SUPERMAN ACTION COMICS - YKY

Başlatan yalcinerol345, 28 Şubat, 2014, 20:56:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Alıntı yapılan: maeglin - 28 Ekim, 2016, 23:11:29
Aradan zaman geçti ama üç cildi de alıp okumuştum, serileri azaltayım diye düşünürken bir kez daha şans tanıyıp sıralı okudum ama hiç hoşuma gitmediğini fark ettim. Ne anlatıyor onu anlamakta güç. Zaten yayın periyodu da çok kötü. Hemen elden çıkardım, bundan sonra iki kez düşüneceğim açıkcası Superman almadan önce.

Aynen; Superman Action Comics çok gereksiz bir seri imiş...
They drew first blood...

s.b

SUPERMAN ACTION COMICS 2 - KURŞUN GEÇİRMEZ

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

SUPERMAN ACTION COMICS 3 - GÜNLERİN SONU

s.b

Alıntı yapılan: Mrtekin - 29 Ekim, 2016, 13:04:26
Aynen; Superman Action Comics çok gereksiz bir seri imiş...

Öyleyse Klasik seri isteyelim.
200. sayıdan itibaren yayınlamaya başlasınlar.

200                                                                                                 250                                                                         

300                                                                                                   350

400                                                                                                 

Nightrain

Daha çok şunları bassalar hiç fena olmaz.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

İçeriden gelen tehdit!

Superman dünyanın en büyük kahramanıdır, galaksilerarası gezegen cellatlarıyla, psişik savaşçılarla ve karşısına ne çıkarsa, hepsiyle göze göz, dişe diş mücadele edebilir. Ama ya tehdit vücudunun içinden gelirse?

Lex Luthor, Superman'in vücudunu ona karşı kullanmanın bir yolunu keşfetmişti. Yapay hücreler ve Kryptonlu biyolojisinden doğan melez bir virüs, Çelik Adam'ı ölümün eşiğine getirmişti... Ama tek numarası bu değildi. Kısa süre içinde enfekte hücreler bilinç kazanmış ve çok daha büyük bir tehlike doğmuştu.

Ona Melez dediler. Ve onun insan ırkını yok etme kapasitesi, Superman'in onları kurtarma kapasitesi kadar büyüktü.

Güçleri tükenmişken, Superman kendi vücudundan doğmuş olan bu canavarı durdurabilecek miydi?

Yoksa Lex Luthor, Superman'i yok edecek ve dünyanın kurtarıcısı mı olacak?

Sayfa Sayısı: 172
Etiket Fiyatı: 28 TL

frodo

5.cilt ön siparişte kitapyurdunda 3 gün sonrasına bune hız, justice league de çıksa  :)
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

frodo

Bu seriyi okuyanlar önerir misiniz pek iyi yorumlar yok sanki, yeni dünya ciltleri iyi galiba.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

dean

Superman'in gizli kimliğini bildiğini söyleyebilecek pek kimse yoktur ama Clark Kent'in çocukluk arkadaşı ve ilk aşkı Lana Lang, gerçeği bilen birkaç kişiden biridir. Ve Lana, yıllar sonra kendisini yeraltından çıkan canavarların karşısında büyük bir tehlike içinde bulduğunda, bir zamanlar mezuniyet balosundaki kavalyesi, şimdi ise Superman olarak bilinen kahramandan başka kim onu kurtarmaya gelebilir?
Superman ve Lana, birlikte yerin derinliklerindeki kadim bir uygarlık ile onun garip ve tehlikeli görünen sakinlerini keşfederler. Bizim dünyamız ve yerin altındaki dünya arasındaki mücadelenin ortasında kaldıklarında ise, iki dünyadan hangisinin onların korumasını hak ettiğine karar vermek zorunda kalacaklardır...

Süperstar Yazar Greg Pak (Batman/Superman) Tarafından Yazılan Ve Aaron Kuder'in (Green Lantern: New Guardıans) Büyüleyici Çizimleriyle Hayat Bulan Actıon Comıcs: Yerin Altında Yatan, Nabız Yükseltici, Kışkırtıcı Ve Canavar Yumruklamalı Mükemmel Bir Eser! Bu Cilt Actıon Comıcs #25- 29 Ve Secret Orıgıns #1'DEKİ Hikâyeleri Bir Araya Getiriyor.

