Dean R. Koontz Romanları

Başlatan hanac, 04 Şubat, 2014, 13:28:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: dean - 26 Mart, 2014, 22:22:16
Dean R. Koontz'u çok seven bir arkadaşım hep bu kitapla başlamamı söyler. Artık yazın bu kitapla Dean R. Koontz romanlarına adım atacağım.

Çok doğru bir tercih. Bence en iyi kitabı.

hanac

Odd Thomas serisinin şimdilik TR de yayınlanan son kitabı olan "ODD'UN RÜYASI" nı bitirdim.

Bu serinin 4. kitabı oluyor. İlk 3 kitap için yorumlarım bu başlık altında daha önceki mesajlarda mevcuttur.

Bu kitap tam bir hayalkırıklığı oldu, eğer 5. kitapda bu kitabın eksiklerini giderirse yazdıklarımı geri alırım.

Serinin 1. ve 3. kitabı iyi idi ama 2. ve 4. kitabı çok kötü.

Neyse sırada bu kitap var.

gamlıbaykuş

Dean Koontz' dan Korku Yuvası adlı romanı okumaya başladım.

Artık bitince yorumlarız...

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tommikser

Diğer kitapları yorumladın mı ki acep ?

Senin yorumlamamana ama al demene istinaden Şeytanın Dansını aldım.

Bakalım nasıl ?

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: tommikser - 12 Nisan, 2014, 15:30:19
Diğer kitapları yorumladın mı ki acep?Senin yorumlamamana ama al demene istinaden Şeytanın Dansını aldım.Bakalım nasıl?

:) Sevgili Güneş artık elimden geldiğince okuduklarımı yorumlayacağım. Hep zaman bulamıyorum falan diyoruz ya işin aslı gerçekten öyle. Bakalım neler yapabilicem. Ayrıca Yıldırım'ı da kesinlikle tavsiye ederim :)

tommikser

İdefix fuarında çok uygun olduğundan çok fazla kitap aldım ( 33 adet roman vs.) bakalım bunları bir bitireyim dediğin kitabı da hafızaya aldım.

gamlıbaykuş

DEAN KOONTZ' dan KORKU YUVASI

Chyna Sheperd, bütün hayatını büyük kötülüklere maruz kalarak, kabuslarla geçirmiş, başarılı bir Psikoloji bölümü öğrencisidir. En yakın arkadaşı Laura Templeton ile hafta sonunu Templeton ailesi ile geçirmek için yola çıkarlar ve akabinde aksiyon başlar. Koontz, birçok yazarın yaptığı gibi giriş laflarını uzatmamış, direk eyleme geçmiş. Okumaya başladıktan bir süre sonra ortalık hemen kan gölüne dönüyor.

Chyna ve etrafındaki insanlar bir manyağın saldırısına maruz kalır ve kurtulan tek kişi tabi ki Chyna' dır; ama kızımız bu sapık katilden kaçıp kurtulmaktansa onun peşine düşüyor. Roman da av ve avcı konumu sık sık değişmektedir. Yer yer durağanlaşsa da yine de kitap okutuyor kendini.

Kitabın en sevdiğim yeri katil ve kızımızın diyalogları oldu. Sakin bir şekilde kişilik değerlendirmesi ve psikolojik analizler yapmaya çalışırlarken iki tarafında karşılıklı ruh halleri beni çok etkiledi. Chyna' yı bilmem ama katilin kişiliğine siz de hayran kalacaksınız :) Soğukkanlı, titiz, düzenli, sistemli hareket eden, bünyesinde bütün ...opatları barındıran (psikopat, sosyopat) bir kişilik. İşkence, katliam ve tecavüz onun en doğal hakkıymış gibi. Sanki sadece bu amaç için yaratılmış bir özgüven makinesi.

Bu roman ile ilgili net düşüncelerim aslında biraz karışık. İyi miydi, vasat mıydı? Belki de yorgun argın bir ruh haliyle kitaba başladığım içindir. Okuduğum bir çok Koontz romanındaki gibi beni benden alıp götürmedi (Kitabın tamamı için konuşmuyorum) Sanki yazar bazı romanlarındaki konulardan küçük parçalar alıp bu romanı yazmış gibiydi. Nedense böyle bir izlenim oluştu bende.

