KASIM 2013

Başlatan haysat, 04 Kasım, 2013, 22:26:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Büyülü Dükkan / Çizgi Roman Dizisi
Kızılmaske Cilt: 5

Bundan beş yüz yıl kadar önce, babasının ölümüne ve gemisinin korsanlar tarafından batırılmasına tanıklık eden genç bir adam kendini Bengali kıyılarında bulur. Orada, babasını katleden adamın kafatasına elini koyarak zalimlik ve açgözlülükle hayatlarını sürdüren insanların sonunu getirmeye yemin eder ve soyundan gelen erkeklerin nesiller boyu yaşatacağı efsaneyi, ölümsüz ruhu yaratır: Fantom.

17 Şubat 1936da Amerikalı tiyatro yazarı Lee Falk, Kızılmaskeyi bir gazetedeki birkaç karelik çizgi roman şeridi olarak okurların karşısına ilk kez çıkarttığında, maskenin toplum düşmanlarının ya da balo müdavimlerinin bir aracı olmadığını herkese kanıtlamış ve bununla yetinmeyip "bedeni sıkıca saran" özel kostümle çizgi romanlarda yeni bir gelenek başlatmıştır. Kendine has bu unsurlarla Kızılmaske günümüzün en popüler kahramanlarının atası ve bir çizgi roman klasiği olmuştur.

70li ve 80li yıllarımıza damga vuran Kızılmaske şimdi Büyülü Çizgi Roman etiketiyle, karakterin altın çağında, çizgilerin Sy Barryye emanet edildiği günlük gazete bandı maceralarını kronolojik sırayla toplayan bu ciltlerde yeniden okuyucuyla buluşuyor.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Yeşil Dev Hulk Klasik Cilt :2

Yeşil Dev Hulk'un öfkesi, Dr. Bruce Banner ve tüm dünya için şakaya gelmeyecek son derece ciddi bir sorun, ama gamma ışınlarıyla yıkanmış bünyesinin sorunları insanlığın sorunlarıyla boy ölçüşebilir mi?

Hulk, bu sefer dışlanmışlığın hikayeleriyle karşımıza çıkıyor. Yeşil Devin dizginsiz gücüyle yarattığı yıkım insan doğasının toplumun hem yaşam alanında hem de bilincinde yarattığı yıkım kadar büyük mü? İnsanların hırsları, hayalleri, üzüntüleri ve korkuları karşısında bir gamma canavarı ne tepki verebilir? Dr. Bruce Bannerın insani maceralarında Ron Wilson, Ernie Chan, Alfredo Alcala gibi usta çizerler bunun yanıtını resimlemeye çalışıyor. Bu ciltte The Rampaging Hulk serisinin #9 ve The Hulk! serisinin #10-15 numaralı sayıları bulunmaktadır.

haysat

Özer Sahaf - Çizgi Düşler Yayınevi / Çizgi Roman Dizisi
Le Storie (Hikayeler) Cilt :2 / Sepoyların İsyanı / No Smoking

haysat

Akılçelen Kitaplar / Çizgi Roman Manga Dizisi
Fullmetal Alchemist: Çelik Simyacı Sayı:3

En çok istedikleri şeye sahip olabilmek için amatörce yöntemleriyle bu gücü elde etmeye çalıştıklarında, iki kardeş olan Edward ve Alphonse Elricten biri kolunu ve bir bacağını kaybetmiş, diğeri de yaşayan bir çelik parçasının içine tıkılıp kalmış bir ruha dönüşüvermiştir. Edward artık bir hükûmet ajanıdır ve askerî bir simya tesisinde çalışmaktadır. Benzersiz güçlerini emirlere uymak, hatta öldürmek için kullanır. Ancak Edward, başkalarının da aynı güçlere sahip olduğunun farkında değildir.

Simyanın aşırı kullanımı sonucunda dünya âdeta bir cehenneme döner. En değerli simya hazinesi Felsefe Taşını ele geçirmeye çabalayan düşmanları, kahramanlarımızdan çok daha zalim ve acımasızdırlar.

