Black Science - Arka Bahçe Yayıncılık

Başlatan hanac, 28 Ocak, 2014, 10:31:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

14. sn'de yazi balonun disina tasmis, basilmadan önce gözden kacmaz umarim :)

emre ozdamarlar

9. sn'de "ÇOCUKLARİMİZİ"  ve 20. sn'de de "YAPACAĞİZ" seklinde hatalar mevcut.

nicholaihel

Arkabahçe tam da "zeki ama çalışmayan" çocuklardan... (emre ozdamarlar'ın bulduğu hatalara ve önceki ciltlere binaen)

:)

Agamotto

pearl jam

nicholaihel

"Kara Bilim" adını sevdim. Çok da merak ediyorum. Cilt de nazik, dağılmaya meyyal olmasın, başka şey istemem :)

Agamotto

Nightrain

Yes yes yeeees! Sonunda çıktı. Darısı Outcast in başına.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

Eğer boyutlar arası geçiş ve alternatif evren teorilerini seviyorsanız, Kara Bilim tam size göre.

Rick Remender yazarken döktürmüş. Matteo Scalera ise; Remender'in hayal gücünü çok iyi yansıtmış; çizgiler muhteşem ötesi.

Bence; Karanlık Güzel'den sonra Arkabahçe'nin ikinci en iyi işi.

Kesinlikle tavsiye.
They drew first blood...

nicholaihel

İlk cilt itibariyle oldukça beğendim. Paralel evrenler yabancı olduğumuz bir tema değil. Yine de iyi işlendiğini düşünüyorum. Çizimleri ise çok yakıştırdım. Kimi eserleri okurken "çizimler şöyle olsa mıydı, böyle daha mı iyi olurdu" diye sorarım zaman zaman. Burada herşey yerli yerinde. Hatta (özellikle mangalarda) çizgi aleminde aksiyon sahnelerini resmederken benim gözüme dev  prodüksiyonlu karalamalar gibi gelen, aksiyon sahnelerinden keyif almamı engelleyen görsel kakofoni yok. Yani elbette aksiyon sahnelerinde karmaşa mevcut ama ne nerede, ne oluyor ayırt etmek mümkün :)

İlk sayfa yine ciltten ayrılmaya gönüllü görünsede, toplamda bakıldığında Arkabahçe'nin bastığı en iyi kondisyonlu ciltlerden biri.

Farklı seri, image, bilimkurgu diye yanıp tutuşanlar; overlok makinesi ayağınıza geldi!  :D

ferzan

Varlığından haberdar olduğumdan beri okumayı deli gibi arzuladığım bir yayındı Black Science...Zaten 2014'ten bu yana Matteo Scalera da markajımdaydı, çizdiği şeylere bayılıyordum...İtalyan kökenini Avrupai sanat mirasını dibine kadar comics sayflarına yansıtan Scalera'nın üslubunu çok beğeniyordum...Konusu itibariyle de eser oldukça merakımı cezbediyordu...

İki akşam önce okuyabildim sonunda...Okurken keyif almakla birlikte sanırım geç saatte ve yorgun bir halde okuma hatasına düştüğüm için (sabırsızlığın gözü kör olsun), dört gözle beklediğim bu güzel eserin hikayesinin içine tam olarak giremedim...İkinci ciltle beraber ilk cildi bir daha, bu kez sakin kafayla okuyacağım...

Herşey bir yana, Türkçe'de yayınlanmasına en çok sevineceğim eserler arasındaydı Image'in bu yayını...Darısı Low'un başına...Low için bakınız ; http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,10519.0.html
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Sakızlı Ohannes Paşa

Çizgi roman piyasası Türkiye'de altın çağını yaşarken çeşitlilik de artmaya başladı. Arkabahçe'den Marvel/DC'ye güzel bir alternatif hikaye daha. Ancak çok büyük beklentilerle okuduğumdan mıdır bilinmez öyle harika anlar yaşatmadı bana. Evet çizgi roman olarak bir bilim kurgu hikayesi okumak güzel. Konu boyut atlama olunca daha da leziz duruyor. Ama içine giremedim tam olarak. Bir kere tüm cilt koşturmacayla geçiyor. Bir yerden bir yere atlıyorlar ve tempo yüksek hızda devam ediyor. Soluklanma evreleri biraz daha uzun olmalıydı. Ayrıca karakterlerin de hiçbirini sevemedim. Alayı itici geldi. O nedenle kolay harcanmaları üzmedi :)

Çizimler aslında güzel. Farklı bir tarz ve başka birçok çizgi romanda harika duracağına eminim. Ama nedense bu hikayeye oturmamış gibi geldi. Tam tarif edemiyorum. Uymamış yani. Baskıyı ise çok beğendim. Bilmiyorum başkaları da fark ediyor mu ama Arkabahçe'nin baskı kalitesi son dönemde iyice arttı. İstikrarları ise zaten takdir edilesi.

Sonuç olarak bu bir Image serisi ve bulmuşken kıllısını aramayalım. Umarım hikaye gelecek sayılarda daha bir oturaklı olur. 1. cilt: 7/10.

pearl jam

Çizimler ve renklendirme muhteşem. son zamanlarda görsel olarak en beğendiğim kitap oldu diyebilirim. Hikaye de gayet güzel ve gelecek vaat ediyor. Piyasadaki en takip edilesi işlerden biri kesinlikle.

İmage comics yayınları hayal kırıklığına uğratmamaya devam ediyor.

Nightrain

Aynen, çizimler harika. Umarım 2.cilt gecikmez. Yurtdışında 4.cildi çıktı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İnancomic

Bügun okumak nasip oldu bayıldım resmen kesinlikle bir deneyin bence pişman olmazsınız