World War Hulk ( Dünya Savaşı ) - Gerekli Şeyler

Başlatan gamlıbaykuş, 06 Kasım, 2013, 12:08:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

Güneş dostumuz, rayından çıkan "öyküleme !" için haklı olabilir..ama bu sadece "hulk"un son dönemleri için değil bir çok marvel ve dc "super hero"su için geçerlidir sanırım..
ben orjinal 27 sayının toplamından oluşan (9 sayı "rampaging hulk" ve diğer 18 sayı "the hulk" olarak yayınlanmıştır..) ve sevgili dostumuz Rıza'nın çevirileri ile  "essential"ları okuyarak sükunet bulmasını ve bu yayının son iki cildini de muhakkak okuyarak "hulk olayını!" bir kere daha değerlendirmesini tavsiye edeceğim  ;)  :)
not:yukarıdaki tavsiye sonuç vermezse bazı "hulk" önerilerimiz daha olacak..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

tommikser

Gıcık olsamda sonunda kadar okumaya devam.Yalnız klasik Hulk okumak da zor.Bir Örümcek kadar zevkli değil maalesef.Umar abim çevirsin ben okumaya devam ederim.Sevmek konusu için daha iyi öyküler okumam lazım.

rumar80

Üçüncü cildin çevirisi çoktan tamamlandı, dördüncü ciltten de 2,5 sayı kaldı.

tommikser

Diğersayılarda peki öykü gelişimi nasıl Umar abim.Okuma açısından bakarsan kendini daha rahat okutuyor mu yoksa okurken gerçekten içmek gerekli mi?  :D

rumar80

tommikser

s.b

Alıntı yapılan: tommikser - 19 Ocak, 2014, 14:54:08
Okudum. Nasıl diyeyim devam eden bir sayı veya tek başına gibi bakılabilir.Bana çok absürd geldi.Yani gene Hulk kafası yaşamış.Hulk smash modunda dünyada ne kadar kahraman varsa patakladı.İşte burası bana çok saçma geldi.Hulk sen neymişsin arkadaş.Bütün marvel evrenini sıra dayağına çekti.Kimsede bir şey yapamadı.Hele Manathan adasını 24 saat içinde boşaltacaksınız geyiği.Birde üzerine arena dövüşleri.Yok anam yok Dünyayı kurtaran adam ile yarışabilecek bir senaryoydu gerçekten.Neden Hulk'a gıcık olduğumu daha iyi anladım :D

Böyle bir yazıdan sonra kesin olarak banlanıp foruma girmenize engel olunacaktır. Sizi Hulk'a karşı saygılı olmaya davet ediyorum. Yüce admin sizi ezecek.  ;D ;D
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 19 Ocak, 2014, 22:06:41

Böyle bir yazıdan sonra kesin olarak banlanıp foruma girmenize engel olunacaktır. Sizi Hulk'a karşı saygılı olmaya davet ediyorum. Yüce admin sizi ezecek.  ;D ;D

Tommikser'in reklam gelirlerine temlik konulmuştur.

Ayrıca 1994 yılında arkadaşından aldığı günümüz parası ile 5 TL yi geri ödemediği tespit edilmiştir.

Bu vesile ile de VW (Halk Arabası) Jetta'sına da el konulmuştur.

Ayrıca HULK eleştiri zamanlaması da manidar bulunmuştur.

SMUB Çizgi Roman

Çıktığı zamanlarda orjinallerini okumuştum. Şimdi tabi ki tekrar alıp okudum...

SPOİLER İÇERİR!!!  :D

Serinin ilerleyen yerlerinde Örümcek Adam, Black Bolt`u tanımayan karakterlere "Tanıdığım en güçlü 2. adam" diyordu. Sonradan Hulk`un paçavraya çevirdiğini görünce 3. adam olduğundan bahsetti. Ki burası önemli bir nokta...

Aslına bakarsanız, burada yazarların kendileriyle en büyük çelişkisi de çok güzel ortaya çıkıyor. Hulk`un, Black Bolt`u nasıl o kadar bariz bir şekilde yendiğini açıklayamadıkları için o kısmı es geçmişler. Halbuki, bu bütün okuyucuların görmek istediği bir sahne değil mi? Marvel evreninin en kuvvetli iki karakteri savaşıyor ve türk filmlerindeki sevişme sahneleri gibi giriş ve sonuç bölümünü görüyoruz. Arası yok :)