"Grek Pak şu anda Çelik Adam'ın en iyi maceralarını yazıyor."-NEWSARAMA

"Vay canına. Bu gerçekten süper bir çizgi roman."  - IGN

Sayfa Sayısı: 160
Etiket Fiyatı: 28 TL

Nomad

Zorla okudum.
Para verdim bari okuyayım diye zorladım.
Sonrasında elden çıkardım.
Genç süpo, henüz gücünün ölçüsünü bilmiyor, insanlar mesafeli, hatta karşı, hem Clark olarak, hem süpo olarak kendini ispatlamaya, düzenini kurmaya çalışıyor vs vs. Yani elde malzeme var aslında. Ama nasıl işlenmiş?
5 ciltte 25 kere dünyayı kurtardı amaçsız Villain lere karşı, öehhh dedirtti. Dünyayı şişeye sokan mı dersin, buraların kahramanı ben olcam diyen mi dersin, babanı da sevmezdim, seni zaten hiç sevmem, en iyisi dünyayı yok edeyim diyen mi dersin, aha yolda kriptonit buldum, bunu süpo ya monte edeyim diyen mi dersin.
Sadece Batman in göründüğü, ağır abiyi oynadığı sayfalardan zevk aldım.
Bir kez daha "ortamda Batman varsa diğerleri yancıdır" dedirtti.
Ha, uygun bir indirimde 100 tl altı fiyata takım alınır, güzel panellere bakılır, yavaştan okunur geçilir. Beklentisiz gideri var. Çaya, sigaraya katık olur. Akla, fikre, zikre hayrı olmaz.

V

Alıntı yapılan: Nomad - 30 Temmuz, 2019, 14:31:39
Zorla okudum.
Genç süpo, henüz gücünün ölçüsünü bilmiyor, insanlar mesafeli, hatta karşı, hem Clark olarak, hem süpo olarak kendini ispatlamaya, düzenini kurmaya çalışıyor vs vs. Yani elde malzeme var aslında. Ama nasıl işlenmiş?
5 ciltte 25 kere dünyayı kurtardı amaçsız Villain lere karşı, öehhh dedirtti. Dünyayı şişeye sokan mı dersin, buraların kahramanı ben olcam diyen mi dersin, babanı da sevmezdim, seni zaten hiç sevmem, en iyisi dünyayı yok edeyim diyen mi dersin, aha yolda kriptonit buldum, bunu süpo ya monte edeyim diyen mi dersin.
Ha, uygun bir indirimde 100 tl altı fiyata takım alınır, güzel panellere bakılır, yavaştan okunur geçilir. Beklentisiz gideri var. Çaya, sigaraya katık olur. Akla, fikre, zikre hayrı olmaz.
Beğen ikonumuz yok, yazayim dedim.Süpo bence itici bir karakter ve iyi öyküler olmayınca hepten çekilmez oluyor..
"İstemem,eksik olsun.."

ferzan

Aylar önce toplu DC okumaları yapayım derken sırası gelince başlamıştım...Üçüncü ciltte mi kaldım, hatırlamıyorum ama başlarken her şey güllük gülistanlıkken ilerledikçe boğuldum ben de, şimdi aylardır üçüncü ciltte kaldığım yerde ayracın izi çıkacak sayfalara...Okuduğum kısımlar da çoktan aklımdan çıktı, memnuniyetsizliğim baki kaldı...Ne zaman dönerim bilmiyorum ama Nomad durumu güzel özetlemiş yukarıda...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ZGeralt

Alıntı yapılan: V - 30 Temmuz, 2019, 14:42:45
Beğen ikonumuz yok, yazayim dedim.Süpo bence itici bir karakter ve iyi öyküler olmayınca hepten çekilmez oluyor..

Superman "tanrısal" güçleri olan bir varlık olduğu için hikaye yazmak da çok zor aslında, klasik hikaye kurgusunun "çatışma" kısmı hep dengesiz oluyor. Sıradan maceralar içinde en kötü duran kahraman oluyor bu yüzdende.

Onun "insan" tarafını ortaya çıkaracak hikayeler başarılı oluyor benim gözlemlediğim kadarıyla. All Seasons'daki gibi naif veya Injustice 'daki gibi despot bir hale büründürünce ortaya ilginç öyküler çıkıyor diye düşünüyorum.

hanac

Alıntı yapılan: Nomad - 30 Temmuz, 2019, 14:31:39
Zorla okudum.

Çok güzel bir yorum-yazı olmuş. Teşekkürler.

KenParker

Popüler kültür odaklı bir kaç sitede "Grant Morrison süper yazardır" laflarına kanıp aldım. Peki ne buldum? Anlaşılmaz konu geçişleri, dahi Süpo'nun Lex Luthor'un deneği olması ama sonra aptalca Lex hiç bir şey yapmamış, zaten hiç var olmamış gibi başka hikayelere atlaması, sonuçlanmamış yarım bölümlerden dünyayı kurtarmaya, robotlara, zuzaylılara, dünyalar arası savaşa geçiş gibi yapma, ama aslında böyle bir şeyin olmaması, zihin oyunları falan.  Pffff >:(Sonuç: vasat bile değil, berbat hikayelendirilmiş çocuklara tayt giyen adam masalı.
Reklamına kanıp bu çizgi romanı aldığım için kendimden özür diliyorum.