Kit Taylor - HOZ

Başlatan hanac, 10 Kasım, 2011, 19:06:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Aylık yayınlansın ve 500 sayfalık dobişko ciltler olsun.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

En güzeli bir orta yol bulalım. 3 Macera bir arada, 83 sayı, 1001 yayın formatında ara ince kapaklı  ve 23-25 tl. fiyat aralığında olursa bu seriyi benim gibi birçok arkadaşımız biriktirebilir zannediyorum.  :)
Darkwood Sakinleri..

aa

Bence de en az 3 macera bir arada olmalı. Yoksa çok uzun sürer. Hatta mümkünse 5 sayı olmalı. Yoksa çok uzun sürüyor. Biliyorsunuz Swing de 3 sayıdan daha sonra  5 sayıya dönülmüştü.
Esse Gesse Hayranı...

caretta

Hah şöyle nihayet benim gibi eski kurtlara hitap edecek bir ç.r. çıkıyor.Bu forumda Kit Taylor diye az yırtınmadım.
Girişim Hoz'dan destek bizden.Herhalde ta baştan Ceylan Yayınları'nın 1960'lı yıllarda yayınladığı maceralardan
başlayacak.Bu vesile ile bizleri Teks,Kinowa,Zagor,Tim,Tommiks,Teksas gibi ç.r.'lara tiryaki eden Ceylan Yayınları
ve onun idarecilerini minnetle anıyorum.K.T.'un arşiv sayıları ile yardımcı olurum.Hoşgeldin Kit,Frankie Bellevan,
Claretta,Rosa Morning,Çin'li Kin Lao,Çavuş O'Hara,Annie Dörttabanca,Dişlek Bill ve diğerleri!K.T.'da Tommiks ve
Teks'ten de esintiler bulacaksınız.Tom da ranger ve yüzbaşı.Birisi Nevada rangeri öteki Teksas rangeri.Teks'in
kızılderili adı 'Gece Kartalı',Kit Taylor'un adı 'Dürüst Bıçak'.Tom'un uzatmalı sevgilisi Suzi,K.T.'unki Claretta,ikisinin
de babacan albay komutanları var. Neyse kaptırdık yine.Ben Kasım ayını geriye doğru saymaya başladım!

labirent

Ben de, aylık formatta, 3 tam macera, mutlaka macera iç kapaklı ve en fazla 25 TL fiyatla satılırsa satış rekorları kırar derim.

yalcinerol345

Alıntı yapılan: labirent - 11 Kasım, 2011, 19:10:26
Ben de, aylık formatta, 3 tam macera, mutlaka macera iç kapaklı ve en fazla 25 TL fiyatla satılırsa satış rekorları kırar derim.
Dış kapağını da Aslan Şükür çizse.

rumar80

Arkadaşlar,
   Yayın planı hazırlanmış ve belki de Aralık başında yayınlanacak bir çizgi romandan bahsediyoruz. Bu nedenle yayın şeklini tartışmak biraz abes gibi. Evet 125 sayı korkunç bir rakam ama HOZ'un planına da saygı göstermekten başka çaremiz yok.
   Kapaklarda benim fikri hep orjinalden yana ama Arslan Şükür önerisi de saygı duyulacak bir fikir.

gamlıbaykuş

125 cilt, 25 Tl. Toplama vurduğumuz zaman çok büyük bir mebla çıkıyor. Bence bir ciltte 4 sayı olmalı ki fiyat uygun olsun. 2 macera 25 tl yada civarı ve 125 sayı alırmıyım bilmiyorum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Wikipedia'yı incelediğimizde, 84 sayfa ve 255 sayı olarak yaznışlar. 260 sayfa olacaksa 3 sayı yayınlanacak gibi. 255/3=85 sayı. Bu da 7 yıl demek. Swing 6 yıl sürdü...

Mister NO

HOZ Yayıncılık planını yapmış ve KİT TAYLOR'u nasıl çıkartacağına eminim karar vermiştir.

Kit Taylor hakkında son bir kaç ay içinde bir çok yazı yazılmıştı.Bu başlık altında orijinal kapak resimleri de paylaşılmıştı.

Aslan Şükür'e saygımız sonsuz ancak fikrimi soran olsa orijinal kapaklarla yayınlansın derdim.Telif sorunu bu kadar meşakkatli bir çizgi roman orijinal kapaklarıyla,orijinal sırasında çıkmalı derim.

yalcinerol345

Hoz elbette kararını vermiş ve yayın planlamasını yapmıştır.Ancak başlangıç çok önemli.Bir arkadaş üç sayı bir arada ve kapakları içinde olsa süper olur şeklinde bir yazı yazmıştı.Ben bu fikre aynen katılıyorum.
Böyle bir karar değişikliği olursa orijinal kapaklar kitabın içinde olacak.Dış kapakta da Aslan Şükür olsa daha iyi olmaz mı?bence daha iyi olur.

yalcinerol345

Hatta biraz daha ileri gideyim.Aslan Şükür'den içinde Kit Taylor olmayan Vestern kapakları nasıl olur?Aynen bir zamanlar Ceylan'ın Teksas, Tommiks'te yaptığı gibi.

darkwood

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 11 Kasım, 2011, 21:59:54
Hatta biraz daha ileri gideyim.Aslan Şükür'den içinde Kit Taylor olmayan Vestern kapakları nasıl olur?Aynen bir zamanlar Ceylan'ın Teksas, Tommiks'te yaptığı gibi.

Sanırım bu şekilde bizim için biraz daha tuzlu olur.   ;D
İnce iç kapaklarıyla beraber orjinal olarak ve en az 3 cilt bir arada yayınlansın, bu benim için yeterli.  :D
Darkwood Sakinleri..

hanac

Nasıl yayınlanırsa yayınlansın farketmez.

Her şekilde alırım, teşekkürler HOZ.

barisvolkan

Hoz yayınlarını bilakiste haşim beyi bu kararından dolayı kutlarım.bir bilseniz ilk  KİT TAYLOR'u elime aldıgımda ve okumaya başladıgımda ilk çoçuklugumu yaşadıgım günlere dönecegim.bundanda öte  raflarımda yerini özenle alacaktır.Şimdiye kadar seri tamamlayan  hoz bunuda tamamlayacak inancı ile tekrar teşekkürler......HOZ