True Detective

Başlatan emre ozdamarlar, 17 Ocak, 2014, 16:07:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

HBO'nun yeni polisiye dizisi.

Ilk bölumu Amerika'da 2.3 milyon seyirci cekerek rekor kirmis, su an imdb notu da 9.5.

Ben de biraz önce izledim, HBO yine harika bir ise imza atmis. Ilk sezon 8 bölum olacakmis ve eger yeni sezonlar gelirse, American Horror Story gibi her sezonda yeni oyuncular, yeni konular planliyorlarmis.

Fragmani suradan izleyebilirsiniz, ben daha fazla anlatip tadini kacirmayayim.

http://youtu.be/TXwCoNwBSkQ

dean

Şu an dizi izleyecek pek zaman bulamıyorum ama yazın izleyecek diziler listemin en tepesinde.

emre ozdamarlar

Bu diziyi siddetle bi kez daha tavsiye ediyorum.
Asiri karanlik, nihilist felsefesi olan bir dizi. Ilk 3 bölumde hikaye yavas yavas aciliyor, karakterleri taniyoruz. Bu tempoyla gidecegini dusunurken 4. bölumde öyle bir aksiyona bagladilar, öyle bir sahne cektiler ki nefessiz izledim. Diziyi izleyen herkes 4. bölumun son 6 dakikasini tekrar tekrar izledigini belirtiyor ki ben de farkli degilim.
Bugun 5. bölumu dustu internete birazdan izleyecegim. 3 bölum sonra da bu hikaye ve sezon bitiyor.
True Detective daha simdiden klasikler arasina girdi. Mutlaka bir sans verin.

doktor1881

Bir çok dizi takip ediyorum sezon araları verince diziyi unutuyoruz yeni dizi arıyorum bi sürü dizi başladı Emre beyin tavsiyesine uyup bu diziyi seyredeğim Bu arada ilk bölümü yayınlanan The After de benden tavsiye

emre ozdamarlar

Bu senenin en bomba dizisi 8. bölüm ile tamamlandi. Önümüzdeki sezon yeni oyuncular ve yeni bir hikaye ile devam edecek True Detective.

HBO çıtayı çok yükseltti, bunun üzerine nasıl çıkacaklar merak ediyorum. Oyunculuk, senaro, çekimler her şey 10 üzerinden 10. Pek çok dizinin onlarca bölümde sunduğundan çok daha fazlasını sunmayı başardı True Detective, hem de sadece 8 bölüm ile.

Başka hangi diziyi izliyorsanız bir ara verin, True Detective'e bir göz atın. Pişman olmayacaksınız.

seastar1000

sabah baktım son bolum gelmıs cok harıka bır dızıydı cabuk bıttı

emre ozdamarlar

Bu seneki True Detective firtinasi sagolsun artik Game of Thrones'dan zevk alamaz oldum, öylesine izliyorum GoT'u aliskanliktan.

Dizinin ilk bölumunden bir alintiyla bu basligi canlandirayim dedim.

"bence insan bilinci, evrimin en acı hatasıdır. kendimizin fazlasıyla farkına vardık, doğa, kendisinin bir parçası olmayan ayrı bir suretini yarattı. doğa kanununa göre var olmaması gereken varlıklarız... bir kişiliğimizin, gizli dürtülerimizin, tecrübe ve hislerimizin olduğu yanılmasına inanıyoruz. hepimiz, başka birisi olduğumuzu düşünmeye şartlanmışız. oysa hiç kimse birbirinden farklı değil. insan türünün yapabileceği bir tek onurlu şey var artık: şartlanışımıza karşı çıkmalı, üremeyi bırakıp, el ele yok oluşa doğru yürümeliyiz. adaletsiz bir seçimi reddeden kardeşler olarak son bir gece... o kadar..."

alan ford

Dün dördüncü bölümü seyrettim. Çekimler , hikaye, oyunculuk hepsi muazzam.  Birde Rust o kadar iyi sigara içiyor ki, ,hiç içmememe rağmen başlayasım geliyor :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dean

Bende dün 3. bölümü izledim. Dizi çok sağlam gidiyor. Zaten dizi bile demeye dilim varmıyor. 8 saatlik canavar gibi bir film.

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: alan ford - 02 Mayıs, 2014, 13:06:24
  Dün dördüncü bölümü seyrettim. Çekimler , hikaye, oyunculuk hepsi muazzam. 

4. bölumun sonu efsane degil mydi hocam? :)

alan ford

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 02 Mayıs, 2014, 16:53:45
Üstelik sadece TV-dizi dünyasında değil , külliyen sinema dünyası içinde bile efsane olabilecek bir baskın sahnesi. Dean'ın dediği gibi, diziden öte 8 bölümlük bir film gibi zaten. Çekimler falan şahane. Şahsi kanaatim Emre'nin seyredin mutlaka dediği dizileri mutlaka ama mutlaka seyredin.  ;) Wire , Bron ve True Detective hep Emre sayesinde haberdar olduğum , ve iyi ki de olduğum diziler.Müteşekkirim
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

emre ozdamarlar

Essek Rust harbiden cok fena sigara iciyo, tiryakiligim yok cok sukur ama bu sene arada bir ictigim sigaralarin sayisi arttiysa bunun bas sorumlusu o herif :)

hanac

Forumun gazı ile diziye başladım.

1. bölümünü izledim ve çok beğendim.

Başroldeki iki detektifi canlandıran oyuncular müthiş.

Yani Matthew McConaughey ve Woody Harrelson.

Bir dizide daha ne olsun ?

kalidor

Diziyi ben de seyrediyorum. İlk 5 bölümü bitirdim. Normalde bilirsiniz Amerikan dizileri 40-45 dk iken bu dizi 60 dk sürüyor. Ardı ardına 2 bölüm seyretmek benim açımdan zor yani. Neyse dizi güzel, oyunculuklar harika ama adamlar ne içiyorlar kardeşim. Sabah, akşam durmadan çay içer gibi alkol tüketiyorlar. Buna ne mide dayanır ne de kafa. Sigara konusuna hiç girmiyorum Essek Rust karakteri fabrika bacası gibi.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 02 Mayıs, 2014, 16:53:45

Hadi bakalım geldik 4. bölüme.

Bu arada giriş müziği ne şahanedir öyle, bulan linkini eklesin derim.