Korumaları Alex Louis Armstrong eşliğinde kahramanlarımız hasar gören vücutlarını tamir etmesi için çocukluk arkadaşları Winry Rockbelli ziyaret ederler. Ardından Felsefe Taşı arayışlarını sürdürürler. Bu arayış onları Taşın gizli formülünün saklı olabileceği büyük merkez kütüphanesine götürür. Ama Felsefe Taşının gizemi onu korumakla görevli olan muhafızlardan daha dehşetengiz olabilir...

haysat

Y The Last Man ( Son Erkek ) Cilt:1

Daytripper ( Gün Gezgini )

Ateş Yakmak

Jack London'ın aynı adlı hikayesinden Chaboute tarafından uyarlanmış bir çizgi roman

haysat

Lal Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Zagor Klasik Maceralar Cilt: 88

Martin Mystere Klasik Maceralar Dizisi Sayı: 37

haysat

Zagor Sayı: 140 / Asılacak Kadın

Mister No Sayı: 138 /Manaus Gökleri Altında

Martin Mystere Sayı: 140 / Altın Tozu

haysat

Kızılmaske Cilt: 6

Bundan beş yüz yıl kadar önce, babasının ölümüne ve gemisinin korsanlar tarafından batırılmasına tanıklık eden genç bir adam kendini Bengali kıyılarında bulur. Orada, babasını katleden adamın kafatasına elini koyarak zalimlik ve açgözlülükle hayatlarını sürdüren insanların sonunu getirmeye yemin eder ve soyundan gelen erkeklerin nesiller boyu yaşatacağı efsaneyi, ölümsüz ruhu yaratır: Fantom.

17 Şubat 1936da Amerikalı tiyatro yazarı Lee Falk, Kızılmaskeyi bir gazetedeki birkaç karelik çizgi roman şeridi olarak okurların karşısına ilk kez çıkarttığında, maskenin toplum düşmanlarının ya da balo müdavimlerinin bir aracı olmadığını herkese kanıtlamış ve bununla yetinmeyip "bedeni sıkıca saran" özel kostümle çizgi romanlarda yeni bir gelenek başlatmıştır. Kendine has bu unsurlarla Kızılmaske günümüzün en popüler kahramanlarının atası ve bir çizgi roman klasiği olmuştur.

70li ve 80li yıllarımıza damga vuran Kızılmaske şimdi Büyülü Çizgi Roman etiketiyle, karakterin altın çağında, çizgilerin Sy Barryye emanet edildiği günlük gazete bandı maceralarını kronolojik sırayla toplayan bu ciltlerde yeniden okuyucuyla buluşuyor.

haysat

Thor Klasik Cilt: 2

Şimşek çakacak, gök gürleyecek, yıldırımlar düşecek... Çünkü Thor burada!

Tehlike büyüyor. Alçak kardeşinin oyununu bozuşunun ardından Thor, Dr. Doomun ülkesi Latveryada zalimliklere karşı koyarken bilinmedik bir tehlike tüm evreni tehdit etmekte. Öte Dünya Asgardın en asil savaşçılarını ve yüce Odini bile sonsuzluk kıskacına alırken Thor evreni ve evrendeki sevdiği her şeyi kurtarmak için en beklenmedik varlıkları, hatta babası Odini karşısında bulacak. Bu umutsuz savaşta umutların daha da azaldığı her an evreni sona yaklaştırırkensürgündeki hain Loki içinse tüm bunlar intikam fırsatı demek.

Marvelın ve özellikle Conan serilerinin efsane çizeri John Buscemanın çizgileriyle resme aktarılan bu ciltteki destansı maceralar Thor #181-195 sayıları arasında yayınlanmıştır.

haysat

Esen Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Böyle Sustu Zerdüşt

Zerdüştlük, dünyanın en eski tek tanrılı dinlerinden biri.

Peki, günümüzde ihlallerine sıkça tanık olduğumuz insan haklarının, ilk bildirisinin aslında Milattan Önce 539da, Zerdüştî bir kral olan I. Darius zamanında yazıldığını biliyor muydunuz?

2005-2008 yılları arasında Avrupanın çeşitli yerlerinde, Zerdüştlüğün birçok önemli sîması şaibeli şekillerde öldürüldü. Bu kişilerden biri olan Kasra Vadarafinin hayatından esinlenerek yazılan bu çizgi romanın her sayfasını merakla, heyecanla, gülerek ve duygulanarak okuyacaksınız.

