Batman : Noel - JBC Yayıncılık

Başlatan Tarkan Kurt, 03 Kasım, 2013, 00:35:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

hennessy

Öncelikle Ertan'a ön okuma için mail atıp Noel hikayesini gönderdiği için teşekkür ederim. Yukarıda üstatlar söylenecek her şeyi söylemişler. Öncelikle çok zamandır okumayı istediğim Noel hikayesini Türkçe görmek keyifli idi. Çizimler atmosfere uygun karakteristik özelliklere uygun hikayeyi bozmayan şekilde. Noeli bekleyen bir çocuk ve babası üzerine kurulmuş olsa da her zamanki gibi iyi ve kötüyü anlatan temalar ile dolu.

Hasta bir batman ama her şeye rağmen mücadele etme ruhu. Noel de bile insanların huzurunu kendi yaşantısından daha üstün görme. Ama Süperman ın kısada olsa ona hayat dersi vermesi burada söylemeyeceğim okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksınız. Gordon un polisleri ailesi görmesi ama ilk defa batman'in onu aşağılaması ben ilk defa şahit oluyorum.

Catwoman batman sahneleri hakket ten çizim olarak diyalog olarak doyurucu buldum. Joker in çalınan paralarını araması bir babanın onur mücadelesi. Tetiğin ucundaki bir hayat. Son sayfadaki babanın oğluna sorduğu soruya kadar sağlam bir hikayeye sahip harika bir batman hikayesi.

Gordon'un batman için söylediği ince çizgi hikayesi batman en güzel anlatan sözlerden biri idi.

Ya Joker seçeceksin yada Batman'i seçim senin adamım.........................

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Jedmau

Çünkü bu masalın anlamlı olabilmesi... sana herhangi bir şey ifade edebilmesi için... bir şeye inanman gerekiyor.
Hem de çok önemli bir şeye.

İnsanların değişebileceğine İNANMAN gerekiyor.

Charles Dickens'ın muhteşem eseri Bir Yılbaşı Şarkısı'nı ( A Christmas Carol ) birde Batman evreninde okuyun.

En nefret edilen düşmanını, Gotham'ın donmuş manzarası boyunca takip eden Kara Şövalye, bir dizi tuhaf olay sonucu ruhunu çaldırma tehdidiyle karşı karşıya kalır... hemde sonsuza kadar.
Çizgi Roman sektörünün süperstarı Lee Bermejo tarafından yazılıp çizilen BATMAN: NOËL, farklı türde bir yılbaşı masalı anlatıyor.

Batman : Noel - 22 Aralık'ta Tüm Seçkin Kitapçılarda.

ÖN SİPARİŞ : http://www.jedbang.com/urunler.asp?detay_urun_id=2895&ana_grp_id=37&alt_grp_id=123

Video için Kamuran Cihan Bahadır'a sonsuz teşekkürler.

hanac

Alıntı yapılan: Jedmau - 09 Aralık, 2014, 18:37:27
Video için Kamuran Cihan Bahadır'a sonsuz teşekkürler.

Evet şahane olmuş çok teşekkürler.

Videoların devamını da istiyoruz.  :)

tommikser

Yapan ve normal olmayan arkadaşın ellerine sağlık...

Chuck

Video çok güzel olmuş yapanın eline sağlık :) Ama daha da güzeli yeni bir Batman çizgiromanının bizlerle buluşması  :D :D :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

HacıGeraltEmmi

19'unda çıkaydı iyiydi.
20'sindeki toplantı esnasında alır dönerdik evimize  güzel  güzel.
Çr okurunu memnun etmek işte bu kadar da zordur ;D :D :)

abselemon

Çok güzel bir çalışma. Sabırsızlıkla bekliyorum.

Jedmau

Güzel sözleriniz için teşekkür ederim

panthei

artwork acayip keyifli gözüküyor, güzel iş.

Jedmau

Alan ve okuyanların yorumlarını bekleriz :)

Chuck

Okulda dersi falan bıraktım Noel'e başladım. Tek solukta okudum. Yani rahatlıkla söyleyebilirim ki muhteşem. .

Ya cidden Batman gibisi yok arkadaş. :D Karlı bir noel akşamında Gotham'a göz gezdirip Bob'un ve Batman'in yollarının kesişmesini izledikten sonra işler karışacak.

Benim gözümde Lee Bermejo şu an en iyi çizerlerden. Bu hikayeyle yazarlığının da iyi olduğunu farkettim. Kafasındaki olayları müthiş bir şekilde kağıda yansıtıyor.

HC cildin kalitesine gelirsek yine muhteşem. Jbc'den başka türlüsünü beklemezdim zaten. Bu arada kızınıza da bir şeyler yaptırmanız çok hoş olmuş. :)

Batman Noel için sonuç olarak diyebilirim ki okumayan çizgiroman sever kalmasın. Çok şey kaçırır. .
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Jedmau

Güzel sözleriniz için teşekkürler :)

Başka okuyan varmı ?

