Penny Dreadful

Başlatan dean, 17 Ocak, 2014, 21:33:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

dean

3. sezon onayı geldi.

hanac

İkinci sezonda 8 bölüm yayınlandı bile.

Dizi nasıl gidiyor, bilgi verebilecek arkadaşlar var mı ?

dean

Alıntı yapılan: hanac - 27 Haziran, 2015, 11:49:02
İkinci sezonda 8 bölüm yayınlandı bile.

Dizi nasıl gidiyor, bilgi verebilecek arkadaşlar var mı ?

Ben ilk sezondan daha başarılı buldum. Zaten hemen üçüncü sezon onayını da aldı. Bu sezon karakterleri daha iyi tanıma imkanı bulduk. Üstelik ana konu iyice açıldı. Lucifer yolda geliyor. İlk sezondaki vampirler yerini büyücülere ve okültizm'e bıraktı. Dediğim gibi bu sezon ilkinden çok daha iyi.

hanac

Alıntı yapılan: dean - 27 Haziran, 2015, 14:29:45
Dediğim gibi bu sezon ilkinden çok daha iyi.

Tamam o zaman, ikinci sezona başlıyorum.

Peyami

Bu sene ilk bölümünü seyredip devam kararı aldığım ilk dizi oldu. Umarım hayal kırıklığı yaşamam. Dekor, kostümler, efektler falan harika. Senaryo da şimdilik seyrettiriyor. 

Peyami

Alıntı yapılan: hanac - 08 Ağustos, 2014, 22:30:39
Oyuncular çok sağlam özellikle Timothy Dalton mükemmel oynuyor, hayran kaldım.
Söylediğim gibi yeni seyretmeye başladım, bu akşam ikinci bölüm bitti. Üçüncüyü birkaç gün sonra seyrederim diyordum ama dayanamayacağım herhalde...bu gece onu da seyretmeden yatmam...Sayın Admin'in söylediği gibi Timothy Dalton hem iyi oynuyor hem de yaşlanmak adama yakışmış. Ya da rol yakışmış, bilemedim, fakat performansı çok iyi.

Benim favorim iki bölümde de kısa rolü olan Ferdinand Lyle karakteri. O Fransız aksanıyla İngilizce konuşması...saçlar...gözler falan çok enteresan bir kişilik gerçekten...Umarım başına birşeyler gelmez...Bill audie'ye benzettim azıcık...Bence dizinin en etkileyici yanı ne senaryosu ne de efektleri...genel olarak yansıttığı atmosfer beni kendine çekiyor gibi hissediyorum sanki...O isminde geçen "dread" duygusunu çok iyi aktarıyor...

doktor1881

Peyami bey sağol Diziyi vitrine çekerek bana da hatırlattın Hiç bulaşmamışım Yarına artık bu da başımda bela ::) ::) ::)

Peyami

:) Umarım hoşunuza gider...  :)

doktor1881

İlk sezonu 8,ikinci sezonu 10 bölüm olan dizi 1891 İngiltere'sinde geçmekte
Dizi biraz gecikmeli radarıma girdi. ;D

Bölüm:1/1 bölümün başlangıçında bir şeyler olacağına bilmeme rağmen irkilmekten alamadım kendimi.
İlk bölümde vampirler ve Dr. Frankestein ile tanıştık
İlerisi için umut vaadediyor gibi

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

Bölüm:2  Hayal kırıklığı yaratan bir bölüm idi.Ruh çağırma seansı bölümü kurtarmaya yetmedi
İlerki bölümlerde daha iyi olacağı kanaati ile seyretmeye devam

Bölüm:4/10

dean

Peyami

İki sezonluk hızlı ve aralıksız bir "The Strain" maratonunun ardından kaldığım yerden (dördüncü bölüm) devam etmeye niyetim vardı ama bu bölümün sonuna kadar zor dayandım. Dekorlar, kostümler falan insanın gözünü alıyor ama hikayenin hem kurgusunda hem de akışında sorunlar olduğunu düşünüyorum. Bir sonraki bölüm ne olacak dedirtmiyor. Klişelerden kendini kurtaramıyor. Parça parça etkileyici fragmanlar ya da klipler izliyor gibi oluyor insan. Sadece ürküntü hissinin de insanı itkilemesi bir yere kadar herhalde. Tabii "The Strain" sonrası beklentilerim yükselmiş de olabilir. Sanırım buraya kadarmış. Zaten geçen gözüme çarptığı kadarıyla bugün "Better Call Saul"un ikinci sezonu başlıyor. Sözün kısası, şimdilik Penny'le yollarımızı ayırıyoruz gibi gözüküyor.   

Ahmet Oktay

Dizi bu hafta çift bölüm yayınlanarak final yapmış. Önceden planlanmış bir durummuş ancak izleyicilere sürpriz olması için önceden açıklanmamış bu durum.

dean

Diziyi biraz önce bitirdim. Yapımcılar her ne kadar planlı olduğunu söylesede izlerken bunu görmek mümkün değildi. Ana hikaye biter gibi olsa da Dr. Victor Frankenstein,  Dorian Gray,  Dr. Henry Jekyll gibi yan karakterler için hikayenin bittiğini söylemek mümkün değil. Ana hikayede ise aceleye gelen karakterler arası ilişki, dizinin başından beri tease edilen Lucifer'ı görememek, yeni gelen Dracula'yı tüm haşmeti ile tanıyamamak gibi yarım kalan unsurlar var. Benim için Penny Dreadful iyi bir diziydi. En az 2 sezonluk malzemenin bu iptal ile heba olduğunu düşünüyorum. Yazık oldu.