The Flash Tv Series

Başlatan dean, 02 Ocak, 2014, 19:50:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Ultimate evreni yıllar sonra Marvel'ın yeni okuyucuları çekebilmek için yarattığı bir evren. Burada Nick Fury'nin zenci olmasına itirazım yok. Ama ilk yılından beri Marvel'ın Nick Fury adlı kahramanı beyazdır. Bence sinemalarda buna saygı duyulmalıydı.
   Şameli Jackson olmamış mı? Hem de çok iyi olmuş ama insanın yine devirine sinmiyor. Marvel bir de utanmadan hem AJan Coulson'ı çizgi Roma'na aldı hem de Nick Fury'nin zenci bir oğlunu yarattı. Bu kadarı da gereksiz zorlama kanaatimde.

darkwood

Görünen o ki, adamlar çizgi romanlarına daha fazla konu bulmak ve ilgi çekmek için kahramanların etinden sütünden ırkından kısacası her şeylerinden yararlanmak istiyorlar.
Klasik okuyucuların tercihleri ise yine ikinci plana itilmiş durumda.
Darkwood Sakinleri..

alan ford

"  Facebook'da var olan bir tartışmayı buraya da taşıyalım: Çizgi Roma'nda beyaz olan karakterlerin beyaz perde/televizyonda siyahi karakterlerde canlandırılması konusundaki görüşleriniz nedir?" ( Rumar)
yukarıdaki alıntıladığım cümleyle başlayan atakta,Rıza çok iyi ortalamış ve benim bulunduğum açıdan gördüğüm kadarıyla Dean ağları havalandırmış ;)  ;D
[/quote]

Yunusmeyra kusura bakmasın ama bence pozisyon ofasyt. ;D  dean'in öne sürdüğü :" uyarlamaysa orijine sadık kalsın" argümanı ilk başta gayet masum gözükebilir ama kahramanların yaratıldığı döneme bakarsak hiç de öyle değil bana kalırsa.  Nick Fury  ilk 1963'te arzı endam etmiş Vikipediye göre. Şimdi siz gerçekten 63'te Nick Fury pozisyonuna bir siyahinin gelebileceğini , çizgi romanda olsa dahi, düşünebiliyor musunuz? Obama seçime adaylığını koyduğunda bile acaba siyah başkan seçilir mi diyen bir ülkeden bahsediyoruz yahu. Neredeyse bütün kostümlü kahramanları 1940-60 arası yaratılmış bir çizgi roman camiasinda  siyah karakter olsa olsa uşak ,katil , ya da köle olur. EE orijin böyle diye böyle mi devam etsin yani >:(
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

60'ların sonunda Black Panther karşımıza çıkıyor ama

alan ford

onu 68 hareketine bağlarız hemen abi sorun yok :D

yunusmeyra

Alıntı yapılan: Spider-Sense - 06 Şubat, 2014, 10:55:18
Politik sebepler bunun nedeni ama abi Michael Douglas'tan Hank Pym mi olur? Bu şey gibi olmuş. Mandarin'in lise aşkını çalan Tony Stark'a duyduğu kin yüzünden Mandarin olmuş gibi.  Amam asıl Ant-Man'ın Scott Lang olmasına da sevinmiyor eğilim. Bir de beyaz karakterlerin zencilere çevrilmesi ırkçılığı daha çok belli ediyor. Yani sizde kahraman olabilirsiniz demek gibi. Ki bu cümleyi düşününce altında ki ırkçılığı görebilirsiniz. ;)
spider-sense , bir önceki sayfada pozisyonu özetliyor aslında  ;)  olimpiyatlarda bazı dallarda uzun zamandır "beyaz" sporcular kürsüye çıkamıyor,siyahi sporcuların bazısını beyaz kabul edelim gibi bir şeyde olur mu acep?  ;)  ;D
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Şubat, 2014, 14:40:13
60'ların sonunda Black Panther karşımıza çıkıyor ama

Ayrıca Luke Cage, Falcon, Blade de siyahi kahramanlardan :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

alan ford

İyide benim sider-sense'nin dediklerine bir itirazım yokki. Tam aksine altına imzamı atarım. Aklı başında hiç kimsenin , misal Thorgal'da neden hiç zenci yok , Rosinski falan ırkçı olmasın sakın , diye çemkirmeyeceğini varsayıyorum. ( Bu konuda keza Heimdal'ın siyah olması da abes kabul ) Nick Fury ya da Superman ise kusura bakmayın ama ayrı mesele. Otobüste ön sıralarda oturma hakkının ( evet böyle beyazlara özgü haklar varmış o zaman) bile yeni kazanıldığı , hatta süperman söz konusu ise daha kazanılmadığı yıllardan bahsediyoruz.  Marvel'in devletin belki de en stratejik konumuna bir zenciyi koyabileceği zaman değil yani . O yıllar öyleydi diye de aynen muhafaza etmeye çalışmanın pek anlamı yok. Bugünün dünyasında isteseniz de yapamazsınız zaten bunu.  Velhasıl kelam bence Samuel Jackson şahane bir Fury olmuş :D

Solomon Kane

ben çocukken bir flash dizisi vardı 92- 95 arasında bir zaman dilimlerinden birindeydi. Starda yayınlanıyordu sanırım. Bir bölümünü hiç unutmuyorum . mavi bir flashla yarışıyordu orjinal flash. Sonra o mavi flash eriyerek ölüyordu.
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

Solomon Kane

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/26024/the-flash-jenerik
Jenerik buldum bir tane herhalde budur :D bu müzik batman'de de vardı sanırım
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

Animvader

Alıntı yapılan: Solomon Kane - 10 Şubat, 2014, 00:33:17
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/26024/the-flash-jenerik
Jenerik buldum bir tane herhalde budur :D bu müzik batman'de de vardı sanırım

Batman filminin müziklerini de yapan Danny Elfman yapmıştır bu dizinin jeneriğini.Zaten dizi Tim Burton'ın oluşturduğu atmosferden bayağı bir etkilenmiştir.

dean

İlk resmi görüntü.

Harun Ça

Maske fena durmuyor bir de tüm kostümü görmek lazım sarı çizmeler falan.

dean

Ve Full kostüm yayınlandı.

Nightrain

Super olmus. Bakalim ters flash nail olacak.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"