Black Science - Arka Bahçe Yayıncılık

Başlatan hanac, 28 Ocak, 2014, 10:31:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Alıntı yapılan: nicholaihel - 13 Şubat, 2017, 20:48:01
İkinci cildi aldım. Geçen zamanda ilk cildin tüm detayları zihnimde buhar olmuş tabi. Şimdi tazeleme geçtim birinci cilde. Matteo Scalera'nın çizgilerine de Dean White'ın renklendirmesine de bir kez daha hayran kaldım. Şimdi sıra cilt ikide.

Ben de 2. cilde bir heyecanla başlamıştım ama konunun detaylarını unutmuşum. Okuma zevkim kırıldı, başında bıraktım. İlk cilde tekrar bir göz atıp ikincisine başlayacağım artık :-\
Crom! Ölüleri Say...

worldman

1.cildin yarısında okumayı bıraktım.Konu ilginç gelmedi bana ayrıca çizgileri de gözümü yordu :(

ferzan

Ocak ayında çıkan orijinal 34. sayının sonunda ''end'' yazıyordu ama Image 'in sitesinden anladığım kadarıyla Mayıs 'ta çıkacak olan 35. sayı ile seri devam ediyor...Bu vesileyle ben de akıbetini sorayım dedim...Son cilt bir yıl önce çıkmış...3. cildi bu ay görür müyüz acaba diye merak ediyorum...Sonuçta ''senede bir gün'' çizgi romanlarımız arasında Kara Bilim de...

Image 'den çıkan bir başka bilim-kurgu Rick Remender serisi olan Low da orijinal yayınına uzun aralıklarla devam ediyor...Black Science de, Low da senede 4-5 fasikülü, taş çatlasa 7 fasikülü anca görebiliyor...Hal böyle olunca seriler orijinal yayınında yavaş ilerliyor ama bizde muhtemelen satış faktöründen ötürü bu yavaşlık daha da katlanıyor...Bu çok özgün ve sıra dışı görsel atmosfere sahip değerli yayınların hem orada, hem de burada layığıyla devam edebilmesi dileğiyle...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

Black Science fasikülleri sayesinde Matteo Scalera'yı tanıyorum. Nasıl muhteşem bir bilekmiş... Hikaye ise hali hazırda sonsuz olanaklı çizgiroman anlatısının sonsuz kere sonsuz açılımını yaratmaya müsait kurguda. Gayet keyif alarak ilerliyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Remender instagram hesabında Black Science'ın son sayısının son sayfalarıyla uğraştığını yazmış. Geç keşfettiğim bu yedi yıllık müthiş macera sonlanıyor.

https://www.instagram.com/p/BvgJ-NWlIR9/

ferzan

Bugün 39. sayısı çıktı Amerika 'da...Image 'in sitesinde 42. sayıya kadar kapak görseli paylaşılmış...Muhtemelen son sayısı olacak...

https://imagecomics.com/comics/series/black-science

https://imagecomics.com/comics/releases/black-science-42
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

hanac

pizagor

Alıntı yapılan: ferzan - 28 Mart, 2019, 12:51:33
    Bugün 39. sayısı çıktı Amerika 'da...Image 'in sitesinde 42. sayıya kadar kapak görseli paylaşılmış...Muhtemelen son sayısı olacak...

Yine de bir erken sonlanma durumu söz konusu. Remender yirminci sayılara doğru bir fasikülün okur mektupları köşesinde ellili sayılara kadar hikayenin ve karakterlerin gidişatını tasarladığını ve bunu yaratıcı ekibin kalanıyla paylaştığını yazmıştı. Yine de bir serinin zirvedeyken sonlanıyor olması, suyunun çıkarılmıyor olması çok güzel...

ferzan

Nihayet geçtiğimiz cumartesi günü Kara Bilim ilk iki cildi okuyabildim...

Daha evvel ilk çıktığında, uykuya direndiğim bir gece okumaya çalıştığımı sanıyordum ama sadece ilk fasikülü okumuşum, onda da uykulu zihinle bir şey anlamamışım ve bırakmışım...Arka Bahçe birkaç cilt daha çıkarsın ve seri biriksin diye de bir daha okumamıştım ama çıktıkça almaya devam ettim...İkinci ciltten sonra bizde devamı gelmeyeceğini düşündüğümden, ilgimi de kaybetmiştim ama geçenlerde Pizagor abimin itkisi üzerine tekrar okumak üzere aklımın bir köşesinde yer etmişti...Hafta sonuna nasipmiş...

