The Flash Tv Series

Başlatan dean, 02 Ocak, 2014, 19:50:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere Flash dizisi Arrow'un Spin-off'u olarak önümüzdeki dönemden itibaren televizyonlarımızda(bilgisayarlarımızda  ;D ) olacak. Şuan da projenin casting'i üzerine çalışıyor ve her geçen gün yeni haberler geliyor. Zaten konu Arrow sayfasında konuşuluyordu lakin Flash dizisinin iyice ete kemiğe bürünerek yaklaştığı şu dönemde kendi sayfasının açılması gerektiğini düşündüm. Bundan sonra Flash dizisi ile ilgili konulara buradan devam etmeyi umuyorum.

http://www.imdb.com/title/tt3107288/

-  Barry Allen/Flash karakterini Arrow'da da gördüğümüz üzere Grant Gustin canlandırıyor.

-  Başta Iris West olmak üzere West ailesinin siyahi oyuncular tarafından canlandırılacağı yüzde yüze yakın bir ihtimal.

- Flash'ın olduğu yerde Zoom olmazsa olmaz tabi ki. Kendilerini pilot bölümden itibaren göreceğimiz söyleniyor.

dean

Dizinin pilot bölümünün çekimlerine Mart ayında Vancouver'da başlanıyormuş.

hennessy

Güzel haber Flash ı seerim
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Candice Patton diziye Iris West, Carlos Valdes ise Vibe olarak katıldı.

rumar80

Facebook'da var olan bir tartışmayı buraya da taşıyalım: Çizgi Roma'nda beyaz olan karakterlerin beyaz perde/televizyonda siyahi karakterlerde canlandırılması konusundaki görüşleriniz nedir?

Aklıma gelenler:
   Kingpin (bence olmuş)
   Nick Fury (olmuş olsa da benim için olmayacak)
   Heimdall (olmamış. Hele Sif beyazken)
   Perry White (olabilir)
   Iris West (haydi oradan)

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Şubat, 2014, 18:59:36
  Facebook'da var olan bir tartışmayı buraya da taşıyalım: Çizgi Roma'nda beyaz olan karakterlerin beyaz perde/televizyonda siyahi karakterlerde canlandırılması konusundaki görüşleriniz nedir?

Aklıma gelenler:
   Kingpin (bence olmuş)
   Nick Fury (olmuş olsa da benim için olmayacak)
   Heimdall (olmamış. Hele Sif beyazken)
   Perry White (olabilir)
   Iris West (haydi oradan)

Benim bu konudaki tutumum hep aynıdır ve asla değişmeyecektir. Uyarlamalarda ırk, cinsiyet ve yaş faktörlerine uyulması gerektiğini düşünüyorum. Uymadığı takdirde uyarlama olmasının hiçbir anlamının kalmadığını düşünüyorum. Olay benim için sadece siyahi durumu değil. Nasıl ki Heimdall'ın siyahi olması saçmaysa(ki Asgard'ta siyahi adamın ne işi var ?), Mandarin'in Çinli olmamasıda, Bane'in latin olmamasıda saçmadır. Bi'de üstelik tartışmanın hemen ırkçılığa dönmesi ise ayrı felaket. Tanrı aşkına düşünün kim beyaz bir oyuncunun Black Panther'i oynamasını ister ? Mesela Jason Statham'dan müthiş bir Blade olabilir ama Blade siyahi bi' karakterdir ve siyahi bir oyuncu oynamalıdır bu kadar basit. Yapımcıların bu kadar kasmasının tek sebebi politiktir o kadar. Samuel L. Jackson çok iyi bir oyuncudur, Nick Fury rolündede çok iyidir ama asla benim Nick Fury'im olamaz. Son zamanlarda fiziksel uyumu ciddi anlamda takmamaya başladı stüdyolar ve bu olaydan nefret ediyorum. Son castinglere bakıyorsun; Michael Douglas Hank Pym, Jesse Eisenberg Lex Luthor, Candice Patton Iris West. Ben ne bu kadar yaşlı Hank Pym biliyorum ne bu kadar cılız Lex Luthor biliyorum ne de siyahi Iris West biliyorum. O zaman nasıl bir çizgi roman uyarlaması bu ? Varsa bunların böyle olduğu çizgi roman verin onu okuyalım. Şu ana kadar yanlış okumuşum.

