dean ile güncel Comics haberleri

Başlatan dean, 01 Ocak, 2014, 19:53:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

- Batman ve Superman kapışmak için filmi bekleyememiş anlaşılan.

s.b

Yahu şu zavallılar Batman'i Supiye rakip yapıyorlar ya gıcık oluyorum. Hiç olacak şey mi bu? İlla ki Supiye Kriptonit koklatmışlardır. Yoksa mümkün değil rakip olması. Bir zamanlar Muhammet Ali ile de bu şekilde kapışmıştı.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

dean

- 2015 için yepisyeni Star Wars çizgi roman ve grafik romanları yola çıkmış.

dean

- Wolverine 12. sayısında yeni bir kostüme sahip oluyor.

dean

- Superman'in gençliğini anlatan Smallville bildiğiniz gibi çizgi roman ile yoluna devam ediyor. Constantine ise Smallville evrenine bu sayı ile dahil oluyor.

dean

- Marvel yüzlerce olan gereksiz 1. sayıdan almalarına bir yenisini daha ekleyip Hulk'ı yeniden başlatıyor. Indestructible Hulk, Hulk ismini alıyor ve Nisan'da başlıyor.

dean

- The Durlan War, Green Lantern 27'de başlıyor.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: dean - 07 Ocak, 2014, 19:43:26
- Marvel yüzlerce olan gereksiz 1. sayıdan almalarına bir yenisini daha ekleyip Hulk'ı yeniden başlatıyor. Indestructible Hulk, Hulk ismini alıyor ve Nisan'da başlıyor.
önceden şöyle düşünürdüm: tamam,adamlar;"comics"lerin pazarını genişletmek için (bazende iyice dağılmış ve okuyucuların bile gelişmeleri "toplamakta" zorluk çekeceği durumlar ortaya çıktığında v.s. v.s. ) defalarca başa dönüp-veya yeni bir başlangıç yapıp !- serileri "0"lıyorlar..ancak bunu her kuşakta bir defa yapıyorlar ki yeni gelen kuşakta eski kuşaklarda "serileri" takip edebilsin..yani çoğu zaman bunun "mazeret" olduğunu düşünürdüm..ancak bu nedir artık  ???  yeni bir kuşağın çizgi romana katılmasını bekleyemiyorlar bile..yani 20 sene 10 sene ve en son 5 sene falan değil neredeyse senede bir "0"lama yapacaklar  :P
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

omega red

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 07 Ocak, 2014, 23:11:30
önceden şöyle düşünürdüm: tamam,adamlar;"comics"lerin pazarını genişletmek için (bazende iyice dağılmış ve okuyucuların bile gelişmeleri "toplamakta" zorluk çekeceği durumlar ortaya çıktığında v.s. v.s. ) defalarca başa dönüp-veya yeni bir başlangıç yapıp !- serileri "0"lıyorlar..ancak bunu her kuşakta bir defa yapıyorlar ki yeni gelen kuşakta eski kuşaklarda "serileri" takip edebilsin..yani çoğu zaman bunun "mazeret" olduğunu düşünürdüm..ancak bu nedir artık  ???  yeni bir kuşağın çizgi romana katılmasını bekleyemiyorlar bile..yani 20 sene 10 sene ve en son 5 sene falan değil neredeyse senede bir "0"lama yapacaklar  :P

Marvel'in yaptığı bu sıfırlamalar evreni veya karakteri baştan başlatmıyor. Sadece yeni yazar-çizer değişiklikleri veya hikaye geçişlerinde seriye başlayacakları cezbetme numarası.

dean

Hulk ile ilgili olarak şöyle bir örnek vermek istiyorum ; The Incredible Hulk v3, 113 sayı sürüyor ve ardından 57 sayı süren Hulk başlıyor. O sırada The Incredible Hulk v3, 600. sayıdan olmak üzere tekrar başlıyor ve 35 sayı yayınlanıyor. Onun hemen ardına The Incredible Hulk v4 başlıyor ve sadece 15 sayı yayınlanıp Now dönemine geçiliyor. Now kapsamında başlıyan Indestructible Hulk ise 20 sayı yayınlanıp 1 ay bile ara vermeden All-New Marvel Now kapsamında üstelik aynı yazarla ve Hulk adıyla 1 sayıdan başlıyor.

Daha da vahim örneği olarak 2011'den bu yana tam 3 kere 0'dan başlamış olacak Hulk. Bu güncel takip eden okuyucu için bile kafa karıştırıcı bir durum. Yukardaki listenin birde yanına Eventlar girdiğini düşünün saçma sapan bir durum çıkıyor ortaya.

Gerekli 0'dan başlangıç olarak en güzel örnek Daredevil verilebilir. Vol 3'e (Mark Waid dönemi) girerken gerçekten değişim her açıdan hissedilmişti ve Ongoing serinin arasına zaman girmişti.

dean

- Marvel 2014'ün ilk Event'ını duyurdu ; ORIGINAL SIN

rumar80

Hey gidi Uatu hey! Neler gördün, neler geçirdin. Görevini kötüye kullanıp bu ırka ne yardımlar yaptın. Sonun böyle mi olacaktı?
  Şimdi ister misiniz gelen gideni aratsın?

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 08 Ocak, 2014, 14:40:12
  Hey gidi Uatu hey! Neler gördün, neler geçirdin. Görevini kötüye kullanıp bu ırka ne yardımlar yaptın. Sonun böyle mi olacaktı?
  Şimdi ister misiniz gelen gideni aratsın?

Hayatımda ilk defa bir çizgi roman karakteri ölünce üzüldüm. Kim ne ister Uatu'dan  :'(

dean

- THE PUNISHER, Nathan Edmondson ve Mitch Gerads'in ellerinde tekrar doğarak Şubat ayında ilk sayısıyla geliyor. Aşağıda çizgi romanın içeriği ve variant kapakları görebilirsiniz.

dean

- All-New Marvel NOW kapsamında Iron Fist'te geri geliyor. (Zaten dizi de geliyor. Lazımdı.)