Öykü gayet hoşuma gitti...Gerçekten işlenecek materyalin ucu bucağı yok ama bakalım Remender Abi bunu ne denli yaratıcı ya da ne denli kısır bir şekilde gerçekleştiriyor, ilerledikçe göreceğiz...Birbirini andıran alternatif konseptlerle serinin görsel yaratıcılığının rutine girmemesini diliyorum...Şu ana kadar gayet sürükleyici ve çok şeyler vaat ediciydi...

Bu arada Matteo Scalera bir İtalyan olarak harika sayfalara imza atmış...Kendisini uzun süredir Instagram üzerinden de takip ettiğim için biliyorum ki her bir sayfayı yer yer sulandırılmış mürekkep ile çok özgün bir şekilde ele alıyor, tamamen geleneksel usulle çiziyor...Kara Bilim 'in görsellerinin bu kadar iyi olması, çizer Scalera kadar o muhteşem renkçinin de sayesindedir bence...Konsepti adeta renk sanatçısı oturtmuş...Şayet başka bir renkçi olsa serinin görselliği bu denli orijinal ve dikkat çekici olur muymuş bilemedim...

Tadını damağımda bırakıp gitti...Öyle muazzam hastası etmiyor ama içine girince çok güzel sürüklüyor, devamını merak ettiriyor, okuma arzusunu tetikliyor...Gerçekten değişik ve hoş bir tecrübe oldu benim için bu seriyi salim kafayla okumak...Karakterler falan da gayet ayakta tutuyor ilgiyi...Çok yeni bir şey söylemiyor, yepyeni bir yol açmıyor belki ama güzel alternatifler sunuyor...Büyük ihtimalle bizdeki yayını devam etmeyecek, çok yazık olacak...

Kara Bilim gecikir de belki hiç gelmez... :'(

cokmucomic

Arkadaşlar bu seri devam edecek mi bir bilginiz var mı? Ölümcül Sınıf başlığında devam etmeyeceğine yönelik iletiler okudum ama Kara Bilim için de geçerliyse ekstra üzülürüm. Çok sevdiğim, beğendiğim bir seriydi :')

ferzan

Alıntı yapılan: cokmucomic - 18 Eylül, 2020, 00:56:11
Arkadaşlar bu seri devam edecek mi bir bilginiz var mı? Ölümcül Sınıf başlığında devam etmeyeceğine yönelik iletiler okudum ama Kara Bilim için de geçerliyse ekstra üzülürüm. Çok sevdiğim, beğendiğim bir seriydi :')

Maalesef Kara Bilim de, Outcast de devam etmeyecek. Devam etselerdi de zaten kağıtları falan değiştirilirdi büyük ihtimalle, Green Lantern ve Daredevil ile aynı uygulamaya maruz kalırdı, kuşeden feragat edilirdi ve bizim de zevkimizin içine edilirdi. Hele ki bilhassa Kara Bilim gibi renk paleti aşırı güçlü ve kuşeden başka kağıtta vurucu olamayacak bir seri söz konusuysa. O bakımdan yarım kaldığına sevinsem mi, üzülsem mi bilemiyorum ama yarım kaldığı net bilgi.

cokmucomic

Alıntı yapılan: ferzan - 18 Eylül, 2020, 01:04:50
    Maalesef Kara Bilim de, Outcast de devam etmeyecek. Devam etselerdi de zaten kağıtları falan değiştirilirdi büyük ihtimalle, Green Lantern ve Daredevil ile aynı uygulamaya maruz kalırdı, kuşeden feragat edilirdi ve bizim de zevkimizin içine edilirdi. Hele ki bilhassa Kara Bilim gibi renk paleti aşırı güçlü ve kuşeden başka kağıtta vurucu olamayacak bir seri söz konusuysa. O bakımdan yarım kaldığına sevinsem mi, üzülsem mi bilemiyorum ama yarım kaldığı net bilgi.
Hmm anladım :( Keşke okurlar nezdinde daha çok ilgiyle karşılansaydı. Ne diyelim sağlık olsun, kalan sağlar bizimdir :D

kharon

9 cilt-43 sayi suren seriyi sonunda bitirdim; oldukca keyifliydi

senaryonun zaman zaman bosluga dustugunu hissetsem de Matteo Scalera'in cizimleri harikaydi.
Ilk sayilarda bu degisik usluba alistiktan sonra bir solene donusmekte.

Serinin Turkce yari yolda kalmasi uzucu

Abysmal

Yarım kalan bu cevheri  :'( Felix Koleksiyon omnibus olarak bassa keşke  :)

Nomad

İyiydi hoştu da okurken kör olmuştum ben.
Font mu, renk mi hatırlamıyorum şimdi sorunu.
Ama 2 ciltlik okumam bittiğinde "PITCH BLACK" filminde figüranlık yapabilecek gözlere sahiptim.

Ahan böyle