Savage Wolverine - Çizgi Düşler

Başlatan rumar80, 05 Aralık, 2013, 15:21:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Dün akşam bi solukta okudum.

Konuyu ilginç bir yerde bitirip asıl macerayı diğer kitaba saklamışlar.Bakalım neler olacak.

Shannah'ın sakarlıkları ayrı bi güzellik katmış maceraya,Hulk zaten bildiğimiz gibi.

Ben beğendim ve en kısa zamanda devamını bekliyorum.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

ferzan

Bu akşam başına çerezlik niyetine oturup gülümseyerek bitirdim...Gerçekten de hoş vakit geçirtti diyebilirim...

Frank Cho'nun çizimlerine ara ara denk geliyordum ( Facebook'ta Saguaro'nun çizerlerinden Marco Fodera çizim yapmaktan ziyade sürekli çizerlerden çizim örnekleri paylaşıyor, dolayısıyla bir ara ana sayfamda çok sık Frank Cho görseli görüyordum. ) ve açıkçası bu çizimler pek içine almıyordu beni...İyi bir çizer, hoş kadınlar çiziyor, desen ve anatomiye çok hakim ama nasıl desem...Çizdiği kadınlarda devamlı bir erkeksilik, tüm seksapelliğe rağmen illa bir yerlerden fırlayan bir kabalık seziyordum...Bilhassa bacak ve ayak kısımlarını çok kazulet çiziyordu ve bunu tarzı gereği bilerek yaptığının farkındaydım...Yine de Goran Parlov'un küçücük ve pamuk ayaklı kadınlarıyla dolu sayfalarıyla karşılaştırınca yadırgıyor insan... :)

Cildi okumaya başladığımda pek bir beklentim yoktu, açıkçası Çizgili Düşler'in bastığı comicslerin çekiciliği ve çok uzun süredir fumetti külliyatı toplamamın verdiği geçici bıkkınlıkla sevemediğim Avengers ve JLA tarzı comicslere bile göz diktiğimden, asla okumak istemeyeceğim Süperman'i bile ciddi ciddi almayı düşünürken comics açlığımı bastırmak için başına oturdum ve epey keyif aldım...

Frank Cho'nun erkek elli ve ayaklı seksi kadınlarının yanı sıra yazarlık yeteneğinin olduğunu da bu ciltle birlikte öğrendiğimden, ilk sayfalardan itibaren cilt kendini zevkle okuttu ve Frank Cho'yu tekil çizim ve illustrasyonlarda beğenip beğenmemek ile çizgiromanda okumanın farkını anlayıp çizgilerinden zevk almaya başladım...Hele ki kapanış öncesi malum kişinin başına gelen pişmiş tavuğunkinden hallice akıbeti ve berikilerin dumura uğraması, bayağı güldürdü...Akabinde gelen final sayfalarıyla da düşündürdü... :) Ciddiyetin birinci planda olmadığı eserlerde espri dozu iyi ayarlandığında resmen mizah dergisi etkisi yapabiliyormuş, onu da anlamış oldum...

Kısaca, keyif verici bir eserdi, baskısı da kokusu da hoştu...Devamı varsa zevkle bekleyeceğim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Mrtekin

Ben dün okudum. Bilkent dosta gelmişti, idefix kargo süresinî beklemedim.

Öncelikle basım kalitesi için tebrik ederim. 4 4 lük bir cilt, özellikle Manara tarafından çizilen varyant kapak harika.

Hikaye belirtildiği gibi çerezlik, ama çok iyi vakit geçirtiyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Ama esasen ben Old man logan daki havayı burada bulamıyorum, wolwie yi bu tür soft hikayelerle harcıyorlar. Yok mudur, wolvie ye karanlık, sert hikayeler yazacak kişiler arkadaş?

They drew first blood...

Sakızlı Ohannes Paşa

Başarılı bir ilk ciltti. Bir solukta bitiyor. Çok bir derinlik yok ama okurken eğlendiriyor. 2. cilt çıkarsa alırım.

köstebek

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 18 Aralık, 2014, 19:06:03
Başarılı bir ilk ciltti. Bir solukta bitiyor. Çok bir derinlik yok ama okurken eğlendiriyor. 2. cilt çıkarsa alırım.

3. cildi almayacaksın yani!

Sakızlı Ohannes Paşa

tommikser

Konu olarak ilgi çekici olduğunu düşünüyorum.Bir anda Vahşi Belde'de kendini bulanlar ve anlaşılamayan nedenler.Kaybolan Shield ajanları,ve güzeller güzeli Shanna.Konu oldukça eğlenceli.Bir yerdeki diyalog oldukça güzeldi.

Wolvi eğilerek su içmektedir.Shanna der ki "Daha uzun boylu sanıyordum seni.Son gördüğümde aklımda öyle kalmış.Aslında oldukça kısasın.Hatta benden de kısasın sanırım.Boy olarak hollywood yıldızı var hani .Hugh Jackman onun gibi uzun boylu sanıyordum"
:D :D :D

ilgi çekici,heyecanlı ve esprili ayrıcada bol şiddetli okuması keyifli bir kitap sizi bekliyor.İyi okumalar...

Mrtekin

Bu şakalarda aslında baba filmlere de bir saygı duruşu vardır.

Escape from new york 'ta, adamımız Snake Plissken'e, "senin daha kısa olduğunu düşünüyordum " derler. Diyen de Lee Van Cliff babadir.

Aynı şaka, Escape from l.a'de, "daha uzun olduğunu düşünüyordum", şeklinde sürdürülür.

:)
They drew first blood...

alan ford

Kimse bahsetmemiş galiba , kitap iki  farklı kapakla yayımlanmış bizde.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

köstebek

Alıntı yapılan: alan ford - 21 Aralık, 2014, 22:17:23
  Kimse bahsetmemiş galiba , kitap iki  farklı kapakla yayımlanmış bizde.

Sonunda biri fark etmiş... :)

Sakızlı Ohannes Paşa

2. cildi bir oturuşta okudum. Bu ciltte farklı yazar ve çizerlerin imzası var. Madureira ve Jock'un çizimleri çok güzel. Ama hikayeler için aynı şeyi diyemeyeceğim. İlk 2 cilt itibariyle birbiriyle tamamen alakasız, kopuk 3 tane hikaye vardı. Açıkçası hiçbiri tatmin etmiyor. Lineer bir tek konu üzerinden işlenmemesi sadece çerezlik bir çizgi roman yapıyor Savage Wolverine'i. Çok beğenmedim maalesef. 3/10.

Caped Crusader

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Sakızlı Ohannes Paşa

Hiç beğenemediğim 2. cilde rağmen toplamda sadece 4 ciltlik bir seri olması ve benim de yarım bırakmama isteğim nedeniyle 3. cildi de aldım. 3. cilt de 2 ayrı hikayeler yer alıyor. Bu hikayeler serinin şimdiye kadarki en derli toplu hikayeleri. Genele bakmak gerekirse okuyup unutulacak cinsten bir cilt. Kötü değil ama akılda yer edecek herhangi bir özelliği yok. 6/10.

dean

Dördüncü ve son cilt yola çıkmış.