KASIM 2013

Başlatan haysat, 04 Kasım, 2013, 22:26:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Bilfen Yayınları / Mırnav serisi

2010 yılında çizgi roman okurları platformu tarafından en iyi çocuk çizgi roman çizeri ödülünü kazanan Sinan Gürdağcık'ın her sayfasında Mırnav'ın ayrı bir hikayesi olan kitabıdır.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

darkwood

Mırnav'ı daha önce 1980 li yıllarda Milliyet çocuk dergisi ve üç sayısını Yılmaz yayıncılık adı altında İlhan da yayınlamıştı.
Darkwood Sakinleri..

haysat

Biliyorum uzun zamandır Altın Madalyon ailesinden uzak kaldım.
Bir çok arkadaşımızda aylık çıkan yayınları takip ediyor  bu sayfadan bazı sıkıntılı olaylardan sonra tüm arkadaşlardan özür dileyerek bu günden itibaren  kaldığımız yerden devam ediyoruz..

haysat

Yapı Kredi Yayınları / Çizgi Roman Dizisi
Red Kit Sayı: 72 / Rintintin'in Mirası

Morris-Goscinny ikilisinin ortak çalışmalarından olan Rintintin'in Mirası'nın en
önemli özelliği, Rintintin'in Red Kit'i de Düldül'ü de ikinci plana iterek başrolü ele
geçirmesi. Rintintin, hayatını kaybeden eski hükümlü Oggie Svenson'un yüklü
mirasını kendisine bırakmasıyla dünyanın en zengin köpeği olur. Ancak servete
konmasıyla Daltonları peşinde bulması bir olur. Köpeğe bir şey olması halinde
varis olacak Joe Dalton, işi şansa bırakmak niyetinde değildir. Rintintin'i bulup
yok edecektir.

Red Kit'in bu sayıdaki görevi öncekilerden biraz farklı; her zamanki gibi her şeyi
yanlış anlayıp "sevgili sahibi" sandığı Joe Dalton'u arayan Rintintin'i korumak...
Üstelik hem Daltonlardan hem köpeğin kendisinden hem de maceranın sürprizi
olarak devreye giren Çinlilerden!

Yapı Kredi Yayınları / Çizgi Roman Dizisi
Red Kit Sayı 73 / Red Kit'in Nişanlısı

Yalnız erkeklerin yaşadığı köye doğru yola çıkan kadınlar konvoyu, Red Kit'in
o güne dek öncülük ettiği "en kadınsı" kervandır. Yolcularının tamamını huyları
suları değişik değişik kadınlardan oluşturmuştur. Kadınları müstakbel eşlerine
kavuşturma operasyonuna arabalar dolusu eşya ve her öğün pişen İrlanda
yahnisinin yanı sıra Vahşi Batı yolculuklarının vazgeçilmezleri olan haydutlar,
Kızılderililer, fırtınalar, çıngıraklı yılanlar ve tabii Daltonlar da katılır. Ama ekibi
bekleyen asıl sürpriz varıştadır. Nişanlısı bekârlığa veda partisinde kontrolü
kaybedip hapse düşen kızlardan biri, Red Kit'in nişanlısı oluverir. Yalnızlığından
vazgeçmeye hiç niyeti olmayan kovboyumuz, bir yandan kızın güvenliğini
sağlamaya, bir yandan da paçasını kurtarmaya çalışacaktır...

Morris ile Guy Vidal'ın ortak çalışması olan Red Kit'in Nişanlısı, albüm olarak ilk
kez 1985'te yayımlanmıştı.

haysat

Rodeo Yayıncılık / Çizgi Roman Dizisi
Ken Parker Sayı: 50 / Asker Hikayeleri

Ken Parker Altın Serinin 50. kitabı olan "Asker Hikâyeleri", usta çizerleri sadece Berardinin değil, Bierceın dehasıyla da buluşturuyor. Savaş insanların kitleler halinde ve şiddetle kavga etmesidir... Özünde mantıksızdı, barbarcadır... Öte yandan, askerlik saygın bir meslek, şehitlik önemli bir mertebe kabul edilir...

