Black Science - Arka Bahçe Yayıncılık

Başlatan hanac, 28 Ocak, 2014, 10:31:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Image yeni bir seriye başladı.

Black Science

Hikaye: Rick Remender
Çizimler: Matteo Scalera ve Dean White
Kapak: Andrew Robinson

rumar80

Remender'ın öykülerini nedense sevmemiyorum. Bu nedenle benim için çok ta çekici bir seri değil.

mrex

Alıntı yapılan: rumar80 - 28 Ocak, 2014, 12:34:59
   Remender'ın öykülerini nedense sevmemiyorum. Bu nedenle benim için çok ta çekici bir seri değil.

Valla beni çok şaşırttın Umar abi. Remender'ın epey kendine has bir tarzı var, Silver Age tarzı uçuk bilim kurgu hikayelerini günümüzün realist ve acımasız tarzıyla aktarıyor. Vasatın üstüne çıkamadığı hikayeler var ama vasatın üstüne çıktığı zaman da epey iyi işler çıkardığını düşünmekteyim.

Black Science henüz neden takip edilmesi gereken bir seri olduğunu gösteremedi ama konsept (sonuçları düşünmeyen bilimciler, üstüne de o bilimcilerin fantastik dörtlü gibi bir aile olması) şu an için çekici. Kendini gösterecek bir seri olduğuna inanıyorum. Göreceğiz.

rumar80

Daha önce de yazmıştım. Secret Avengers'ın son dönemi ve Captain America now maceralarını sevmemedim. Bu nedenle de şu an için Remender'a başka bir şans vermeyi düşünmüyorum.

emre ozdamarlar

Bu haftasonu serinin ilk 2 cildini okudum. (1-11. sayilar)

Yaratilan evren, ve seyahat edilen ortamlar asiri fantastik, bu acidan cok hosuma gitti. Hikaye anlatimi guzel, ama her sayi baska birinin agzindan anlatiliyor, hatta yanilmiyorsam bazi sayilarda anlatici degisiyor, bu durumda da kafanin karismamasi imkansiz. Yine cok ani olay degisiklikleri var. Zaten anlamasi cok da kolay olmayan bir hikaye kurgusu var, paralel evrenler/gerceklikler, bir karakterin baska bir versiyonu derken kafa kalmiyor, bi de saolsun adamlar bizi bir anda bambaska bir dunyaya sokunca (buyuk ihtimal ilerde anlayacagiz ne oldugunu) o noktada kafa kalmiyor. Bunlar hikayeyi takip etmeyi zorlastiran ve elestirebilecegim etkenler.

Cizimlere gelirsek 10 uzerinden 1500. Matteo Scalera en begendigim cizerlerden ve inanilmaz yaratici, acayip aksiyon dolu sayfalara imza atmis. Serinin renklendirmelerini yapan Dean White da harika bir is cikarmis. Bu cizimlere en uygun renklendirmeyi yapmis.

Black Science beni bastan sardi, dedigim gibi kimi yerlerde okumayi zorlastiran kisimlar var ama 11 sayiyi neredeyse bir oturusta okudum. Image'in bu tarz bagimsiz bir hikayesini Marvel/DC'nin cogu hikayesine tercih ederim. (Yine bu hafta sonu Brian Azarello'nun cok övulen Wonder Woman serisine basladim ve 5. sayfada elimden biraktim kitabi)

rumar80

Nightrain

Arkabahçe facebook sayfasında bu seri için "yakında" ibaresini kullanmış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nightrain

Image yakında piyasayı domine ederse şaşırmayacağım.

pearl jam

Rumar80 in remender i bir turlu sevememesinden  :D aklimda kalan bir baslikti bu. Cizimlerini de cok begenmistim . Piyasadaki Image serileri boyle artarak devam eder insallah.

Umar abi sen de son bir sans ver artik su remender a  :)

rumar80

Türkçe yayınlanacak sa tabi ki şans tanırım Faik.
   Yoksa orjinalini Remender yüzünden almazdim.  Sevemedim yazım tarzını.

Nightrain

Yakında dediklerine görü Türkçe büyük ihtimalle. Yani umarım öyledir.

Chuck

Arkabahçe'den yakında dediklerine göre kesinlikle Türkçe.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

hanac

Alıntı yapılan: Chuck - 23 Eylül, 2015, 13:17:17
Arkabahçe'den yakında dediklerine göre kesinlikle Türkçe.

Ne zaman yayınlanacak acaba ?

Genç Black Science hayranları rahatsız  :)

pearl jam

Alıntı yapılan: hanac - 01 Şubat, 2016, 18:55:06
Ne zaman yayınlanacak acaba ?

Genç Black Science hayranları rahatsız  :)

genç ve rahatsız black science hayranlarına müjde !

arka bahçe tanıtım videosunu da yayınladığına göre ( https://www.youtube.com/watch?v=bBhSKLEj7xw ) çıkması yakındır.