Dahası, Sentry farklılaştırılabilmiş güzel bir Superman esinlenmesi ve sevdiğim bir karakter. Ancak "BİR MİLYON PATLAYAN GÜNEŞİN GÜCÜ" ne demektir? Bir tane güneşin gücü bir Dünya yüzeyin, tüm uygarlığı hatta tüm yer şekillerini rahatça yok eder. Bir tane patlayan güneşin gücü dünyayı değil bütün güneş sistemi gezegenlerini yok eder. Hatta komşu yıldız sistemlerine de etki bırakır. Milyon tane güneşin patlaması samanyolu gibi galaksileri yok eder. Böyle bir güç, Galactus vs. hepsini cüce bırakır. Haydi bir şekilde bir karaktere veriyorsunuz, sonradan neden ucu ucuna Hulk`a yeniliyor? Fizik yasalarına biraz ayıp olmuyor mu? :)

Keyifle okuduğumuz bir seri ancak "Hulk smash" demek için biraz ucu kaçırılmış. Sizlerin de dediği gibi herkesi pataklıyor. Ancak yan serilerde Ghost Rider`ın yenme ihtimali bulunurken o da bir şekilde bağlanmış ve "Hulk suçsuzdur, Manhattan`i 25. kez yok etmesi bile suçlu sayılmaya yetmez esas suçlu onu uzaya gönderenlerdir" denilip es geçiliyor. Yemedik ama olsun. Hulk severlerin muhakkak okuması gereken bir seri...

kalidor

Okuyup vakit öldürmemek lazım bu tür şeyleri  ;D Bu taytlı pelerinli super herolar kendi aralarında dövüşür dururlar ama sonuç yok. Her macerada silbaştan. Her zaman diyorum, yine diyeceğim: Other heros fight, Conan killz....  8)
Crom! Ölüleri Say...

tommikser

SMUB çok güzel yazmışsın ağzına sağlık.

sulkesen

büyük hevesle almama rağmen okuduğum en kötü hulk macerası. hulk bir kere intikam planı yapacak zekaya sahip değil ayrıca hulk herkasi döver mantığını kabul edemiyorum yoksa hulk  thor'u döver,sentri'yi döver,odin'i döver, galaktus'u döver herkesi döver.....döver bu işin ucu kaçar biraz. pek aklıma yatmadı hoşuma da gitmedi

Gambit

Alıntı yapılan: sulkesen - 10 Şubat, 2014, 13:38:45
büyük hevesle almama rağmen okuduğum en kötü hulk macerası. hulk bir kere intikam planı yapacak zekaya sahip değil ayrıca hulk herkasi döver mantığını kabul edemiyorum yoksa hulk  thor'u döver,sentri'yi döver,odin'i döver, galaktus'u döver herkesi döver.....döver bu işin ucu kaçar biraz. pek aklıma yatmadı hoşuma da gitmedi

bu olay tamamen, Marvel in, DC nin Superman i karsisinda ezik kaldiginin psikolojisinden baska bir sey degil

Superman esitinde bir tanrisal guc yaratmak icin Hulk u sacmalattikca sacmalatiyorlar, tum olay bu

yine de okunuyor arada sirada iste bazi maceralari

gamlıbaykuş

Sonunda okudum, bir HSD üyesi olarak daha önce okumam gerekirdi ama işte :) Aslında Oscarlık bir film senaryosu aramaya gerek yok artık Amerikan çizgi romanlarında. Planet Hulk sonrası konu iyi bağlanmış ve bitirilmiş bence.

Hulk' un bu kadar süper kahramanı nasıl böyle hallaç pamuğuna çevirmesine gelecek olursak; zaten kitabın içinde Dr. Strange, Mr. Fantastic ve İron Man it gibi tırsıyorlar olacaklardan. Aslında burada saf öfkenin gücüne inanıyor ve doğuracağı sonuçları biliyorlar. Eee kolay değil, adam dünyadan sürülmüş, türlü badireler atlatmış, sevmiş-sevilmiş hamile olan eşi ve kral olduğu gezegenden milyondan tane canlı ölmüş eee. Siz kudurmaz mısınız :) Gerçek hayatta bile korku, ani öfke, adrenalin patlamaları insanlara olağanüstü şeyler yaptırırken; aldığı her nefeste sinirlenen Hulk' un bunları yapması çok mu?

Çizimlere gelecek olursa; keşke John Romita Jr. değilde başka biri çizseymiş diye düşündüm. Romita' nın çizgilerini beğenmediğimden değil ama bu esere farklı birçizim tarzı daha iyi giderdi. Baştan sona vurdulu kırdılı bir kitap okumak istiyorsanız buyurun: Hulk Dünya Savaşı :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

gamlıbaykuş

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...