Giancarlo Berardi, serimizin yeni kitabında işte bu yaman çelişkiyi Amerikan İç Savaşı üzerinden irdeliyor. Savaşın insanları hangi durumlara sürüklediğini, askerlik prikolojisini ve vatanperverlik kavramlarını sorguluyor. Ve tüm bunları yaparken, sırtını 19. yüzyıl Amerikan edebiyatının sağlam bir kalemine yaslıyor: Ambrose Bierce!

Ambrose Bierceın öykülerinden hareketle ortaya çıkarılmış "Asker Hikâyeleri", kompozisyonu itibarıyla en sıradışı Ken Parker maceralarından biri. Çünkü anlatının şimdiki zamanını Milazzonun alıştığımız üslubu ile okurken, Kenin Ambrose Bierceın dilinden bizzat dinlediği öyküler ise Renato Polese, Giorgio Trevisan, Carlo Ambrosini ve (bu kez ölüme özdeş karanlık tesirini yansıtan bir lavi tekniğiyle) Ivo Milazzonun çizgileriyle akıp gidiyor.

haysat

Hoz Comics / Çizgi Roman Dizisi
Dylan Dog Renk Cümbüşü Sayı:5

Hoz Comics / Çizgi Roman Dizisi
Zembla Sayı:4

Ölüm Labirenti / Adi Şantaj / İhanet / Maceralı Safari / Dövmeli Maymun

haysat

Aylak Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Simpsonlar / Hücum Vakti!

Bütün hazırlıklar tamam! Amerikanın en popüler çizgi ailesi okuyanı gülmekten çatlatacak yeni maceralarıyla karşımızda! Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie ikinci çizgiromanla okuyucuyla buluşmak için sabırsızlanıyor.

Simpsonlar Hücum Vakti tam bir kahkaha tufanı. Dede Simpson, "Nerde o eski Noeller" diye giriyor söze, Büyük Buhran yıllarına denk gelen çocukluğuna götürüyor bizleri ve anlattığı garipliklerle dolu hikayeyle, televizyonsuz geçen bir Noel akşamını şenlendiriyor. İkinci macerayı okumak içinse, lütfen emniyet kemerlerinizi takın! Çünkü kabin hostesi olmaya karar veren Patty ve Selma ile uçuşa geçiyoruz! Dünyanın en sıradışı hostesleriyle uçmak ise yürek ister, zira gökyüzü hiçbir zaman eskisi kadar huzur verici olamayacak.... Sonraki macerada ise Bart ve Lisa yayıncılık işine giriyor ve SIMP-TV, yaratıcılıkta sınırları zorlayan TV programlarıyla tüm reyting listelerini altüst ediyor. Son olarak ise, hükümetin desteklediği Kilo Verme Programı, kolesterol zengini şehrin üzerine kara bir bulut gibi çöküyor. Takdir edersiniz ki bu konuda en çok açlık çeken kişi de Homer oluyor.

Simpsonların durmaya niyeti yok. Öyleyse, Simpsonlar fanları için hücum vakti!

haysat

Akılçelen Kitaplar / Çizgi Roman Manga Dizisi
Vampir Şövalye Sayı:3

Tanınmış bir okul olan yatılı özel Cross Akademisinde gündüz ve gece dersleri bir arada bulunuyor. Gündüz derslerine sıradan öğrenciler devam ederken elit bir grup olan gececi öğrencilerin hepsi birer vampir!! Gündüzcüler için vampirlerin varlığı da gece derslerinin gerçek yüzü de kesinlikle bir sır. Bu büyük sırrı iki kişi korumakla görevli, Yuki ve Zero, onlar Akademinin Koruyucuları!!Gece sınıfının sınıf temsilcisi saf kan vampir olan Kaname ise bu önemli görevde Yuki ve Zeronun en büyük destekçisi. Safkan vampir Kaname, Yuki ve Zeronun sırrını öğrendiğinden beri ne yapacağıyla ilgili düşüncelere dalmış bir halde kendini odasına kapatır. Ancak İçiconun dedesinin Ay Yurduna gelmesiyle tüm Gece Sınıfı, yaşayan en yaşlı vampiri karşılamak için bir araya gelir. Her ne kadar İçiconun dedesi torununu ziyarete geldiğini söylese de aslında peşinde olduğu şey Kanamenin safkanıdır.Manga tutkunlarının merakla beklediği Vampire Knight- Vampir Şövalye, mangayı Türkçe okumak isteyenler için 3. cildiyle raflarda!

haysat

Maceraperest Çizgiler / Çizgi Roman Dizisi
Aylık Seri Tex Sayı: 201 / Vegaslı Cellatlar

Maceraperest Çizgiler / Çizgi Roman Dizisi
Altın Seri Tex Sayı: 165 / Apaçi Kid

haysat

Marmara Çizgi / Çizgi Roman Dizisi
The Punisher / Başlangıç

Cezalandırılmaya hazır olun!

