Gotham Tv Series

Başlatan dean, 15 Ocak, 2014, 16:43:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Ben ciddi ciddi Cameron Monaghan'in Jared Leto'dan çok daha iyi bir Joker olduğuna inanmaya başladım.

doktor1881

3
Bölüm:3/15 (GünceL) Bruce için zor günler başlarken,Gordon amcası ile ilgili şok gerçeği öğrenir
Edward Nygma'nın psikolojik gel gitleri bölümde geniş yer tutuyor ve ismini ilan ediyor ''Riddler''

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bulmacac%C4%B1

Bölüm Notu:8/10

dean

Dördüncü sezon onayı geldi.

doktor1881

doktor1881

Bölüm:3/16 İzlediğim sitelerde diziyi göremeyince bölümü atlamışım Tatile girdi diye düşündüm
İnternette mevcut olan diğer küçük siteleri araştırınca bölümü buldum Hatta 17. bölüm de gelmiş
Dizi gerçekten çok güzel gidiyor Bruce yeni bir yolda ilerliyor Hayırlı olsun
İvy bu bölümde önemli bir rol tutuyor

Bölüm Notu:9/10

dean

Alıntı yapılan: doktor1881 - 11 Mayıs, 2017, 12:38:09
Yakışır

Kesinlikle. Ben ilk sezondan nefret etmiştim. Ama dizi ikinci sezonuyla çok değişti, çok gelişti. Karakterlerini ön plana çıkararak seyircisinin kendisini umursamasını sağladı. Yalnız Ratinglerde kayıp var. Agents of S.H.I.E.L.D.'in başına gelenler önümüzdeki sezon Gotham'ın da başına gelebilir. Gotham'ın dördüncü sezonunda hata yapma şansı yok.

doktor1881

6
Bölüm:3/17 (GünceL) Gordon artık Baykuşlar Meclisinde
Selina'nın Catwoman'a dönüşümü başlıyor
Penguen kaçıkları toplayarak ekibini oluşturuyor

doktor1881

4
Bölüm:3/18 (GünceL) Penguen'e bayılıyorum.Kötü karekter olmasına rağmen içinde iyilik gizli.Gordon'a karşı da çok zayıf
Baykuşlar Meclisi yine bu bölüme damgasını vurdu

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

3
Bölüm:3/19 (GünceL)Bu bölümde kafam karıştı Bruce kaçıranlar Baykuşlar Meclisi ama onu meclise karşı eğitiyorlar ???
Barnes ağırlıklı olan bölüm Tetch virüsünü konu aldı Bu arada Penguen ile Bulmacacı arasındaki ilişki çok eğlenceli

Animvader

Alıntı yapılan: doktor1881 - 27 Mayıs, 2017, 12:28:40
3
Bölüm:3/19 (GünceL)Bu bölümde kafam karıştı Bruce kaçıranlar Baykuşlar Meclisi ama onu meclise karşı eğitiyorlar ???
Barnes ağırlıklı olan bölüm Tetch virüsünü konu aldı Bu arada Penguen ile Bulmacacı arasındaki ilişki çok eğlenceli

Abi büyük ihtimalle Bruce'u kaçıranlar ve Baykuşlar Divanı'nı kontrol edenler League of Shadows. Bu sezon Ra's Al Ghul'un çıkacağı daha önceden söylenmişti, hatta Da Vinci ve Game of Thrones gibi dizilerden tanıdığımız Alexander Siddig oynayacak. Sezon finalinde görürüz kendisini gibime geliyor.

doktor1881

Alıntı yapılan: Animvader - 28 Mayıs, 2017, 00:02:43
Abi büyük ihtimalle Bruce'u kaçıranlar ve Baykuşlar Divanı'nı kontrol edenler League of Shadows. Bu sezon Ra's Al Ghul'un çıkacağı daha önceden söylenmişti, hatta Da Vinci ve Game of Thrones gibi dizilerden tanıdığımız Alexander Siddig oynayacak. Sezon finalinde görürüz kendisini gibime geliyor.
Bilgilendirme için teşekkürler Yazın üzerine internette de biraz araştırma yaptım

https://eksisozluk.com/league-of-assassins--1307103?nr=true&rf=league%20of%20shadows

doktor1881

Bölüm:3/20 '' Gotham düşsün ki yeniden yükselebilsin''
Bölüm de herkes tercih yapma sanşını yakalıyor ve kaderlerine yön veriyor
Harika bir bölüm idi

Bölüm Notu:10/10

doktor1881

3
Bölüm:3/21 (GünceL) TFWD'ın iki bölümle sezona merhaba demesi gibi Gotham'da iki bölümle sezona eelveda diyor
Virus Gotham'ı esir almışken beklenen düşman Ra's  Al Ghul arz-ı endam ediyor

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

doktor1881

3
Bölüm:3/22 (GünceL) Finalin 2. parçasında dizideki karekterlerin her birinin yaşamında değişiklikler olur ve durum felsefi olarak anlatılır
Ve Bruce Level atlar ::) ::) ::)

Bölüm hakkında dip not:

batman'e düşman olan kötülerdendir. gerçek adının ise cyrus gold olduğu yönünde iddialar mevcuttur. dc comics tarafından piyasaya sürülmüştür. eskiden sokaklarda kalan yoksul grundy'e çocuklar tekerleme uydurarak alay ederlerdi. lanetli bir hastalığa yakalanan grundy kısa bir süre sonra öldü. çocukların kendisine uydurduğu meşhur tekerleme ise şudur :

solomon grundy ( solomon türkçe olarak süleyman anlamına gelir. ancak grundy'nin türkçe karşılığı yoktur. )
born on a monday ( pazartesi doğdu )
christened on tuesday ( salı ismi konuldu )
married on wednesday ( çarşamda evlendi. )
took ill on thursday ( perşembe hastalandı )
grew worse on friday ( cuma hastalığı kötüleşti )
died on saturday ( cumartesi öldü )
buried on sunday ( pazar gömüldü )
this is the end of solomon grundy ( bu da solomon grundy'nin sonuydu )

solomon grundy'e genel olarak yardım edildiğinde karşısındakine yardım ettiği görülür. saldırırsanız tabikide size düşman olacaktır. kendisine ait bir lafında grundy kendisine yardım edene yardım eder diye bir sözü vardır. en büyük özelliği öldükten belli sonra ölmeden önceki halinden daha güçlü olarak tekrar dirilmesidir. zekası ve dövüş yeteneği kıt olsa da kolay kolay öldürülemez hatta ölümsüz olarak geçmektedir. dövüş sırasında kendi tekerlemesini de söylediği bazı oyunlarda görülmektedir. grundy'e ait özellikleri çizgiromanlarında barındırmak isteyen amerikalı yazarlar grundy'e zaman zaman akıllı ve hırsız , kimi zaman acınacak şekilde ölmüş bir zavallı , kimi zaman da zekası kıt sadece emirleri uygulayan bir karakter çizmişlerdir. üstelik fiziksel özelliklerinde grundy'nin vücuduna saplanmış satır,bıçak,ok,kılıç gibi keskin aletler vardır. bazı çizimlerinde ise boynunda halat olduğu da görülür. ve bu anime,çizgiroman veya oyunlarda son ana kadar böyle devam eder. kas yapısına bakacak olursak yeşil dev hulk'ın kaslı yapısı kadar kaslı olduğu akıllara gelmektedir. ve bu yönden bakmaya devam edersek grundy'de hulk'da olmayan bişey vardır. grundy mezara her girişinde ve tekrar uyandığında önceki halinden daha güçlü uyanır ancak hulk herzamanki haliyle kalmaktadır.