Ateş Yakmak - Çizgi Düşler (Chabouté)

Başlatan pearl jam, 04 Kasım, 2013, 18:52:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Thorgal Türkiye'deki en iyi frankofon tercihi bence ama Grand Duc ve 13. Ahit için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim  ::)
Crom! Ölüleri Say...

pearl jam

Alıntı yapılan: kalidor - 28 Şubat, 2016, 21:03:53
Thorgal Türkiye'deki en iyi frankofon tercihi bence ama Grand Duc ve 13. Ahit için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim  ::)

Katılıyorum. Mrtekin de her fırsatta bu kitapların tanıtımını yapıyor, sanırım elinde fazladan birkaç set var  ;D

Mrtekin

Allah; Allah; fazladan bir set yok da; bir beğenen ben miyim; kafam karıştı.

Bana göre gerçekten iyi çünkü; özellikle; Xavier Dorison ve A.Alice'in 13. Ahit'i.

Yazar Xavier Dorison'un; Marmara'dan çıkan "Tapınak"ı da iyidir. ;D  Onda çizer; Christophe Bec.

ÇD'nin sürüncemeli Long John Silver'ının da senaristi aynı kişi; iyi yani.

They drew first blood...

tommikser

Bence 13. Ahit oldukça sıkıcı hatta ikinci kısmını okuyamadım bile hala bekliyor.Yarım bıraktığım ender kitaplardan.Marmara'nın Tapınak da oldukça vasat.Ne konu anlaşılıyor nede baskısıyla insanda okuma zevki bırakıyor.

kalidor

Tapınak bana Event Horizon filmini hatırlatmıştı. Evrenin sonunda değil de denizin dibinde geçen versiyonu tabii...
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Alıntı yapılan: kalidor - 28 Şubat, 2016, 21:03:53

Thorgal ile diğerlerini karıştırmamak gerekir. Zira çizim, hikaye, kurgu her şeyi ile onu kıyaslayabileceğimiz bir frankofon çok nadirdir.

Örneğin 13. Ahit ile Haçlı Seferini kıyaslayabiliriz.
Grand Duc ise uçak ve birazda fantezi tamamen görsellik üzerine.
Darkwood Sakinleri..

maeglin

Bugün kargodan alıp okuma fırsatı yakaladım, sonra tekrar okuyup çizimlere tekrar baktım. Kitabını okumadığım için ne kadar iyi bir uyarlama bilmiyorum ama doğrudan çizgi roman olarak baktığımda çok beğendim, saf, kısa ve keyif verici. Öyküsü hoş ama tasvirleri de bir o kadar güzel. Bu kitabı tavsiye eden arkadaşlara teşekkür ederim.