RİN TİN TİN

Başlatan Mister NO, 21 Kasım, 2013, 00:00:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kerimoğlu

İdefix listesine almış, 21.04.2015 (salı) önsipariş tarihi verilmiş, bilginize...

Sakızlı Ohannes Paşa

Yky'nin çıkardığı ilk albüm "maskot"u okudum. Tam olarak rintintin'in başrolde olduğu bir çizgi romanın sahip olması gereken absürtlük dozajına sahip bu albüm. Oldukça eğlenceli. Tavsiye ederim. Red kitleri alan bunu da kaçırmaz zaten.

nicholaihel

maeglin

Ben de oldukça eğlendim, bu seri için bir yayın periyodu var mı YKY'in yoksa diğer yayınlardaki gibi Allah'a emanet mi ilerliyor?

battlehammer

iki cildi de aldım ve pişman oldum. Gerçekten her yönden berbatlar. Nasıl bir baskı tekniği uygulamışlarsa artık, 90lardaki giflere bakar gibi hissediyor insan. Çeviri, font seçimi, balonlama, cilt kalitesi her yönden berbat. Şilliler Yayınevinden çıkan 91 cep albümlerime dönüyorum ben, sizlere kolay gelsin yky ile.

Animvader

Alıntı yapılan: maeglin - 12 Eylül, 2015, 19:34:08
Ben de oldukça eğlendim, bu seri için bir yayın periyodu var mı YKY'in yoksa diğer yayınlardaki gibi Allah'a emanet mi ilerliyor?

Ülkemizde LAL dışında hiç bir çizgiroman yayıncısının yayın periyodu yok maalesef.

maeglin

Alıntı yapılan: Animvader - 12 Eylül, 2015, 19:48:37
Ülkemizde LAL dışında hiç bir çizgiroman yayıncısının yayın periyodu yok maalesef.

Anladım, Mart ve aşağı yukarı Temmuz - Ağustos gibi çıkmış iki sayı, Aralık - Ocak gibi sonraki gelir muhtemelen 5 sene de falan 22 sayı tamamlanır  >:(

Sakızlı Ohannes Paşa

Frankofonlara çok hakim olmadığım için baskısına yorum yapmak istemiyorum. Ama hikayeler eğlenceli. Red Kit tamamlandıktan sonra YKY'nin bitirdik diye düşünmeyip Rin Tin Tin basması da olumlu bir gelişme olarak görülmeli.

s.b

RİNTİNTİN 1 - MASKOT

Bilindiği üzere Rintintin makara kukara bir çizgi roman. Ancak bu ilk sayıda sadece kukara var makara yok. Ne demekse artık ben de bir şey anlamadım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Bu seri nedense bana uzak geliyor.

V

"İstemem,eksik olsun.."

s.b

RİNTİNTİN 2 - BABA

Malumaliniz Goodfater namı diğer Baba adlı filmi herkes bilir. Marlon Brando'ya Baba rolünde hayran kalmıştık.
Şimdi zaman değişti. Artık uyuz köpekler Baba olabiliyor. Hem de ahmak bir köpek.
Vahşi Batı'nın en tehlikeli Baba'sı Rintintin huzurlarnızda....

s.b

RİNTİNTİN 3 - RİNTİNTİN REHİN
Her ne kadar Rintintin rehin olsa da it oğlu itin keyfine diyecek yok. Her şeyi yanlış anlamakta eşsiz bir mal olmaya devam ediyor ve bu sayıda mallıkda zirve yapıyor.

Ramson adlı mahkum hapishanenin çatısına yanında rehin almış olduğu Aşçı Pavlov ile birlikte çıkar. 10.000 dolar ve kaçmak için araba ister. Aksi halde Pavlov'u vurmakla tehdit eder. Bütün bunlar olurken bizim mal it olayı yanlış anlar ve çatıya çıkarak kaza ile Pavlov'u çatıdan aşağıya yuvarlar. Rehinesi elinde kurtulan Ramson bu sefer namluyu Rintintine çevirir. Artık rehini Rintintin'dir. İstediği arabayı da alan Ramson rehin aldığı Rintintin ile birlikte kaleden uzaklaşır. Ve böylece belanın en büyüğüne bulaşır. 3 sayının içinde en eğlenceli olanı bu.

memospinoz

Vahşi Batı'nın en şapşal köpeği Rintintin yine iş başında. Bu sefer ortalığı birbirine kattığı tek yer de hapishane değil üstelik, yeteneksiz palyaçoların, miskin bir aslan ile tembel bir filin gösteriler yaptığı bir sirk de cabası...

Palyaçolar, gardiyanlar, banka hırsızları, yaramaz bir çocuk ve Rintintin ile birlikte evlere şenlik bir maceraya hazır olun.

Rintintin serisinin en komik albümlerinden olan Palyaço, Eray Canberk çevirisiyle Yapı Kredi Yayınları'nda.
(Tanıtım Bülteninden)

s.b

RİNTİNTİN 4 - PALYAÇO
Asla şaka yapmayan Albay Mac Weston torunu küçük Mac Weston'ı kalede bırakır. Kendisinin bölgedeki kızılderili kabileleriyle önemli görüşmeler yapması gerekmektedir.

Tam bir p... (yani afacan demek istiyorum) olan küçük Douglas Mac Weston kaledeki kafa dengini de bulur. Bizim odundan da odun Rintinti'i. Birlikte kaleden tüyerler ve bir sirkin peşine takılırlar. Al sana eğlence üstüne eğlence...