yunusmeyra

"  Facebook'da var olan bir tartışmayı buraya da taşıyalım: Çizgi Roma'nda beyaz olan karakterlerin beyaz perde/televizyonda siyahi karakterlerde canlandırılması konusundaki görüşleriniz nedir?" ( Rumar)
yukarıdaki alıntıladığım cümleyle başlayan atakta,Rıza çok iyi ortalamış ve benim bulunduğum açıdan gördüğüm kadarıyla Dean ağları havalandırmış ;)  ;D
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Peki topa başka girecek yok mu?  ;)

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Şubat, 2014, 00:05:26
   Peki topa başka girecek yok mu?  ;)

Bence filmlerde artık baş karakterler sadece zenci, çinli veya capon ve italyan olsun.   :)  ;D  :D

tommikser

Krypton'un bir zenci gezegini olduğu ve tek beyaz doğan çocuğun Kal-El olduğu.

Irkçı tehditlerden korkan zenci ailesinin bunu açıklayamaması nedeniyle postalandığının anlatıldığı yeni bir orjin öyküsü bekliyorum.

Böylece superman'ın aslında beyaz zenci olduğunu öğrenmesi ve zencilerden oluşan üstün ırkın yönettiği bir dünya oluşturması gerektiğini anlayarak dünyayı olması gerekene dönüştürdüğünü okuyabiliriz.

Zaman içinde insanların genetik olarak zenci olmasını engellemeye çalışan Lex Luthor ile maceralarını okuyabiliriz.

Superman'ın etkilendiği kriptonitin rengi de tabii ki beyaz olacak.

Zaman içerisinde beyaz zenci superman ile neler okuyabiliriz sizlere anlatacağım.

Az sonraaaaa  ;D

hanac

ABD de 2010 yılında nüfusun ırklara göre dağılımı;

Beyaz            72.4%
Afro Amerikan    12.6%
Asyalı             4.8%
Yerliler                0.9%
Hawaii                 0.2%
Diğer                   6.2%
Çok Irklı (2 ve fazlası) 2.9%

Bildiğim kadarı ile holivud da bu dağılıma uymak mecburiyetinde.

Dolayısıyla 7-8 kişilk ekiplerde her zaman 3-4 beyaz, 1-2 zenci, 1 asyalı, 1 diğer yeralmaktadır.

Not: Latin asıllılar nerede ? Sanırım onlar da beyaz ırkın içine dahil edilmişler.

rumar80

Yeni Superman serisinde alternatif dünyalardan birinde Kripton'un aynı Güneş'in istediği gibi. Tamamen zencilerden oluşuyor. Bu nedenle Superman de zenci. Ayrıca Dünya'da ABD başkanı olmuş, ama kimse onun aynı zamanda Superman olduğunu bilmiyor.
   Nasıl Güneş, beğendin mi?

tommikser

Benim uçuk senaryodan çok daha iyiymiş abim :D

Spider-Sense

Politik sebepler bunun nedeni ama abi Michael Douglas'tan Hank Pym mi olur? Bu şey gibi olmuş. Mandarin'in lise aşkını çalan Tony Stark'a duyduğu kin yüzünden Mandarin olmuş gibi.  Amam asıl Ant-Man'ın Scott Lang olmasına da sevinmiyor eğilim. Bir de beyaz karakterlerin zencilere çevrilmesi ırkçılığı daha çok belli ediyor. Yani sizde kahraman olabilirsiniz demek gibi. Ki bu cümleyi düşününce altında ki ırkçılığı görebilirsiniz. ;)

Nightrain

Nick Fury Ultimate evreninde siyahi ama.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"