Marvelin tek kişilik ordusu kendini ilk defa hiçbir sınırı olmayan, yetişkin okuyuculara yönelik bir serinin tam ortasında buluyor!

Avcı av haline gelirken, yazar Garth Ennis, Punisherı kelimenin tam anlamıyla MAX seviyesine ulastırıyor!

Frank Castleın eski ortağı Microchip geri dönüyor ve Frankin peşine düşüyor. Ama aklındaki ilk şey Franke, kabul etmesi gerektiğini düşündüğü bir teklif sunmaktır. Cayır cayır yanan kurşunlara, kan banyolarına ve cesur başlangıçlara hazır olun!

Bu ciltte, GARTH ENNIS [Preacher] tarafından yazılıp LEWIS LAROSA [Citizen V and the V-Battalion: The Everlasting] tarafından çizilen Punisher MAX serisinin 1den 6ya kadar olan sayıları bir araya getirilmiştir.

Lejyon

1942. İkinci Dünya Savaşı. Naziler güçlerinin doruğunda. Müttefik Kuvvetler muharebe alanında ilk zaferini kazanır. Savaşın sonu hiç bu kadar belirsiz olmamıştır. Bu sırada İngiliz istihbaratı çok gizli bir Nazi silahı hakkında bilgi edinir: Kanının ufacık bir damlasını bile taşıyan her canlı varlığı kontrolü altına alabilen, 10 yaşında, Ana adında, Rumen bir kız yani Lejyon.

Dünyaca ünlü Amerikalı çizer John Cassaday (ASTONISHING X-MEN, PLANETARY) ile Fransız yazar Fabien Nury sizlere, Nazilerden Vlad Dracula kadar uzanan, casusluk ve doğaüstü korku öğeleriyle dolu nefes kesici bir macera sunuyor.

haysat

Barbar Conanın Vahşi Kılıcı Sayı: 8

Barbar Conanın Vahşi Kılıcı sadece Robert E. Howardın ünlü karakteri Conanın heyacan verici ve yaman maceralarını içinde barındıran bir çizgi roman dergisi değil, aynı zamanda çizgi roman dünyasının en coşkulu ve saygı duyulan sanatçılarının büyüleyici çizimleri için yeni bir açılım fırsatıydı. Renkli çizgi roman serileri için aşırı güçlü olan bu çizimleri ortaya çıkaran kişiler, uluslar arası bir yetenekler karmasıydı.

Elinizde tuttuğunuz bu toplamada John Buscema, Alfredo Alcala, Gene Colan Dick Giordano, Frank Brunner, Enrie Chan ve Carmine İnfantino gibi unutulmaz yaratıcıların gerçek olgunlukta, unutulmaz kılıç ve büyü öyküleri dokumak için ihtiyaç duydukları özgürlüğü bulduklarını göreceksiniz. Bu yaratım süreci boyunca derginin yazarı ve editörü olarak dümeni elinde tutan Roy Thomasın, Robert E. Howardın efsanevi Conan eserlerinin özüne sadık kalarak yaptığı heyecan verici uyarlamalara ve genişletmelere tanık olacaksınız.

Thor ve Loki / Kan Kardeşler

Her hikayenin iki tarafı vardır.