İranda Zerdüştî olmak, Zerdüştlüğün tarihi, mültecilik, aşk, cinayet gibi temaların peşinde İran, İsviçre, Fransa, Amerika, Hindistan gibi ülkelerde dolaşacaksınız.

Fransada en yetenekli çizgi romancılar arasında kabul edilen Nicolas Wild, sürgün edilen, horlanan, öldürülen insanları anlatırken bile güldürmeyi ve mesafeli durmayı başarabiliyor.

Çizgi roman okurken sadece eğlenmek değil, aynı zamanda düşünmek ve keşfetmek istiyorsanız, Böyle Sustu Zerdüştün sesine kulak verin...

"Şaşırtıcı detaylarla dolu eğlenceli bir roman, heyecan verici bir polisiye..."
-Jean-Cristophe Ogier, France İnfo-

"Mükemmel bir çizgi roman! Son zamanların en iyisi..."
-Radio PFM-

"Bize insanlık tarihinin az bilinen bir parçasını hatırlatan, nefes nefese ve yoğun bir öykü..."
-Libération-

"Böyle Sustu Zerdüştte, Nicolas Wild, kendine has mizahı ve hassasiyetiyle sizlerle..."
-Le Monde-

"Bilgece, güleryüzlü, derin ve ironik. Bu çizgi roman Wildin yeteneğini teyit ediyor."
-LExpress-

darkwood

Fuar nedeniyle bu ay daha başka yayınlar da çıkacak gibi,  Zerdüşt adlı yayını duymamıştım.
Güzel paylaşımlar için teşekkürler.
Darkwood Sakinleri..

aa

Bravo Büyülü Çizgi, Kızılmaske 5 ve 6 arka arkaya çıktı. Sanıyorum seriyi kısa zamanda tamamlayacak.
Esse Gesse Hayranı...

haysat

Kolektif Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Grafik Kanon Cilt : 3

Efsanevi grafik sanatçıları ve illüstratörler ile dünya edebiyatının öne çıkan eserleri bir arada!

Çizgi roman severlerin dünyanın önemli illüstratörlerinin işlerini bir arada bulacağı, edebiyat severlerin ise klasik metinlerin çizgilerle buluşmasından mest olacağı ve belki de şimdiye dek fazla haşır neşir olmadıkları çizgi romanlara ilgilerinin artacağı bu yaratımın 3. Cilti bizi dünya edebiyatının 20. yüzyılda kaleme alınmış çığır açan örnekleriyle görsel bir yolculuğa çıkarıyor. Yalnızca aşina olduğumuz değil, belki de ismini ilk kez duyduğumuz eserlerin çizgilerle dansı insana bambaşka bir bakış açısı sunuyor.

"Modern dünyanın en gözü pek grafik sanatçıları klasik edebiyat eserlerinin özünü başarıyla yakalıyor."
-Kirkus Reviews-

"Üç ciltlik bu antoloji çizgi roman koleksiyonları arasında sağlam bir yer kazanacağa benziyor."
-Library Journal-

"Hem edebiyat severlerin hem de çizgi roman hayranlarının mutlaka edinmesi gereken bir antoloji."
-The Rumpus-

DAMPYR

Alıntı yapılan: aa - 05 Kasım, 2013, 09:55:31
Bravo Büyülü Çizgi, Kızılmaske 5 ve 6 arka arkaya çıktı. Sanıyorum seriyi kısa zamanda tamamlayacak.
Aralık ayında Kızılmaske çıkmayacak Aralık ayı sayısını bu ay yayınladı İlyas.... 8) ::) :D

haysat

İtalik Yayınları / Çizgi Roman Dizisi
Gılgameş

Gılgameş, antik Mezopotamya şehri Urukun kralıydı. Kardeşi Enkiduyla birlikte halkını kötülükten, savaşan öfkeli canavarlardan ve güç delisi bir tanrıçadan korudu. Fakat Gılgameş, tek başına ölümsüzlüğü bulmak üzere bir arayışa çıkarak, diğer hiçbir insanın gidemediği kadar uzağa, tanrıların ülkesine yolculuk etti.

Gılgameşin hikayesi, beş bin yıl önce çivi yazısı tabletlere yazılmış bir epik şiirden geliyor. Herkül, Beowulf, Kral Arthur hatta Kutsal Kitaptaki anlatılardan da önce. Kendinizi bu epik şiirin cesur bir yeniden anlatımına hazırlayın!