sokağa 3-4 ver işlek bir sokağın maliyeti daha cok olur ama getiriside çok olur.
Ancak en buyuk sermayen bilgi ve tecruben olacaktır.
Şunu asla unutmamalısın hayalindeki iş zahmeti çok getirisi az bir iştir çok emek az kazanç bu ülkede çok ilgi görmez insan ilişkisi çok önemlidir..
Umarım hayallerin gerçek olur saygılar....

cizgiromanburada

Merhaba Sevgili arkadaşlar.Çizgiroman Dükkanı açmak Çizgiromanı sevip okuyan birçok kişinin hayalidir.Fakat herşey öyle göründüğü gibi kolay olmuyor.Yaşım 54 on yaşından itibaren çizgiromanın içindeyim.Hem okudum hem biriktirdim ve yıllar sonra 40 yaşında emekli olup Hayalimi gerçekleştirip şu anda Çoğu Kitapsever bilir KONYAda RAMPALI ÇARŞI  diye bilinen yerde 12 yıldır çizgiroman işiyle uğraşıyorum.Bu işi düşünen arkadaşlara şunu söylemek isterim Çizgiroman ticaretinin tek kazancı istediğiniz bir işi yapmak sizin gibi çizgiroman seven kişilerle tanışmak okadar.Birde İLYAS ERKUL arkadaşın dediği gibi cadde üzerinde bu işi yapmak çünkü pasajda sizden kimsenin haberi olmuyor.
Herkezin hayalinin gerçek olması dileğiyle selamlar.

Gambit

sevgili joker

her ne kadar kendisi bir suredir foruma yazmasa da arkadaslari takip ediyor forumu

ne yap et, Cem Demirbas a ulas derim

kendisi cizgi roman dukkani ve yayincilik konusunda cok ileri bir kisilik olup, Italya da bile yayinevi kurmaya basladi, artik sen dusun ne kadar vizyonist birisi. Cem Demirbas dan alacagin tavsiyeler altin niteliginde olacaktir. Kaybetme bu sansi

egeman45

Başlığı görünce dayanamadım bende yazayım dedim, çünkü yıllardır benimde hayalini kurduğum bir şey bu düşüncesi bile insanı mutlu etmeye yetiyor. Belirli bir yaşa kadar kendi mesleğimi yapıp sonra tası tarağı bırakıp güzel bir çizgi roman dükkanı açmak..kim bilir belki 10 belki 15 yıl sonra bu dileğimi Allah ömür verirse elbet gerçekleştireceğim. Özellikle yeni kuşak çocuklar ve gençlerde gözlemlediğim çizgi roman sevdası; son 1-2 yılda yayınevlerinin atak yapması Türkiye'de çizgi roman geleceğinin çok parlak olduğunu düşündürüyor bana. Tabi bir yerden başlamak lazım bu hayalleri gerçekleştirmek için, sermaye olmazsa olmaz

aa

Böyle bir şeyin düşünmesi bile çok güzel, ama ülkemizde zor biraz, yine de başarılı olmanızı temenni ediyorum.
Esse Gesse Hayranı...