Thorunkini dinlemiştiniz. Şimdi sıra Loki tarafını dinlemeye geldi. Odinin en az sevilen oğlu, Asgard destanını kendi bakış açısıyla yeniden yazıyor! Lokinin güce duyduğu sonsuz açlığı, Sife karsı hissettiği karmaşık duyarlılığı, Baldera karşı hissettiği antipatisi, kendisinden büyük kardeşi Thora ve ilgisiz babasına karşı hissettiği çok derin hasreti ve dargınlığı, herhangi bir zamana ait olmayan bu masalda farklı anlamlar kazanıyor.
Robert Rodi tarafından yazılıp Esad Ribic tarafından resmedilen bu nefes kesici ciltte, Loki #1-4 bir araya getirilmiştir.

haysat

Gerekli Şeyler / Çizgi Roman Dizisi
Dark Avengers 1. Cilt / Toplanın

Gizli İstila Skrullların başarısızlığı ile son bulmuş, dünya düzeni bir daha eskisi gibi olmayacak şekilde kökünden değişmiştir. Skrull kraliçesi Avengers, Thor, Hoodun süper kötüler çetesi ve eski Green Goblin Normon Osbornun Intiativinin toplu bir saldırısı ile yenilmiştir. Ama bütün övgüyü Normon Osborn alır. Artık S.H.I.E.L.D. Yok H.A.M.M.E.R. var başındada dünya polisi Normon Osborn.

"Benim adım Norman Osborn ve ben bu Avengersı onaylıyorum!"

İşte karşınızda, Dünyanın en güçlü kahramanlarından oluşan yeni bir takım. Güneş ışığı gülümseyen yüzlerine vuruyor ve sahneye yürürlerken tamamen büyülerine kapılmış bir kalabalık onları karşılıyor! Spıder-Man, Wolverine, Ms. Marvel, Hawkeye... Onları tanıyorsunuz, onları seviyorsunuz! Onlar sizin Avengersınız ve sizi korumak için buradalar!

Ama... işler göründüğü gibi değil. Gerçek Avengers yer altına çekilmişken, onlar gibi görünen bu Avengers kim ve neden bir araya geldiler? Karanlık Hükümranlık daha yeni başladı ve Dark Avengers, Norman Osbornun Marvel Evreni hakkındaki delice planlarında en merkezde duruyor.

Dünya Savaşı Hulk

Hulk dönüyor. Ve içinde şu güne kadar yanmamış bir öfke alevi yanıyor. Yazılmış en iyi Hulk serilerinden biri olan Planet Hulkın devamı olan Dünya Savaşı Hulk bütün Süper Kahramanların dünyayı Hulkın gazabından kurtarmak için verdikleri çaresiz mücadeleyi anlatıyor. Marvel evrenindeki bütün kahramanları bir arada görmek ve favori kahramanınızın Hulk karşısında neler yapabildiğine tanık olmak için iyi bir fırsat. Dünyanın en güçlüleri kozlarını paylaşırken Dünya titriyor.

"Muhteşem bir kitap, bebek, mutlaka okunmalı."
-Ken Tucker, Entertainment Weekly-

Dizginlenmemiş öfkenin epik hikayesi! Bir grup Marvel süper "kahramanı" tarafından vahşi uzaylıların gezegeni Sakaara sürgün edilen Hulk öfke ve kan ile orayı fetheder köle gladyatör ve sonunda da kral olur. Şimdi ise, Hulk korkutucu öfkesini Iron Man, Reed Richards, Doctor Strange ve Black Boltta ve onlarla arasında duracak kadar aptal olan her hangi birine kusmak için Dünyaya dönüyor. Vahşi gladyatör savaş kardeşlerinin eşliğinde ve akla gelebilecek en keskin, en saf öfke ile Hulk her zamankinden daha güçlü. Ve aptal gezegenimizi parçalamaya geliyor!

haysat

The Mighty Avengers 4. Cilt / Gizli İstila 2. Kitap

Dünyanın en ölümcül suikastçilerini yönetiyordu; çünkü kendisi dünyanın en ölümcül suikastçisiydi!

Elektranın bir skrull taklitçi olduğunun öğrenilmesi, tüm Marvel Evreni boyunca şok etkisi yaratır ve bunun sonucunda ortaya çıkan güvensizlik ise Avengersın özündeki birliktelik duygusunu bozar. Skrull istilasının son hızıyla devam etttiği şu anda Elektranın kaçırılmasının ardındaki gerçekler gözler önüne seriliyor! Marvel fanlarının nefeslerini tutmuş beklediği, hikayelerin ardındaki hikayeler anlatılırken, bu ciltte Skrullların aramıza sızması ve Dünyanın istilası keşfediliyor.

