Julia Almanak Çizgi Düşler

Başlatan DAMPYR, 25 Kasım, 2013, 19:59:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Julia Almanak serisini alma sebebim, 1. sayıdan başlayan yeni birşey olmasıydı...Bir de Julia'ya nötr yaklaşırdım, çok bulaşmayı düşünmezdim...Zaten neredeyse 5 ayrı el değiştirmişti ve kim uğraşacaktı toplamakla...Nitekim öyle olmadı...Almanak 1. sayı, bana tüm külliyatı yaptırdı...Aksoy, Milliyet, Oğlak, 1001 Roman ve Çizgili Düşler...Yaklaşık 1 seneye yakındır ateşli bir Julia'cıyım ve şahsi fikrimce ana serinin periyodu açılacaksa, bence Almanak'a yüklenilsin...Ben ana seriden daha lezzetli buldum...Yılda dört Julia mı basılacak, ikisi Almanak olsun atıyorum...

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

seastar1000

almanak ı ben martın ın genclık zamanında gecen cızgıfılmı gıbı gormustum aldım çıkarsa yıne alacağım tabııkı
bu arada ben zamanında mıllıyet julıa yı kaybetmıstım onuda kolleksıyonunda bulunduran arkadaşları kıskanıyorum valla

V

2.cildi de ilki gibi süratle okudum. Julia'nın geç ergen dönemine değinen bu maceralar dinlendiriyor insanı.

Gerçi Julia'mız bu iki maceranın her birinde de farklı sevgililer buluyor ve hatta geç ergenlikten kadınlığa bile geçiş yapıyor.. ;D
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Hatun gömlek değiştirir gibi sevgili değiştiriyor. Sonra Emily laf ediyor diye bozuluyor.

Nemo

Sahiden dusununce Dylan'in kadin versiyonu. Hemen hemen..
Özel Alfa Ajanı

köstebek

Son derece kibar bir hanım kızın aşk arayışlarını nerelere çekiyorsunuz!

ferzan

Geçen akşam, aldığımdan beri okumaya kıyamadığım Almanak 2. cildin ilk serüvenini okudum...Julia'nın öğrencilik dönemi, Irving'in polis teşkilatında çiçeği burnunda bir nişanlı olması, Leo Baxter ile Teğmen Webb'in henüz ortalarda bile gözükmemesi, Norma'nın ergen halleri, büyükannenin nispeten az daha genç olup huzurevine yerleşmeyi aklına dahi getirmediği dönemleri okumanın keyfi bambaşka oluyor...

Ciltteki ilk hikaye olan ''Kaçırılan Prens'' de oldukça tatmin ediciydi...Bu ciltte yer alan iki çizer de son dönem İtalyan profesyoneller arasında en sevdiklerimden...Laura Zuccheri ile Roberto Zaghi...Bakalım, ikinci öyküye ne zaman kıyıp okuyacağım...Ona gelene kadar Oğlak ve 1001Roman döneminden okumadıklarımı aralıklarla okumaya devam edeceğim...

Julia okumayı seviyorum...Polisiye anlamda bir şaheser değil elbette, bazen çok beklendik şeyler olabiliyor, aman aman müthiş bir heyecan ve gerilim olmayabiliyor, fazla ideal ve alışılageldik Hollywood filmleri tadında seyredebiliyor öyküler ama ben bu serinin küçük detaylarını, okurken verdiği huzuru, mütevazi keyfi ve bıraktığı tadı çok seviyorum...Kahveyle en iyi giden çizgi romanlar listemde ilk 5'tedir her daim... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com