Sonuç olarak okunmaz mı? Değil tabi ki (Orta seviye bir roman) Koontz' un her zaman başımın üstünde yeri vardır :) Okumamazlık etmeyin okuyun, okutun. Koontz eylemlerimiz devam edecektir...

hanac

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 13 Nisan, 2014, 22:08:29
DEAN KOONTZ' dan KORKU YUVASI

Sonuç olarak okunmaz mı? Değil tabi ki (Orta seviye bir roman) Koontz' un her zaman başımın üstünde yeri vardır :)
Okumamazlık etmeyin okuyun, okutun. Koontz eylemlerimiz devam edecektir...

Bu eylem için çok teşekkürler, ben Korku Yuvası'nı enüz okumadım.

Ama en son bunu okudum, "Yılın En Karanlık Gecesi"

Kısaca değerlendirmek gerekirse;

Bu kitaba 3 yıl önce falan başlamıştım sonra yarım bırakmıştım.

Hikayede anlatılanlar o kadar kopuk kopuk idi.

Bu Dean Koontz artık bitmiş diye düşünmüştüm.

Ama sonra Odd Thomas serisi ile Koontz'a geri dönünce bu kitabı da bitirmeye karar verdim.

İyi ki öyle yapmışım, hikaye çok güzel toparlandı.

Vasatın üstü bir kitap, tatil için birebir 350 sayfa civarı.

Kitap Golden Retriever köpeklerine bir saygı duruşu niteliğinde.

gamlıbaykuş

Dean Koontz' un köpeklere olan sevgisini ve hayranlığını birçok kitabında fark edebilirsiniz zaten. Hatta yanlış bilmiyorsam eşi ile birlikte mutluluk ve sevgi teması üzerine köpeklerle ilgili ya da bir köpeğin gözünden anlatılan bir kitapları vardı...

hanac

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 14 Nisan, 2014, 11:38:40
Dean Koontz' un köpeklere olan sevgisini ve hayranlığını birçok kitabında fark edebilirsiniz zaten. Hatta yanlış bilmiyorsam eşi ile birlikte mutluluk ve sevgi teması üzerine köpeklerle ilgili ya da bir köpeğin gözünden anlatılan bir kitapları vardı...

Kısa zaman önce kaybettikleri köpekleri Trixie'ye adanmış epey kitabı var. Trixie serisi diyorlar.

DAMPYR

Ben bu kitaplarını hiç görmemiştim.ilginç Yazarın Köpekleri hem sevip hemde gerilim konusu yapması.... ::)  :o ???

kadri kerem

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 12 Nisan, 2014, 14:56:06
Dean Koontz' dan Korku Yuvası adlı romanı okumaya başladım.

Artık bitince yorumlarız...

Beni Koontz'tan soğutan roman. Zaten hiçbir zaman bir Koontz hayranı olamadım. Heyecanla okuduğum tek romanı Fısıltılar'dır.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: kadri kerem - 12 Temmuz, 2014, 02:19:57
Beni Koontz'tan soğutan roman. Zaten hiçbir zaman bir Koontz hayranı olamadım. Heyecanla okuduğum tek romanı Fısıltılar'dır.

Ben de aksine çok severim Koontz' u. Hatta King' e bile yeğlerim..Hoşumuza giden birşeyler buluyoruz demekki okurken. Kükreyen Mağara ve Yıldırım her daim favorilerimdendir...

kadri kerem

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 12 Temmuz, 2014, 03:04:57
Ben de aksine çok severim Koont' u. Hatta King' e bile yeğlerim..Hoşumuza giden birşeyler buluyoruz demekki okurken.Kükreyen Mağara ve Yıldırım her daim favorilerimdendir...

İki favoriniz de mevcut bende. Elimdeki Sadık Yemni romanı bitsin bu ikisinden birine başlayayım o halde.

hanac

KEHANET

Jimmy Tock'un büyükbabası fırtınalı bir gecede ölmeden önce torununun hayatında beş karanlık günün olacağına dair kehanette bulunur ve bu beş felakete karşı Jimmy'nin hazırlıklı olmasını ister. İlk kehanet Jimmy'nin yirminci doğum gününde, sonuncusu ise otuz yaşında gerçekleşecektir. Peki, bu beş günde Jimmy'i hangi korkunç olaylar bekliyordur?

Hangi olaylar karşısında sağ kalmak zorundadır? Kehanetleri önlemek için savaşırken aynı zamanda aşkı ve cesareti öğrenen Jimmy Tock, beş gün içinde başarması gerekenlerle dünyasının tehlikeli ama bir o kadar da harika olduğunu görecektir.

Kehanet...

Hâlâ vaktiniz varken tadını çıkarmaya bakın.

Çok akıcı bir dille yazılmış ve oldukça eğlenceli bir kitaptı.

Tatilde 2 günde bitirirsiniz.  450 sayfa civarı.