The New Avengers 12. Cilt - Güç Kaybı

Normon Osborn dünya polisliğini iyiden iyi ele almıştır ve gücün merkezindeki yerini korumak için her şeyi yapabilir şuçlular ile beraber çalışmak bile onun için problem değildir. Hele gerçek Avengersı dize getirmek için hiç bir fırsatı kaçırmaz. Büyük finale az kala Normon Osborn ile Avengers arasındaki büyük mücadeleyi kaçırmayın. Riske atılan ise Luke Cage yani namı diğer Power Manin hayatı.

Güç dengesi değişiyor!
Hoodun çetesinden biri New Avengersın güçlerini çekmenin bir yolunu bulur ve bu hiç beklenmedik şekilde "Karanlık Hükümranlığın" güç dengesini değiştirir. Cage ise bunun kurbanı olur ve tek umudu ise Norman Osborndur

Ayrıca yeni yüce büyücünün öğrenmesi gerek çok şey vardır ve bunları... Spider-Manden mi öğrenecek?

haysat

Gerekli Şeyler / Çizgi Roman Manga Dizisi
Bleach 6. Cilt / Ölüm Üçlemesi Uvertürü

Bleach, bölümleri haftalık Shonen Jump dergisinde 2001den beri yayınlanan ve Zombie Powderın mangakası Tite Kubo tarafından yaratılmış olan ünlü manga serisidir. BLEACH ilk olarak Ağustos 2001de Shueishanın Haftalık Shounen Jump dergisinde yayınlanmaya başladı. Manganın ilk cildi Japonyada 1.25 milyon kopya sattı ve bütün seri toplamda 36 milyondan fazla sattı. 2005te shounen kategorisinde Şogakukan Manga Ödülünü aldı. Animeye de uyarlanmış olan BLEACHin ayrıca iki ovası, üç anime filmi, bir rock müzikali ve birçok video oyunu vardır.

Seri, 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneği olan bir lise öğrencisi (İçigo Kurosaki)nin hayatını anlatır. Rukia Kuçiki isimli bir Şinigami (Ölüm Meleği) bir gün bir Hollowu (Kötü Ruh) takip ederken İçigo ile karşılaşır. Kötü Ruh ile savaşırken yaralanmasından dolayı güçlerini İçigoya aktarmak zorunda kalır. Böylece İçigo ve Rukianın maceraları başlar. Birlikte Kötü Ruhları arar, düzensiz ruhlar üzerinde ruh gömme işlemi yani Kidoh yapar ve onları Ruh Toplumuna (Soul Society) yollarlar.

Hikayenin ilk bölümleri, şinigamilik işinden çok karakterler ve geçmişlerine odaklanmıştır. Olaylar açıldıkça hikâye Şinigami dünyasına diğer bir deyişle Ruh Toplumuna (Soul Society) doğru derinleşmeye başlar.

X-Men Klasik Sayı:5

Ucubeler, Doğanın kusurları, Mutantlar. Bütün dünyadan dışlanmalarını sağlayan kendilerine özgü karakterler ve yetenekler ile dünyaya geldiler. Telepat Charles Xavier tarafından toplanan X-Men, onlardan korkan, onlardan nefret eden bu dünyayı korumaya yemin etiler. İsterseniz onları mutant isterseniz Atomun çocukları ya da insanlığın yeni genetik aşaması olarak adlandırın. Onlar X-Men. Ve bu onların hikayesi.

Bütün bir evrenin baş belası Brood ırkı, X-Meni kaçırmış ve korkunç planları için kullanmaya hazırdır. Broodun ana gezegenlerinde tam bir ölüm kalın savaşı başlamak üzeredir. Ayrıca bu kitapta Profesör Xin Magneto ile nasıl karşılaştığını ve Fantastic Four ile X-Menin uzaylı bir tehtite karşı birlikte nasıl savaştıklarını da göreceksiniz.

hanac

Alıntı yapılan: haysat - 10 Şubat, 2014, 23:51:02
Biliyorum uzun zamandır Altın Madalyon ailesinden uzak kaldım.
Bir çok arkadaşımızda aylık çıkan yayınları takip ediyor  bu sayfadan bazı sıkıntılı olaylardan sonra tüm arkadaşlardan özür dileyerek bu günden itibaren  kaldığımız yerden devam ediyoruz..

Teşekkürler Ali.

Bu bölümün devamlı güncellenmesi çok iyi oluyor.