Barmen Minik

kitap bugun elime geçti ve tabiki direk okudum  ;D
yine ne varsa denecek herseyi maddeler halince diyeyim o zaman :)

öncellikle hellboy baskısını gördüğümüz için HC da elimize nasıl bişey geçecek biliyorduk ama gerçekten çok yeterli ve üst kademe bir cilt satın aldık.
özellikle kalın ciltlerde ve hc lardaki biraz daha sık olan yan seridin-logonun bi kaç mm orta hattan kayması elimdeki cilttede mevcut ama cildin kalitesinden gözüm pek görmek istemiyo bu kusurcugu :)
       -İç kapak renk seçimi çok güzel olmuş tam noel lik beyaz bir kalem ile lee bermejo ya imzalatmalık bi saniye kitabı aralayıp hayal edin demek istediğimi anlarsınız ;)
       -Kitapda yine "kara ayna"da da hissetiğim hisse kapıldım. sanki diger yayınlardan daha fazla özenilmiş gibi hissettim. buna tam sebebiyet veren nedir bilmiyorum. belki zaten hep aynı ekip işi yapıyorsunuz ama bu iki kitapta da Bengü Ergil'in yayın yönetmeni olması bir tesadüf müdür bilemiyorum :D
       -Font harika maalesef diğer pek çok yayında karşımıza çıkan bu sorunun sizin yayınlarınızda olmamasını tamamen işinize ve esere saygınıza bağlıyorum.
       -Çeviri gerçekten ruhlu ve saygılı bunu tamamen hissediyorsunuz. daha önceden de demişimdir kitabı okurken bu hissi verdirtebilmeniz bence yapabileceğiniz en üstün şey zaten. günlük kullanım dili ve düşen harfler için ' kullanımı, piyasadaki bence en umursanmayan ama en önemli detaylardan biri gerçekten.
       -Orjinal yayınla kıyaslamadım ancak bold ve büyük harf kullanımınızında eser orjinali ile paralel olduğunu tahmin etmek zor değil (daha önceden bunun sıkıntılı olduğu yerler vardı diğer yayınlarda bunu ondan dolayı söylüyorum)
       -Belki kitabın ince olmasından ama yine de çok yakın zamanda çıkmış diger yayın evlerinden çıkan kitaplarla kıyaslarsak, 2 sayfaya yayılan çizimlerdeki sayfa geçiş bütünlüğü piyasadaki en en iyi iş kesinlikle harika. matbaa ve size özellikle teşekkür edilmesi gerekilen bir şey de bu.
        -Grafik işçiliği her zamanki gibi muazzam hele o notlar için kime teşekkür etmemiz gerekiyorsa ona da teşekkürler etmek isterim. belki gotham cemetery gölgesi de değiştirilerek abartı bir şey eklenebilirdi ama  :P
       -Kitabın bir iki yerinde olan dipnot sistemi de çok güzel. bu tarz şeylerden kaçınmak için çeviriyi öldürmektense bu yola başvurmak bence çok daha kaliteli bir tercih her daim görmek isteyeceğimiz şeylerden biridir en azından kendi adıma.
        -ek olarak yayınlarınıza orjinal yayının basım tarihlerini de eklerseniz çok güzel aslında önerim bu olabilir.
        -bir de belki bir daha yine bu tarz bir eser basarken içinden bildiğiniz normal a4 boyutunda olsa da olur kapağın yada bu eserdeki gibi arkalı önlü panoramik kapağın bir posteri çıksa ne şahane olmaz mıydı  8) en fazla bazı dükkanlarda içinden çalınmalar olurdu o kadar  ;D

ve ne olur zamanında çıkarmaya devam edin. zamanında diyorum çünkü sizinde kullandığınız "geç çıkarma" tabiri bence yanlış çünkü bu eser tam zamanında çıkarılmış çünkü gerçekten tamamlanmış bi çalışma yani "tam zamanında" çıkmış. çıkma zamanı hangi zaman olmalıymış sorusuna cevap "bu zaman"mış yani ;)
        yakın zamanda çok çok uzun süredir beklenen bir yayın çıktı mesela ama elime aldıktan hemen sonra "ben yanlış yazılmışım" "çizer-yazar açıklaması yanlış" diye bağıran bu piyasada ben sıradan yeni bir okurken, bana bile bağıran aceleden öte özensiz acelecilikte işler çıkarken ne olur siz "tam zamanında" çıkarmaya devam edin.

lee bermejo ve batman:noel mi? hikayeye dair bişey dememe gerek yok rüştü ispatlı bir yazar-hikaye-kitap alın-aldırın okuyun-okutun:D

çok teşekkürler saygılar

Jedmau

Valla gözlerim doldu :) güzel sözleriniz için teşekkür ederim

Ciltlemede 750 tane bu şekilde kayma tespit edip imha ettik. Lütfen özel mesaj ile ad soyad , tel ve acık adres bildirin , karfo ödemesi bize ait olacak şekilde hemen yenisini yollayalım.

Sevgiler
Ertan