Savage Wolverine - Çizgi Düşler

Başlatan rumar80, 05 Aralık, 2013, 15:21:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Wolverıne'in Bir Asırlık Hayatından Anlatılmamış Hikâyeler!
1963 yılında Dallas'ta bütün dünyayı değiştirecek bir olayın yaşandığı gün, bir grup masum işçiyi kötülükten korumaya çalışan kahraman elbette Wolverine'di. 1929 yılının 14 Şubatı'nda ise, Al Capone'un şehrinde mermiler, kadınlar, alçaklar, kahramanlar ve cinayetler havada uçuşurken, Sevgililer Günü Katliamı'ndan sağ kurtulan tek kişiyle tanışıyoruz: "Jimmy" Howlett' ile...

Daha sonra, Logan adında bir çavuş, I. Dünya Savaşı'nın barut dumanları arasında yürek isteyen bir göreve liderlik ederken kendisini yirmi Alman askerinin namlusunun ucunda bulacak ve savaştaki tek mutant olmadığını öğrenecek. Ardından aynı tanıdık yüze Vahşi Batı'da rastlayacağız! Wolverine, yaptığı işin en iyisi... peki ya şansı yaver gitmezse?

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 136
Etiket Fiyatı: 27 TL

hennessy

Savage Wolverine 2

Wilson Fisk, Hakemler diye bilinen esrarengiz bir kurulu temizlemek için  Elektra ve Wolverine tutar etraf kan gölüne döner.

İkinci hikaye ise Wolverine bir gezegene düşer kendinin çocukluğuna benzer biri ile tanışır onla mücadelelerini anlatıyor

Çizimleri güzel ama konu çerezlik olmuş. Ben her şekilde Wolverine okurum diyenler alsın

6/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Dördüncü cildi okudum. Hemen hemen her sayı zaman içinde bir macera.  Logan'ın değişik zaman ve yerlerde geçirdikleri anlatılıyor.  Süper öyküler yok. Wolverine bütünlüğüne katkısı da yok.  Okunabilir bir cilt ama okunmazsa da kayıp değil.

Nomad

Wolverine'in ağzından puroyu, dilinden argoyu, pençesinden kanı alırsanız geriye kalan şey Wolverine değildir. 

"Büyük! Türk Düşünürü Nomad"  :P

Fakat Marvel ticari dehasıyla bu kalan şeyi hem MCU da, hem de Avengers vb serilerde okuyucularına Wolverine olarak sattı.
Yeni neslin eski wolvi hakkında yeterli bilgiye haiz olmaması sayesinde gençlere satarken zorlanmadı.
Ama biz eskilere nasıl yedirdi bilemiyorum.
Sanırım yemedik ama yapılan işler genel olarak başarılı olunca tadını çıkarmayı tercih ettik.
Zira Hugh Jackman lı filmler şukela.
Eski wolvi derken, eski X-Men döneminin 1.55 boyundaki, kıllı, kas topu, mantıktan ziyade içgüdüsüyle hareket eden gerçek wolvi sinden bahsediyorum. Maço nun da kralı olan harbi wolvi den.
Wolvi yi MCU da sunulan "sjw made", 1.90 boyunda, presentabl, efendi, arada rol olsun diye kızarım ha, keserim ha falan diyen haliyle tanıyanların oha diyeceği eski wolvi.
Anti kahraman olan, silah olarak geliştirilen, yaşayan en iyi suikastçi olan (bakınız Devlet Düşmanı) insandan çok hayvan olarak Kanada ormanlarında dehşet saçan, saniyeler içinde berserk moda geçen, dostlarını bile yusuflatan wolvi.
Yalnız çalışan, takım oyununa gelemeyen, Gambit i bile takım oyuncusu yapan X-Men e illallah getirten wolvi.
Bizim sevdiğimiz wolvi buydu. Yeni nesil "scout boy" olan değil. Tek istisnam X-Men de liderlik yaptığı dönem. O güzeldi.
Marvel popüler olan, ürün sattıran wolvi yi her seriye bir köşeden soktu.
Normalde yerel/lokal işlerin adamı olan kıl topunu bir anda kozmik savaşların içinde, Galactus ların, Thanos ların karşısında görmeye başladık.
Kimse de demedi ki "aga bu nedir"
Wolverine solo okunacak kahramandır. Old Man Logan gibi.
Bir takım içine girince yazar mecburiyetten onu takım dokusuna uyduruyor.
Kurt oluyor fino.  X-Force istisna.
Son dönemler popülere olan alerjim dolayısı ile X-Men den de Wolvi den de koptum.
Gerek bu kopuş, gerekse seri hakkında bu konuda yazılan "çıtır çerez hikayeler" minvalindeki yorumlar dolayısı ile uzak durmuştum Savage Wolverine den.
Yanlış yapmışım.
4 ciltlik serinin 3 cildini bitirdim.
Eski wolvi tadı aldım. Çok eğlendim.
Hikayeler Wolvi ye özel yazılmış, wolvi ruhunu içeren, keyifli Team-Up hikayeleri.
Kesinlikle baştan savma falan değil ama. Central Park ta yürürken ağaçların arasında dünyayı yokedecek "endoplazmik retikulum bombası" yapan kaçık bilim adamına rastlayan kahraman öyküleri falan yok.

Cilt 1 tam maceralı tek hikaye, cilt 2 ve 3 2'şer hikaye içeriyor.
Sertliği yerinde, argosu yerinde, az ama sağlam esprilerine kahkaha attığım, kan oranı yüksek, karakterleri hikayeye yakışmış gayet başarılı bir seri olmuş.
Cilt 1 deki adalı hikaye süper keyifli. Wolvi, Shanna, Cho, Hulk harika bir takım olmuş. Çok eğlendim.
Cilt 2 yi Madureira ve Jock çizmiş.
Kingpin, Elektra, Hand üçgeninde, mistik soslu, nefis Madureira çizimli hikaye kesin okunmalı.
Akabinde Jock çizimli, çocukları bulaştırdıkları süper silah üretme hikayesi yoğun dramıyla gayet başarılı.
Cilt 3 teki Afrika kaçak avcılar hikayesi Wolvi nin geçmişi ve doğası hakkında çok şey veriyor bize. Arada Kraven i çizmesi de bonus oldu.
Cil 3 ün son hikayesi serinin en girift hikayesi olmuş.
Wolvi nin süper asker olmadan önceki hali. Kemik pençeli, eğitimsiz, taşkafa.
Hikayenin kötüleri sterotip de olsa, wolvi nin mazisi hatırına okunuyor gayet.
Cilt 4 ü bu akşama okuyabilirsem konuyu editlerim.

Cilt 4 edit: Vasat hikayeler, aynı vasatlıkta çizimler. Kapağı dışında herşeyi vasat. Seriyi 3 cilt kabul edin. Bunu yok sayın. Bu sayıyı yazanın da, çizenin de, emeği geçenin de ***

Seri çizim olarak gayet başarılı.
Cilt, kağıt işçilik falan da sorunsuz.
Fiyatı da güncel piyasaya göre bedava.
Yapıştırın  ;D

hanac

Alıntı yapılan: Nomad - 15 Haziran, 2020, 13:51:34
Seri çizim olarak gayet başarılı.
Cilt, kağıt işçilik falan da 10 numara.
Fiyatı da güncel piyasaya göre bedava.
Yapıştırın  ;D[/center]

Tavsiye için teşekkürler. Kesinlikle alacağım.

Nomad

Bilal ceylan

Savage wolverin 'ın 4 cildini de okudum ve beğendim,çizgi düşlerden yeni wolverin ler gelirse süper olur.